Toplam 11 Sayfadan 1. Sayfa 123 ... SonuncuSonuncu
Toplam 53 sonuçtan 1 ile 5 arasýndakiler gösteriliyor.
    Webmaster [JW] isimli üyenin avatarý

Cydia ve ICY Nedir? Nasýl Yüklenir? Nasýl Kullanýlýr?

Cydia ve ICY Nedir? Nasýl Yüklenir? Nasýl Kullanýlýr?

Arkadaþlar bu konuda jailbreak yapanlarýn karþýsana çýkan ilk uygulamalardan yani Cydia ve ICY uygulamalarýndan bahsedeceðiz.Hemen anlatýma geçiyorum.

Cydia Nedir? Nasýl Yüklenir? Ne iþe Yarar?

Cydia firmware 2.x sürümlerinden itibaren karþýmýza çýkan temel jailbreak uygulamasýdýr.Bu uygulama jailbreak yaparken otomatik olarak yüklenir yani siz yüklemekle uðraþmazsýnýz,nereden yükleyeceðim diye araþtýrmazsýnýz.

Peki ne iþe yarar derseniz þöyle açýklayalým.Bu uygulama bize App Store ile yüklenemeyen bazý uygulamalarý,yamalarý,temalarý vb. bir takým yüklemeleri yapabilmemizi saðlar.Özellikle eski firmware sürümlerinde App Store yokken,iPod Touch ve iPhone'a farklý uygulamalar yükleyemiyorduk.Ancak jailbreak yaptýktan sonra kurulan Cydia ve eski kullanýcýlarýn bildiði Installer üzerinden uygulamalar yükleyebiliyorduk.

Ýyi güzel de,þimdi iþimize yarayacak mý [JW] onu söyle derseniz,evet yarayacak arkadaþlar.Ýþimizi kolaylaþtýracak bir çok önemli uygulamayý yüklerken gene Cydia kullanacaðýz.Bu yüzden okumaya devam edin,diðer konulara atlamayýn hemen. :)

Cydia'nýn Çalýþma Mantýðý Nedir?
    Uygulama,tema,duvar kaðýdý vb. ne paylaþýlacaksa bunun için bir kaynak oluþturulur.Sonra kaynaðý oluþturan kiþiler,kendi sitelerinde bu kaynaðý duyururlar.Siz de bir þekilde duyarsýnýz ve bu kaynaklarý Cydia uygulamasýna eklersiniz.Daha sonra eklediðiniz kaynaklardaki tüm paylaþýlan dosyalarý cihazýnýza yükleyebilirsiniz.Aynen bu þekilde çalýþýr.Bunun nasýl yapýldýðýna dair daha detaylý bilgiyi konu sonunda link olarak vereceðim.Oldukça basit göreceksiniz.

ICY Nedir? Nasýl Yüklenir? Ne iþe Yarar?

Bu sefer uzatmayacaðým ICY = Cydia arkadaþlar.Ýkisi de ayný kaynaklarý kullanýr,ikisi de ayný görevi görür fakat farklý kiþiler tarafýndan geliþtirilmiþ uygulamalardýr.ICY daha sonra çýkmýþtýr,biraz daha hýzlýdýr.Ýkisini de deneyin,artýk hangisini beðeniyorsanýz kullanmak size kalmýþ.
    Bu arada ICY uygulamasý Cydia üzerinden yüklenir.Cydia'ya bu kaynaðý ekleyin: http://apt.ripdev.com

Installer Nedir? Nasýl Yüklenir? Ne iþe Yarar?

Bir iþe yaramaz arkadaþlar.Installer falan eskide kaldý.Devamlý nereden yükleyeceðim diye soranlar oluyor,o yüzden açýklama ihtiyacý duydum.Yüklemenize gerek yok. :)

Evet, þimdilik bu kadar bilgi yeni arkadaþlarýmýz için yeterli olacaktýr. Cydia - ICY hakkýnda daha detaylý bilgi için "Eðitim" bölümüne bakabilirsiniz. Kolay gelsin.
    Mesaj [JW] tarafýndan ( 09-04-2010, Saat 22:48 ) düzenlenmiþtir.

