Toplam 4 sonuçtan 1 ile 4 arasındakiler gösteriliyor.
    Yeni Üye

Protein Tozunun Faydaları ve Kullanımı

Protein tozu hakkında bilgi sahibi olmadan önce bilinimesi gereken ilk şey proteinin ne olduğudur.Vücudumuzun temel yapı taşı olan amino asit aynı zamanda proteinlerinde oluşturucusudur.İnsan vücudu için en ihtiyac duyulan ve en gerekli olan bileşenlerden biriside proteinlerdir.Protein sayesinde bir çok vücut fonksiyonları doğru olarak çalışmaktadır.

Kas canlılığı,vücutta bulunan su dengesinin korunması,enzim ve hormon üretimi gibi fonksiyonlar protein tarafından gerçekleştirilmektedir.Vücudumuz için bu denli gerekli proteini birçok gıdadan alabileceğimiz gibi protein tozu aracılığıylada alabilmekteyiz.Protein tozu insan vücudu için gerçekten iyi bir protein sağlayıcısıdır.Bazı insanlara göre protein tozu zararlı görülsede şu ana kadar hiç bir zararı kanıtlanamamıştır.Protein ihtiyacının giderilmesi için geçekten çok ideal olan bu tozların kullanımı çok kolay ve sağlıklıdır.

En etkili kullanım için ise bizim size tavsiyemiz sabah erkenden kalkar kalkmaz kullanmanızdır.Gece vücut sürekli olarak hormon salgıladığı ve dolayısıyla sürekli besin tükettiği için sabah belirli bir ölçüde almanızı bu yüzden tavsiye etmekteyiz.Dolayısıyla bir nevi karnitin işlevi gören protein tozu doğru bir biçimde kullanıldığında vücut için vazgeçilmez olacaktır.Sizde bu konu hakkında detayları incelemek istiyorsanız www.protein7.com/‎ 'a göz atabilir en doğru bilgiye ve ürüne sahib olabilirsiniz.

Yeni Üye
    yanlis bilgilendirme yapmayin protein tozu yararli ve saglikli diye birsey yok.fazla alinirsa ki zaten yemeklerde gerektiginden fazla bile aliniyor birde dogal disi yukleme böbreklere zarar verir fazla pretein alimi kandaki bazi asitlerin artmasina neden olur ve eklemlerde iltihaplanmalar ve bunun sonucunda da kemik eklemlerinde hasarlar meydana getirir.eger agir bir sekilde vucut gelistirme sporuyla ugrasmiyorsaniz protein tozundan uzak durun bence.
    Mesaj graypex tarafından ( 23-06-2013, Saat 23:25 ) düzenlenmiştir.

Hiperaktif Üye DeviLJoN isimli üyenin avatarı

Cevap: Protein Tozunun Faydaları ve Kullanımı

Bunların hiçbirine gerek yok, protein eksikliğin mi var ? Sabah aç karnına yumurta kaynatın 2 tane. Tavuklarınız varsa eğer, çiğ içebilirsiniz. Süper geliyor. Kasapta, bakkalda satılan yumurtaları çiğ içmeyin, kusabilirsiniz. %90 bayat yumurta.

Altın Üye alizey isimli üyenin avatarı

Cevap: Protein Tozunun Faydaları ve Kullanımı

Solgar protein tozu ,aminoasit ve kranatin kreatin kullanıyorum gelişmemden memnumum 70 kilodan 80 kg ye çıktım kol uzunluğum 39 cm e çıktı kendi ağırlığımla bench girebiliyorum , örneğin 80 kg yim benim 160 gr (kilo x 2 ) kadar protein almam lazım yemeklerden sadece 100 grm alabiliyorum tam kas gelişimi için gereken 60 gramı tozdan alıyorum . p90 x bitirdim 3 ay önce . yani bilmeden konuşmayın protein okadar zararlı bir şey değil o proteini boyu kısa olanlara bile veriyorlar boyu uzasın diye.
    Turkce klavye kullanmiyorum , imla hatalarimi gormezden gelebilirseniz iyi olur.

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 kişi bu konuyu okuyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)