Toplam 5 sonuçtan 1 ile 5 arasındakiler gösteriliyor.
    Tecrübeli Üye

iPhone 2G ve 3G Video Toggle --> 2G veya 3G ile 3GS deki gibi video cekebilmek

Hepimizin merak ettiği 2G veya 3G ile video cekerken 3GS deki gibi kameradan tek tuşla videoya giriş yapabilir miyiz acaba konusu çözüldü.
    Adım adım anlatmaya calışacagım.

1.Adım: iphone umuzu jailbreak yapıyoruz

2.Adım: Cydia OpenSSH yi kuruyoruz

3.Adım: Cydia dan -->

*Cycorder

*SBSettings

*MobileTerminal uygulamalarını kuruyoruz

4.Adım: itunes in kapalı oldugundan emin oluyoruz ve telefonumuzla bilgsayarımızı aynı baglantı üzerinden internete bağlıyoruz.

5.Adım: winscp kullanarak bilgisayarımızdan iphone a baglanıyoruz

6.Adım: iphone a baglandıktan sonra /private/var/tmp içine bağlanıyoruz

ve

http://www.megaupload.com/?d=CKDLVEI2 bu linkten indirdigimiz video toggle zipinin icinden cıkan klasoru bu dosya konumuna kopyalıyoruz.

7.Adım: İphone icerisinden indirmiş oldugumuz MobileTerminal uygulamasını acıyoruz ve sırasıyla

su root

alpine

bash /private/var/tmp/VideoToggle/install yazıyoruz Dikkat: "bash' dan sonra bir boşluk bırakıyoruz"

8.Adım: SBSettings e giriyoruz ve ordan karşımıza çıkan VideoEdit butonunu acıyoruz.

işte bu kadar bütün bu işlemleri yaptıktan sonra telefonunuzdan çekmiş olduğunuz butun resimleri ve videoları 3GS deki gibi duzenleyebilir youtube a upload edebilir mail olarak atabilirsiniz.

Not: Arkadaşlar ingilizce kaynakta bunun yeni oluşturuldugu ve bazı bug lara sahip oldugu belirtiliyo denedim %100 calışıyo ama dedikleri gibi bazı sorunlar war şimdilik bu videoedit buttonu acıkken cameranızı kullanamıyosunuz yani camera kısmından video cekemiyosunuz camera aktif hale gelmiyo ama videoedit i SBSettings den kapattıgınız zaman cycorder dan cektiginiz videoları fotograflarım kısmında gorebiliyo hatta üzerinde oynayabiliyosunuz bunun duzeltilecegini soylemişler takip ediyorum değişikliklerden sizleri de haberdar edecegim.

İyi eğlenceler. ;)

Konuyu nereye açacagımı bilemedim buraya yazıyorum eğitimlere eklenirse sevinirim...

Tecrübeli Üye

Ynt: KONU: 2G ve 3G Video Toggle --> 2G veya 3G ile 3GS deki gibi video cekebilm

Bende tam kaynak soracaktım :) yabancı kaynaksa sıkıntı oluşmaz, eline anlatımına sağlık.

Tecrübeli Üye

Ynt: KONU: 2G ve 3G Video Toggle --> 2G veya 3G ile 3GS deki gibi video cekebilm

yabancı kaynak yabancı zaten türk kaynaklarda bununla ilgili hiçbişi yok hatta yapamazlar diyo cogu yerde apple ın kendi uygulaması üzerinde oynayamazlar deniliyo :) bende denemeden yazmak istemedim denedim %100 çalışıyor ama bug ları war daha takip ediyorum gelişme oldukca güncelleyecegim:)

Yeni Üye

Ynt: KONU: 2G ve 3G Video Toggle --> 2G veya 3G ile 3GS deki gibi video cekebilmek

Çok güzel bir uygulama ama maalesef video edit açık olduğunda kamera açılmıyor, dolayısıyla bu haliyle bir işe yaramaz.

Tecrübeli Üye

evet bekliyoruz onu da halledebilirlermi die ama sb settings dekı kısayolu cok ise yarıo bilginiz olsun.

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 kişi bu konuyu okuyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)