Yeni Üye

Ynt: Cydia ve ICY Nedir? Nasýl Yüklenir? Nasýl Kullanýlýr?

bu nasýl açýklama 3.1.2 yüklü 3 g telefonu jilberk yaptýrdým þimdi ciydia açýlmýyor hata veriyo source vermiþsiniz onu eklemk istedeðimde hata verdi þimdi sizin yüzünüzden baþtan rstore yapmam gerekli format atacaaz bu nasýl iþ

Altýn Üye gfb_st isimli üyenin avatarý

author=gurcanbabacan link=topic=9092.msg69365#msg69365 date=1261079083]
    bu nasýl açýklama 3.1.2 yüklü 3 g telefonu jilberk yaptýrdým þimdi ciydia açýlmýyor hata veriyo source vermiþsiniz onu eklemk istedeðimde hata verdi þimdi sizin yüzünüzden baþtan rstore yapmam gerekli format atacaaz bu nasýl iþ
    Arkdaþým bu nasýl bir tepkidir ya bir insan hiç bir çýkarý olmadýðý halde sizler için uðraþmýþ bir rehber hazýrlamýþ böyle ufak tefek hatalar oluyor bazen,bu hatalarýn sebebi biz deðil source sahibi sitelerdir sourcelerini deðiþtirdikleri için böyle hatalar alýnabiliyor.Bu sitedeki çoðu yönetici bu rehberleri hazýrlarken telefonlarýna 3-4 bazen 8-9 kere restore etmek zorunda kalýyorlar ve burda kimsenin bir çýkarý yok.Bizim sadece istediðimiz emeðe saygý ve bir teþekkür.

Tecrübeli Üye tumoli isimli üyenin avatarý
    Bulunduðu Yer
    istanbul

author=gfb_st link=topic=9092.msg69378#msg69378 date=1261079945]
    Arkdaþým bu nasýl bir tepkidir ya bir insan hiç bir çýkarý olmadýðý halde sizler için uðraþmýþ bir rehber hazýrlamýþ böyle ufak tefek hatalar oluyor bazen,bu hatalarýn sebebi biz deðil source sahibi sitelerdir sourcelerini deðiþtirdikleri için böyle hatalar alýnabiliyor.Bu sitedeki çoðu yönetici bu rehberleri hazýrlarken telefonlarýna 3-4 bazen 8-9 kere restore etmek zorunda kalýyorlar ve burda kimsenin bir çýkarý yok.Bizim sadece istediðimiz emeðe saygý ve bir teþekkür.
    bende katýlýyorum arkadasýma bý tesekuru bile çok görüyorsunuz arkadas bu kadar emek harcamýþ sizin verdigini cevaba bakýn

Aktif Üye maverick1986 isimli üyenin avatarý
    Bulunduðu Yer
    istanbul

tumoli ve gfb_st arkadaþýma katýlýyorum ben iphone alalý 4 ay oldu. 1 aydýr nerdeyse bu siteyle ilgileniyorum. herkezin buraya ekledikleri þeyler için teþekkürler. herhalde bu benim 6 ncý formatým olacak boza boza öðreniyoruz. bencede emeðe saygý göstermek en doðrusu!! eðer benim bi çýkarým olmasaydý (çýkarým derken telefonuma özgürlük verebilmek) bu site deðil hiç bir siteye bakmazdým ve telefonumu ot gibi kullanmaya devam ederdim. eðer bi teþekkürü bile çok görüyorsak bence hiç denemeyim appstore var ordan alýn. hem paranýz gitsin hem zamanýnýz appstore duyduðuma göre size ipa dasyasýnýda vermiyor bi kere yüklüyorsunuz akýllý olmazsanýz bir daha para ödersiniz saygýlarýmla ....

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Þu anda 1 kiþi bu konuyu okuyor. (0 kayýtlý üye ve 1 misafir.)