Toplam 3 Sayfadan 1. Sayfa 123 SonuncuSonuncu
Toplam 12 sonuçtan 1 ile 5 arasındakiler gösteriliyor.
    Altın Üye thepathty isimli üyenin avatarı

Question iPhone 3GS 5.0,5.0.1,5.1 FW'lerinde 1600,21,3194 hataları!

Arkadaşlar aslında her ne kadar da başlıktan anlaşılsa da tekrar özet geçmek istiyorum.
    Cihazım 3GS TR cihazı.
    Cihazı 2. el almıştım aldığımda 5.0.1 JB yüklü idi ve güncelleme ve ya JB yapma ihtiyacım olmadı. Fakat cihazımı 5.1'e yükseltmek istiyorum. JB yapıp yapmamam önemli değil şuan. Herneyse geçmek istedim ve iTunes FW'yi kendi içerisinde çıkarttıktan hemen sonra 3194 hatası aldım. Bunu DFU moda alarak ayrı, Recovery Moda alarak yapılabilecek tüm kombinasyonları tek tek denedim. iReb, hosts dosyası Ip'lerini temizleme falan yaptım olmadı. Hatta işletim sisteminden kaynaklanabileceğini düşünüp farklı bir bilgisayarda son sürüm iTunes kurup oradan denedim, fakat fayda etmedi. FW'dendir dedim Custom yaptım olmadı. Custom FW'yi yapamamışımdır belki diyerekten forumdan bulduğum CFW'yi denedim o da malesef işe yaramadı. Farklı bir yerde ilginç bir bilgi buldum ve hosts dosyasına orada yazan IP'leri ekledim. PC'ye restart çektim iTunes 3194 hatasını verdiği yeri geçti ilerlemeye başladı, bu esnada ise sevinmiştim hakikaten. Yüzüm biraz gülümsemeye başlamışken tam 21 hatası ile karşılaştım. Forumlarda bulduğum yöntemlerin hemen hemen hepsinde hosts dosyasını temizle dendi. Fakat 3194 hatasını host dosyasına eklediğim IP'ler ile çözmeyi başarmıştım bu yüzden silmemem gerekirdi fakat IP'leri farklı bir dosyaya yedekleyip sildim. 21'den de kurtulmuştuk. Restore işlemi telefonun o efsane dönen loading logosuna çevrilmesiyle beraber yine suratımdaki o MSN Smiley'lerinden farksız bir gülücük ifadesiyle telefonun ekranına bakarken o lanet Windows Donanım çıktı sesi duyuldu. :@ Ekranda beliren hata kodu bu sefer diğerlerinden farklıydı "1600". Moral bozmak yok Rocky dedim ve iReb programıyla halletmeyi denedim, Sonuçta aynı hatayı vermediği için ilerleme kaydettiğimi düşündüm. 1600 kodlu hatayı iReb programıyla hallettim ve sıradaki hatamız "1603" idi. Sakinim, gerçekten. Ben iyiyim. Türk mantığı ile tekrar denedim belki yer diye, yedi de. 21,1600,1603 hatalarından kurtulmuştum. Dikkat ederseniz 3194'ten bahsetmedim. O hayatımı mahveden 3194 sayısı :) İşin esprisi bir yana bu anlattığım hikaye döngü sırasıyla tam 4 kez oldu. Hala da devam etmekte. Sıkıldım ve bıraktım zannetmeyin yılmayacağım. Eğer gelişme kaydeder isem buraya bildiririm fakat anlattıklarımdan ekstra ne yapmam gerektiğini bilen arkadaşlar var ise bana yardımcı olurlarsa çok sevineceğim ve çözümü bulan arkadaşa bir rakı-balık ısmarlayacağım :))) İyi forumlar herkese. Eğer halledersem buradan nasıl çözüldüğüm hakkında sizi muhakkak bilgilendireceğim..

