Toplam 2 Sayfadan 1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu
Toplam 8 sonuçtan 1 ile 5 arasındakiler gösteriliyor.
    Yeni Üye CoshkunAbi isimli üyenin avatarı

Jailbreak geri alma / Undo Jailbreak

Merhaba arkadaşlar,
    iPod'umdaki bir sorun için cihazı servise götürmem gerekiyor. şu an cihaz jailbreak'li değil, restore edip yeni yazılım yüklemiştim ama ayar dosyalarından bazıları değişmemiş olsa gerek şarj seviyesini hala sayısal oalrak % cinsinden gösteriyor. yani elinize alır almaz kabak gibi "ben bir zamanlar jailbreakliydim!" diyor. bunun için master reset mi atmam lazım? neleri nasıl yedeklemeliyim?

kısaca, jailbreak'li cihazı servise götürmeden önce yapılması gerekenler nelerdir? jailbreak'in anlaşılmama ihtimali var mı?

ayrıca invisibleSHIELD kullanmak cihazın garantisini bozar mı?

teşekkürler.

Alıntı Axarayli isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Cihazınızı tekrar restore edin ve itunes'a yeni bir cihaz olarak tanıtın. Eskiye dair hiç bir kalıntı kalmaz.
    bu şekilde olursa serviste anlaşılmaması sağlanır mı?
    daha önceden restore ettiğim halde şarj göstergesi kalmıştı, master reset'e gerek yok mu?
    cihazı farklı cihaz olarak tanıtırsam tüm app'leri tekrar mı yüklemem gerekir?

Altın Üye MsTrK isimli üyenin avatarı

Cevap: Jailbreak geri alma / Undo Jailbreak

Fw 4.0 kullanmadigim için , emin degilim ama
    Bildigim kadariyla bataryanin sayisal olmasi , iOs 4.0 ile geliyor ..

Ve dediginiz gibi , eger cihazi yeni cihaz olarak tanitirsaniz ,
    Uygulamalari yeniden yüklemek zorunda kaliyorsunuz ..
    Mesaj MsTrK tarafından ( 04-09-2010, Saat 02:29 ) düzenlenmiştir.

MoDaMinE
    Ziyaretçi
    Cihaziniz 1 yil uluslararasi garantilidir muhtemelen. Ama ayrica da satin aldiginiz magazaninda garantisi olabilir. Turkiye'de bulunan elektronik urunler genel olarak 2 yil garantili olur. Faturaniz bulunuyorsa en kesin cozum aldiginiz yere faturasi ile danismaktir.

Jb yapildigini anlamamlari icinde restore etmeniz yeterli. Orjinal fw dosyasi ile restore ederseniz jb yapildigi anlasilamaz. Yani garanti kapsamindan cikmamis olur jbli olmadigi icin.

Sent from my iPod touch using Tapatalk

BanMaster... SaTuSa isimli üyenin avatarı

Invisible garantiyi bozmaz, en azından bozmaması gerekir saçma olur..

Diğer işlemler için de zaten hepsi iTunes'a yedekliyse aynı alıntı yaptığınız mesajdaki gibi yapın işleminizi... yüzde işareti ayarlar/genel/kullanım bölümünde pil yüzdesi seçeneği olarak görünmüyorsa backup tan geri yükleme yaptığınız için çıkmıştır, onu da gidermenizin tek yolu yeni cihaz olarak tanımlamak. Dediğim gibi zaten backup uygulamaları yedeklemez sadece uygulamalarınızın ayarlarını yedekler, her restoreden sonra cihaz zaten yeniden sync yapıp onları baştan yüklüyor. e onlar zaten iTunes içeriğinde olduğu için cihazınız geri geldiğinde sync ile yeniden yüklersiniz, sadece uygulamalardaki ayarlarınız gitmiş olur. mesela tapatalk'a tanımladığınız hesabınız, yada openfeint hesap girişiniz vs vs vs... bunlar kafanızda soru kalacaksa çokta öenmli detaylar değil zaten.. yeniden girersiniz, maksat işiniz garanti olsun

Altın Üye gezgin38 isimli üyenin avatarı

merhaba arkadaşlar bir arkadaşımın 3GS 4.3.3 ıphonesi var ve 4.3.3 SHSH kaydı alınmamış ama 4.1 kaydı alınmış. sorunum şu.
    cihaz jailbreaklı ancak jb den kaldırmak istiyorum.yani servise gidecek. fabrika ayarlarına döndürmek istiyoruz.
    shift ile restore yeniden restore yapmaya çalışıyorum ama olmuyor hata veriyor..
    yardımcı olursanız sevinirim

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 kişi bu konuyu okuyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)