Toplam 2 Sayfadan 1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu
Toplam 7 sonuçtan 1 ile 5 arasındakiler gösteriliyor.
    Hiperaktif Üye Raiden isimli üyenin avatarı

PC'de MAC OS X keyfi

Birazdan vereceğim isoyu DVD'ye yazarak PC'dem MAC OSX keyfi yaşayabilirsiniz.

NOT:Format konusunda bilginiz yoksa LÜTFEN yapmayın sonuçlarından KİMSE sorumlu değildir

Talimatlar:

1)DVD den boot edeceksiniz bilgisayarınız milattan kalmadıysa zaten kendi geçecektir. 4-5 satır yazı çıkar geri sayım yapar.Herhangi bir tuşa basın yazılar akacak.

2)Eğer donanımınızda bir uyumsuzluk olmazsa bu yazılar uzuuunca akacak sonra mouse gelecek ve leopard installerı göreceksiniz.,

3)MAC OS 'un üstt bir menüsü var bildiğiniz gibi oradan [glow=red,2,300]Utilities[/glow] seçin -> [glow=red,2,300]Disk Utility.[/glow]'e girin.Orada hardiskinizi MAC OS X (Journaled) olarak formatlayın ve sonra ismini [glow=red,2,300]SADECE[/glow] "Leopard" yazakcak bir partition oluşturun. BU ÇOK ÖNEMLİ SADECE "Leopard" Yazacak başka bölüm açacaksanız istediğiniz ismi koyabilirsiniz.

4)''Başlat'' ve ''Q'' tuşlarına basın(sol altta üstünde pencere olan tuş :P) Disk Unitily den çıkacaksınız.Yine WELCOME yazan ekran gelir aldırmayın.

5)Şimdi yine sol üstten [glow=red,2,300]Utilities[/glow] e , oradan da-> [glow=red,2,300]Terminal[/glow].'e girin burası windows'un command prompt u gibi birşey.

Sırayla ağıdakileri yazın her satırı 1 defa sırayla...

cd /
    cd /usr/misc
    ./script.sh Leopard

yine birsürü yazı akacak ve sonra DONE yazakcak ....BUKADAR :) İlk gördüğümüz pencereden next tuşuna basın HDDnizi seçin custom olarak yükleyin tüm paketlerin tiklerini kaldırın tekrar next diyin 5-10 dakika içinde yükler restart atar attığı anda DVDyi çıkartın o menüye girmesin...

Torrent llinki: ğıdaki linkte sorun yok açılmazsa bilgisayarınızda DNS ayarı yok demek nasıl olduğu da heryerde yazıyor :)

http://torrents.thepiratebay.org/390...07.TPB.torrent

Hiperaktif Üye odiksoz isimli üyenin avatarı

Ynt: PC'de MAC OS X keyfi

Çok teşekkür ederim.Belki bir ara sanalda denerim.

Hiperaktif Üye aresblade isimli üyenin avatarı

peki bu leopardın hangi sürümü acaba? ben güncellenmiş halde 10.5.8 kullanıyorum (iatkos). eğer bir bilgin varsa sesi ve wireless ı bir türlü çalıştıramadım, yardımcı olabilir misin acaba?
    Lütfen yardım için konu açmadan önce buraları inceleyiniz:
    [/CENTER]

Hiperaktif Üye Raiden isimli üyenin avatarı

Bu 10.5.8 sanırım

wifi çalışması için driver arıyorsan şurayı öenriyorum sana

http://www.insanelymac.com/forum/ind...?showforum=152

Burada da ses kartı driverları var

http://www.insanelymac.com/forum/ind...?showforum=154

Umarım bulabilirsin...

Bu arada yazıyı ben yazdım copy/paste değildir kaynak koymamışsın demesin kimse :P Herkese öneriyorum tam bir şaheser eğer uygun driverlarınız varsa.

Hiperaktif Üye aresblade isimli üyenin avatarı

çok teşekkürler. ses için verileni defalarca denememe rağmen çalıştırmamıştı. emeğin için sağol!
    Lütfen yardım için konu açmadan önce buraları inceleyiniz:
    [/CENTER]

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 kişi bu konuyu okuyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)