--------------------------------------------
    Sorunu hallettim :) Şimdi size nasıl bir yöntem izlediğimi anlatacağım.
    --------------------------------------------
    1- Öncelikle ilgili sürümünüze SHSH kaydınızı alın.
    2- Tiny Umbrella kullanmayı öğrenin sonra okumaya devam edin :)
    3- Tiny Umbrella'dan TSS Server'ı başlatın.
    4- SHSH kaydı aldığınız sürüme iFaith programı ile Custom FW oluşturun.
    5- Custom FW'yi shift+iTunes yardımıyla restore edin (Unutmayın bu süre zarfında TSS Server açık olmalıdır!).
    6- Custom FW'yi sorunsuz bir şekilde yükledikten sonra dilediğiniz sürüme yükseltebilirsiniz.

En az 10 kere denendi, bu sorunlarla kesinlikle karşılaşılmadı. Sonuç Pozitif :)

Herkese iyi forumlar hatasız sürüm yükseltmeler :))
    Mesaj thepathty tarafından ( 25-03-2012, Saat 01:06 ) düzenlenmiştir. Sebep: Sorunun kesinlikle çözülmesi ve konuya ilave edilmesi.

Yeni Üye

Cevap: iPhone 3GS 5.0,5.0.1,5.1 FW'lerinde 1600,21,3194 hataları!

ayni sorun bendede var bende 4.1 ipad basebanda takili kaldim cok telefona jailbreak yaptim unlock yaptim ama simdi bu telefonda 4.1 de sorun yok ama yukarisi olmuyor cydia dan bakiyorum 4.1 5.01 ssh kaydim var ama olmuyoooooooooooooor hatta yukaridada konu actim lanet ayfon cok telefon kullandim su an htc desire aldim mutlulugu buldum lanet iphone

Hiperaktif Üye leadertay isimli üyenin avatarı

3194 benimde başıma geldi ireble dfu moduna aldım sonra itunese bağladım itunes kurtarma modunda iphone buldum dedi yürü git lan dedim. aldım telefonu bilgisayardan çıkarıp elime power+home la dfu dan çıktım bağladım tekrar buldu telefonu itunes sonra güncelle dedim 5.1.1 e sorunsuz bir geçiş ve kesiklikle şarj olsun kullanım açısından olsun jbsiz de cihaz cihazmış be :)) (ama bu jb çıktığında yapmıyacağım anlamına gelmiyo) :)
    Mezardaki en zengin adam olmak değil, yatağa yattığımda harika işler yaptık diyebilmektir benim için önemli olan...
    STEVE JOBS...

Aktif Üye cemozi isimli üyenin avatarı

ifaith güzel bir çözüm aracı ama hala tam olarak ipad 2 ile çalışmıyor...
    1,58 sürüm ipad 2 destekliyor ama oda ios 6 larda sıkıntılı
    1,53 ios destekliyor yani 6,0,1 gibi bir süreme gidecekseniz 1,53 sürümünü kullanın.
    eski sürümler için bir site gördüm
    http://filetrip.net/ios-downloads/ha...56-f31905.html
    Ama ben hala durumumu çözemedim :(
    ipad 5,0,1 deyim 6,1,2 e geçeyim dedim.
    11-21-1600-3004-3194 gibi hatalar alıyorum her seferinde bir şey denediğimde....
    bu arada yeni hatalarım dfu modda 1601 ve 1602 hatalarını görmeye başladım
    Mesaj cemozi tarafından ( 20-06-2013, Saat 14:14 ) düzenlenmiştir.

Aktif Üye cemozi isimli üyenin avatarı

kuzenin 3gs sininde yaptım 6.1.3 den önce 5.0.1 a downgrade ettin ardında (6.1.2 shsh kaydını alamamıştım başta) sonra da 6.1.2 yükseltiyorum.
    bütün sorunları ifaith ve tinyumbrella ile aşılıyor gibi....
    malesef daha ipad 2 için çözüm bulamadım.....

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 kişi bu konuyu okuyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)