Toplam 18 Sayfadan 1. Sayfa 12311 ... SonuncuSonuncu
Toplam 86 sonuçtan 1 ile 5 arasındakiler gösteriliyor.
    Hiperaktif Üye aresblade isimli üyenin avatarı

Animasyonlu kilit ekranı - Animated Weather Elements HD V3-V4 Lockscreen

arkadaşlar, öncelikle belirtmeliyim ki bu temayı ben daha denemedim. ayrıca 3.0 için uyumludur ve lütfen yine aynı yönergeleri takip edin. aşağıdaki aynı bağlantıdan indirin lütfen. bir kısmı türkçedir, kaynak kodlarından ve sanırım siteden yaptığı güncellemeden dolayı da diğer kısmı ingilizcedir.

arkadaşlar birazdan anlatacağım tema kilit ekranı içindir. tema hareketlidir ve hava durumuna göre resim değişir ve göstergedeki sıcaklık birimi de değişir. zaten iki adet kendi ekranımdan resim koydum. diğerleri ise alıntıdır.

arkadaşlar dosyayı bahsettiğim yere attıktan sonra (kusura bakmayın tamamen benim hatam, unutmuşum) winterboard'dan aktif ediyoruz.

şimdi gelelim nasıl yapacağımıza. öncelikle aşağıdaki iki dosyayı da indiriyoruz (not: saati böyle yapmak isteyenler ikisini de indirsin).

ilk önce BURADAN saati değiştirmemiz için gerekli olan dosyayı indiriyoruz. dosyayı indirdikten sonra da rar'dan çıkardığımız dosyayı /System/Library/Fonts/Cache içerisine atıyoruz.

Önemli Not: Ne olur ne olmaz diye lütfen orjinal dosyanızın (LockClock.tff) bir yedeğini alınız.

daha sonra yine BURADAN indireceğimiz ana tema dosyamızı herhangi bir programla (forumumuzda mevcuttur) Library/Themes klasörünün içerisine komple atıyoruz. yalnız, atmadan evvel yapmanız gereken bir kaç husus var, şöyle açıklayayım;

indirdiğimiz dosya içerisinde şu yolda \Weather Elements V3\Private configureMe yazan bir dosya var, ona sağ tıklayıp not defteri ile açıyoruz ve şu kırmızı ile işaretlediğim kısımları birazdan anlatacağım şekilde değiştiriyoruz;

<location city="Den Haag" state="Netherlands(Zuid-Holland)" postal="EUR|NL|NL012|DEN HAAG|" /> <location city="Den Haag" state="South Africa(Eastern Cape)" postal="AFR|ZA|SF002|DEN HAAG|" />

// Find the right code(postal="??????") for your city and enter it below : i.e ZipCity="EUR|NL|NL012|DEN HAAG|"
    // The code can also be a number!!! ie : ZipCity="06900"

var ZipCity="EUR|NL|NL012|DEN HAAG|" //see instructions abovevar ShowRealFeel=true // show RealFeel tempature on Lockscreen beside the normal tempaturevar ForecastToday=true; // Forecast can start with "today" or "tomorrow" of the 6 day forecastvar UseStatusnotifier=true;

burada kırmızı ile işaretlediğim yerleri;

Sürüm 3 için zip code ve diğer bilgileri şu adresten anlatacağım şekilde edinebilirsiniz;

http://apple.accuweather.com/adcbin/...y.asp?location=

=’den sonrasına kendi şehrinizin adını yazınız. Buraya dikkat asla Türkçe karakter kullanmayın!

not: eğer adrese tıklayamıyorsanız = işareti de dahil, bütün adresi kopyalayıp adres çubuğunuza yapıştırın ve anlattığım işlemi yapın.

aşağıda bir ekran görüntüsü paylaştım, aşağıdaki kısımları alıp, yukarıda bahsettiğim kırmızı kısımlarla değiştirin lütfen. zip code için bulunduğunuz şehrin posta kodunu girmelisiniz.

