iPhone hayranlarýna iyi, Windows ve Android hayranlarýna kötü haber: Ayakta kalan iPhone mu olacak?

Akýllý telefon pazarýnda yaþanan rekabetin iþletim sistemlerine yansýyan tarafýnda 3 dev firma pazar payý için amansýz bir mücadele içine girdiler. Apple'ýn mobil iþletim sistemi halen liderliðini sürdürüyor. Google'ýn Android'i farký giderek kapatýyor ama Windows Phone 7'nin de devreye girmesiyle tüm hesaplar deðiþecek gibi görünüyor.

Akýllý telefon pazarýný yorumlayan Wall Street analisti Charlie Wolf, son zamanlarda devam eden iPhone ve Android rekabetindeki dengeleri Windows Phone 7'nin deðiþtireceðine inanýyor. Þu ana kadar iPhone'a rakip olarak lanse edilen Android telefonlarýn, WP7 ile birlikte asýl rakibi ile karþýlaþacaðýný söyleyen Wolf, pek çok neden dolayý benzerlikler içeren bu iki sistemin kendi arasýnda giriþeceði pazar payý mücadelesinin iPhone'u çok az etkileyeceðini söylüyor.

Wolf'a göre Android ve WP7 rekabetinin sonuçlarýný bu iki iþletim sistemi için þu aþamada kestirmek çok güç ama söylenebilecek tek þey bu durumun iPhone'a yarayacaðý.

Kaynak: Chip Online