Toplam 1 sonuçtan 1 ile 1 arasýndakiler gösteriliyor.
    Altýn Üye DeMo isimli üyenin avatarý
    Bulunduðu Yer
    Magma'nýn az üstü

Lightbulb Windows 7/XP/VISTA/2008/2003/2000/NT Yönetici ve Kullanýcý Þifreleri Sýfýrlama

Baþlýktan da anlaþýlacaðý üzere Windows 7 / XP / VISTA / 2008 / 2003 / 2000 / NT iþletim sistemlerinde unutulan kullanýcý (user) veya yönetici (Administrator) þifrelerini sýfýrlamak için yapmamýz gerekenleri anlatmaya çalýþacaðým.

Windows XP iþletim sisteminde unutulan kullanýcý þifreleri hemen herkesin bildiði üzere Güvenlik Kipinde yönetici olarak oturum açýlarak çözülebiliyor. Peki ya Administrator’ a da þifre koyup onu da unuttuysak? Ya diðer iþletim sistemlerinde ne yapmalýyýz ? Zira Vista’ da Güvenlik Kipine girip kurtulma þansýnýzda yok.

Bu durumda imdadýmýza Active@ Password Changer isimli program çýkýyor. Bu programla Bootable CD/DVD/Floppy Disk veya USB hazýrlayarak bilgisayarýmýzý bu medyalardan birisiyle açýp istediðimiz kullanýcýnýn þifresini sýfýrlayabiliriz.

Söz konusu program ücretli bir program olduðu için buradan yayýnlamam söz konusu deðil ama isteyen arkadaþlar firmanýn kendi sayfasýndan demo sürümünü indirip bakabilir.

Ben bu dertten muzdarip olan arkadaþlar için söz konusu programla bir Bootable CD hazýrlayýp Windows XP ve Vista iþletim sistemlerinde denedim .%100 baþarýlý fakat diðer iþletim sistemlerinde performansý nasýl bilmiyorum.

Bootable CD’nin imajýný aþaðýdaki linklerden ister “.iso” isterseniz “.nrg” formatýnda indirip CD’ e yazdýrmak suretiyle kullanabilirsiniz.

.iso formatý için: Hotfile.com: 1-CLICK Dateihoster: www.ikaynak.com-iso.PWD-CHANGER.rar

.nrg formatý için: Hotfile.com: 1-CLICK Dateihoster: www.ikaynak.com-nrg.PWD-CHANGER.rar

Windows XP’ de yaptýðým denemeyi resimlerle anlatmak istedim. Umarým baþarýlý olmuþumdur. Resimler kötü kabul ediyorum ama bu ilk denememdi hatamýz olduysa affola...

1- Bootable CD’i takýp bilgisayarý yeniden baþlatýyoruz. Tabi bu arada bios’da boot seçeneklerinde birinci tercihi Cd-Rom olarak seçmeniz gerektiðini söylememe gerek yok sanýrým. Bazý Anakartlar’da bu iþ için kýsayol tuþlarý mevcut. Bilgisayar açýlýrken F9, F11 ya da F12 ile boot seçeneklerini o anlýk deðiþtirebiliyorsunuz. Bilgisayar açýlýrken bizi aþaðýdaki gibi bir ekran karþýlacak.

2- Enter yapýp geçiyoruz ve karþýmýza aþaðýdaki þekilde bir menü gelecektir. Harddisk ve Partitions seçerek devam etmek için iþaretli bölüme “1” yazýp enter yapýyoruz.

3- Bu defa karþýmýza gelen ekranda bilgisayarýmýza baðlý harddisk ve onun altýndaki partition’ larý görüyoruz. Burada iþletim sisteminin kurulu bulunduðu part’ý seçmeliyiz. Eðer iþletim sistemini C’ye kurduysanýz “0” yazýp enter diyoruz.

4- MS SAM Veritabaný taranýrken bekliyoruz.

5- Kýsa sürede kullanýcýlarýn kayýtlý bulunduðu sam dosyasýný buluyor. (Resim pek açýk deðil ama :p)

6- Nihayet karþýmýza kullanýcýlarýn listesi geliyor. Ben XP’de normal kullanýcý üzerinde deneme yaptýðýmdan ikinci satýrda yazan kullanýcýmý seçmek için “1” yazýp enter dedim. (Vista’da Administrator’u seçmelisiniz)

7- Resimdeki gibi iki seçeneði seçerek “Y” harfine basýyoruz.

8- Görüleceði gibi yaptýðýmýz þifre resetleme iþinin baþarýyla sonuçlandýðýna dair bilgi geldi.

9- Ctrl+Alt+Del yoluyla bilgisayarýmýzý yeniden baþlatarak iþlemi bitirmiþ oluyoruz...

Anlatým, resimler ve bootable cd imajlarýnýn tamamý tarafýmca www.iKaynak.com kullanýcýlarý için hazýrlanmýþtýr. iKaynak gösterilmeden alýntý yapýlamaz, çalýnamaz:)
    Mesaj DeMo tarafýndan ( 12-04-2011, Saat 02:13 ) düzenlenmiþtir.
    Lütfen öncelikle Forum Kurallarýný okuyunuz.
    Bilmeniz gereken önemli konular için Tüyo Merkezini, temel konular için ise Genel Konularý inceleyebilirsiniz.
    Karþýlaþtýðýnýz tüm sorunlar ve çözümler bu bölümde. Lütfen soru sormadan önce arama yapýnýz..

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Þu anda 1 kiþi bu konuyu okuyor. (0 kayýtlý üye ve 1 misafir.)