Toplam 3 sonuçtan 1 ile 3 arasındakiler gösteriliyor.
    Aktif Üye metoketo isimli üyenin avatarı

Thumbs up iPad3 iOS7 Sorunsuz jailbreak için yaptıklarım ve 25PP için Faydalı bir bilgi

Bu sonucu alana dek 3-4 fabrika ayarı ve yeniden JB yapmam gerekti...
    Repo eklerken özellikle insanelyi de sonunda kırmızı yazılar çıkıyordu yada JB sonrası iPad i yedekten yükleyince Cydia kayboluyordu bu sıra ile yapınca hiçbiri olmadı.....
    1- temiz fabrika ayarı ios7 yi ipad e kurup TR olarak ve mailimi girerek boş ipad i açtım
    2- yedekten eski JB li programlar da içinde olan yedeği çaktım (tabi JB olanlar soluk olarak görünerek tüm eski klasör ayarlarıyla falan geldi.)bunu JB sonrası yaptığımızda CYDIA kayboluyor ve geri getirmek için yarı yola kadar Bir JB daha gerekiyor ama bişeyler bozuk oluyor oyun içi alımlar falan sonra bozuluyor.
    3- JB yaptım Cydia yı güncellemedim ilk başta güncellenirse bazı repolar kurulmayabiliyor Cydia nın ilk hali ile önce insanelyi reposu nu kurarak diğer repoları kurdum bu defa hackyouriphone reposu kırmızı eror verdi halbuki aynı yolu bir başka yapışımda olmamıştı bende bu defa diğer repoları da kurdum sinfull xsellize vs Enson hackyouriphone kurdum eror vermedi tüm repolarım erorsuz kuruldu öncesinde cydiayı complete upgrade yaptığımda hata almıştım budefa ..
    5- complete değil sadece önce gerekli olanı yap dedim 2 tane upgrade yaptı..
    6- kalan upgradeleri tek tek seçerek upgrade ettim ve hiç kırmızı hata almadan bitti ..
    7- gerekli tweak ları kurdum
    AppSync for IOS 7.0+ ve Activator beta for ios7 yi hackyouriphone den kurdum
    25pp ve afc2add yi apt.25pp.com dan kurdum
    Özellikle belirteyim app içi alımda iapfree birtek sinfuliphone reposundaki düzgün çalıştı ve içinde core si falan sağlam geldi yine buradan iapfree plugin pack ide kurdum yine app içi alım yapan locallApstore yi in-appstore.com reposu ndan kurdum
    bunları kurarken
    mobil substrate ve substrate safe mode (((EDIT: Mobil substrate nin güncellenince son adı Cydia sbstrate Oldu)))
    kendi diğer birkaç ıvır zıvır ekle kuruldu bu 2 si yoksa bu adım bitmeden !!!! mutlaka kurun

8- iPad3 ü PC ye takıp iTunes den eşleme yaptım (7.adımda AppSync kurulmadıysa bu olmaz ) tüm soluk olan JB programlarım haya ta geri döndü

9- bu arada olan restartlar da falan ayarlar içindeki cydia repo ayarlarına hiç bakmamıştım bi baktım hepsi kaybolmuş hangi restartta gitti bilmiyorum

10- cydia ya gittim mobil substrate i yeniden kur dedim substrate safe mode u da seçip onuda modify den yeniden kur dedim. Veeeeee... herşey ok Ayarlara tweak ayarları geri geldi

şimdi 25pp den iPad3 üstünden güncellemeleri yapıyorum..

BURADA FAYDALI BİR NOT:
    25PP ile kurulanlar eşleme de pc ye eşlenmez ve yedekten kurtarmalarda bunlar ya eski vers pc de varsa eskisi gelir yada hiç gelmez dolayısı ile 25pp ile kurduklarınızı 25pp den temizlemeden önce pc ye bağlanarak
    itools ile
    var-mobile-Library-therion-documents
    altından pc ye kopyalayın sonra iPad3 den temizleyin boşa yer kaplamasın ipad de sonra PC ye aktardıklarınıza tek tek ipa lara tıklayıp iTunes içine kurun zaten otomatik iTunes açılır eski vers uyarılarına üstüne yaz diyin zaten altta dosya yoksa hiç bi uyarı olmaz kurulur ve artık o eşlenmeyenlerin son vers ları itune içinde bunu yapmak zahmetli ama yedekten dönerken çok işe yarıyor yoksa 25pp ile kurulanlar yedekten gelmez.
    Offf uzun oldu ama ben çok çektim bunlardan siz çekmeyin :-)

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi
    Mesaj metoketo tarafından ( 01-01-2014, Saat 10:09 ) düzenlenmiştir.

Aktif Üye metoketo isimli üyenin avatarı

Cevap: iPad3 iOS7 Sorunsuz jailbreak için yaptıklarım ve 25PP için Faydalı bir bilgi

Bu yöntemden sonra hemen herşeyi çalıştırdım... hala bir sıkıntı olmadan kullanıyorum .. duyurulur..

Tecrübeli Üye ReViVoMelih isimli üyenin avatarı

Cevap: iPad3 iOS7 Sorunsuz jailbreak için yaptıklarım ve 25PP için Faydalı bir bilgi

25pp kurulmuyor kardeşim apt.25pp.com appsync nin sürümünü yükle flan diyor nerdeyse birkaç kaynaktan ayrı ayrı silip tekrar kurdum appsyncnin her versyonunu bu arada telefonum ios 7.4 son sürüm iphone 5s .. Bu arada denemediğim yöntem kalmadı fakat 25pp yüklenmiyor.. başka repo kaynağı varmı kurabileceğimiz ?

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 kişi bu konuyu okuyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)