kendi ekranım:

ve alıntı yaptığım yerdeki resimler:

not: buraya vermiş olduğum bağlantı kendime aittir.
    not2: eğer ki kilidi aç yazısı sizde hâlâ duruyorsa "Weather Elements V3\Bundles\com.apple.springboard" klasörüne gidin (cihazın içerisinde), bir çok dosya göreceksiniz, herhangi birinin adını tr.lproj olarak değiştirin ve respring yapın düzelecektir.

yapamadığınız yer olursa lütfen sorun, elimden gelen yardımı yaparım.

SÜRÜM 4.1

Kurulum Notları

Geliştirmeler ve Düzeltmeler:

- Herhangi bir şeyi elle girmenize gerek yok, arama işlevi kurulumdan sonra springboard’daki uygulamaya yerleştirilmiştir.
    - Bölgeniz GPS’e göre belirlenir
    - Yeni bir sürüme yükselttiğinizdeki siyah ekrana sebebiyet veren hata düzeltilmiştir
    - Geliştirilmiş ve hızlı bir GPS işlevi, şimdi dünyanın neresinde olursanız olun çalışacak!
    - Yeni yüksek çözünürlüklü resimler (iPhone 4 için!)
    - Otomatik Google tercüme ile dilinize tercüme edecektir,
    - 5 günlük hava raporu için ekrana dokunmanız yeterlidir,

Kurulması:

Cydia içerisinden aşağıdaki adresi repo’nuza eklemeniz gerekmektedir:

brandon28139.exofire.net/repo/ http:// koyacaksınız yandaki adresin başına eklemeden önce. bu şekilde yazdım çünkü adres ismi farklı çıkıyordu.

adresi ekledikten sonra Weather Elements 4-1 uygulamasını arayın ve yükleyin,
    kurulum önceki yüklemelere göre çok daha basitleştirilmiştir.
    Tek ihtiyacınız olan bulunduğunuz yerin posta kodu (zip code)’dur ve daha sonrasında da cihaza respring yapmaktır.

NOT: Uygulama için “Winterboard” uygulaması gereklidir!

Not-2: Uygulamanın hâlâ beta sürümünde olması lazım yanlış bilmiyorsam, bazı hatalar alabilirsiniz. Bu hatalar için bütün sorumluluğu kabul ederek yükleyiniz. Ben denemedim ve cihazıma yüklemedim (naçizane iPhone 3G kullanıyorum da) bu sebepten lütfen ya tam sürümü bekleyin ya da beta sürümünü insiyatifinizle yükleyin. iPhone 4'de HD kalitede ve gerçek animasyonlu olarak gösteriyor.
    Mesaj aresblade tarafından ( 02-11-2010, Saat 20:10 ) düzenlenmiştir. Sebep: Güncelleme

Hiperaktif Üye

Ynt: Animasyonlu kilit ekranı - Weather Elements HD V3

Süper Birşey

Hiperaktif Üye odiksoz isimli üyenin avatarı

Çok sağol arkadaş.Fakat o js dosyasını düzenlerken kafayı yiyordum az kalsın.Ama mükemmel birşey çıktı ortaya.Şarj olurken biraz kötü görünüyor ama.

Tecrübeli Üye sinannn23 isimli üyenin avatarı

Ben tam olarak not defterine aldığımız o harflerin nesini değiştireceğimizi anlamadım.Bİrazdaha detaylı anlatabilirmisiniz acaba?O internet sitesine gittim izmiri açtım. '' MEA|TR|TU041|IZMIR '' bunu kopyaladım ama öylece kaldım.Ne yapıcam şimdi?

Hiperaktif Üye odiksoz isimli üyenin avatarı

Çok detaylı anlatmamış ama kırmızı ile yazılanlara Türkiye ve kendi yaşadığın yerin ismini yazıyorsun.

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 kişi bu konuyu okuyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)