Toplam 21 Sayfadan 1. Sayfa 12311 ... SonuncuSonuncu
Toplam 104 sonuçtan 1 ile 5 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: SiriPort

Tecrübeli Üye Hypnosee isimli üyenin avatarı

SiriPort

Bu işlemleri yapıp yapmamak kullanıcının kendi insiyatifindedir. İşlemlerden dolayı cihazınızda oluşabilecek herhangi bir yazılımsal veya donanımsal hatadan www.ikaynak.com yönetimi, kullanıcıları veya konu sahibi sorumlu tutulamaz.

Bu rehber www. iKaynak.com'a ait olup forum kullanıcıları için Hypnosee tarafından hazırlanmıştır. Kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, kopyalanamaz.

Bu rehber Alıntı değildir bütün işlemler tarafımca denenmiş Türk ve Yabancı forumlardaki bilgilerin toparlanması ile oluşturulmuştur

Artık Proxy sunucusuna veya iPhone 4S'e gerek kalmadan Siri'yi yükleyebilirsiniz...

İşlemlere başlamadan önce Yedek almayı unutmayın

1-Cydia'yı açıp

*iPad için : Sources>Edit>Add
    *iPhone için : Manage>Sources>Edit>Add

2-Bölümünde repo.siriport.ru/ adresini giriyor ve Add Source diyoruz. (Google amcamızada sorucak olursanız .ru uzantısı Rusya için üst seviye ülke alan adı uzantısıdır)

3-Yüklendikten sonra repo içine giriyor SiriPort adlı uygulamayı indiriyoruz --> Bu Dosya 250 MB boyutundadır sağlıklı yüklemek için Wi+Fi tercih edin ve cihazın uyku moduna geçmesini engelleyin (Ayarlar>Genel>Otomatik Kilit>Asla) ayrıca yüklenirken oluşacak bir hatada tekrar yüklemeyi deneyiniz

4-Yükleme bittiğinde sizden Reboot isteyecek buradan sonrası can sıkacak ama düzgün çalışması açısından yaptığımız işlemlerden sonra cihazımızı kapatıp açacağız

5-Cihazınız yeniden başladığında Ayarlardan Siri'yi açmadan Safari'yi açın ve adres çubuğuna siriport.ru/1.crt yazın sizden bir profil yüklemenizi söyleyecek bunu yüklemek zorundayız. İşlem bittikten sonra cihazı yeniden kapatıp açın (siriport.ru/1.crt başında www yok)

6-Cihaz açıldığında daha önceki gibi Siri'yi aktifleştirin (Spire yükleyenler bilirler :)
    *Bilmeyenler için Ayarlar>Genel>Siri ve çubuğu kaydırarak Siri'yi aktifleştirin ve Cihazı kapatıp açın

7-Cihaz açıldığında Siri'yi aşmayacak damarına basmadan :) kısacası anlayabileceği bir soru sorun bir süre hata verecektir. İnat edin ve denemeye devam edin ardından cihazınızı rahat bırakın bir süre kullanmayın o arada Muse - Uprising veya Alternative müziğe ilginiz yoksa Michel Telo - Ai Se Eu Te Pego şarkısını dinleyebilirsiniz

8-Yavaş yavaş finale yaklaşıyoruz arasında çok ufak bir yer dışında fark olmaması dışında burada yazıyı 2 bölüme ayırıyorum

1-Benim Siri'yi konuşturma çabalarım
    2-Olması gereken işlemler

Benim Siri'yi konuşturma çabalarım ile başlayalım

*Ayarlar>Genel>Siri bölümünden siri'yi Almanca yapalım
    *Şimdi biz ne anlayalım almancadan diyebilirsiniz. Zaten 2 kelime konuşucaz sonra ingilizceye geri dönücez
    *burada telaffuz çok önemli değil ama ben işimi garantiye alıcam diyorsanız ( Google Translate ) linkine tıklayarak Hallo yazan yerin sağ alt tarafda bulunan ses düğmesine basıp Siri'ye dinletebilirsiniz. Ben kendime güvenirim diyenler Hallo demeniz yeterli.
    *Hallo deyip siriye soruyoruz otomatik olarak hata vericek bunu 4 defa yapıyoruz 4.denemede Irgendetwas stimmt nicht.. Kannst du es spater noch einmal versuchen? gibi bir hata vericek
    *Bu hatada düğmeye tıklayıp Nein diyoruz ( Google Translate bu sefer Nein yazan yerde sağ alttaki ses butonuna basıyoruz ) Nein demenize fırsat vermeden hata veriyorsa dili ingilizceye veya hangisini kullanıyorsanız döndürüp bekleyin eğer Nein dediğinizde ekranda Nein yazar ve bir şeyler saçmalarsa bağlantı kurdunuz demektir (bende olan buydu) hemen ingilizce veya kullandığınız dile çevirip kullanabilirsiniz.

Olması gerekenler

*Gelelim Almanca kurbanları ve Benim siri konuşturma çabalarım bölümünü atlayan ve hala siri çalışacak umuduyla bu uzun yazı dizisini (rehber veya siz ne diyorsanız) okuyan arkadaşlar Şimdi Mutlaka Siri'nin anlayacağı cümleler kurarak (How Are You,Hi ve Hello) ilk bağlantıyı kurmaya çalışın çok denediniz olmadımı iPhone'u iPod'u veya iPad'inizi normalde nasıl kullanıyorsanız kullanmaya devam edin arada bir yine anlayacağı kelimeleri kullanarak bağlatı kurmaya çalışın (iPhone bir Wi+Fi ağına bağlı değilse internet paketinizden gidecektir) artık hiç bir yöntem olmuyor diyorsanız

-iFile'yi indirin
    -/Var/mobile/Library/Preferences/ dizinine gidin
    -com.apple.assistant.plist adlı dosyayı silin
    -Ayarlar/Genel/Siri bölümünden siriyi kapatın
    -Cihazınızı yeniden başlatın
    -Siri'yi açın ve tekrardan sirinin anlayacağı bir soru sorun sürekli soru sormaya devam edin bi yerden sonra pes edecek ve konuşacaktır gerekirse sorgu odasına alabilrsiniz

Konuyu buraya kadar takip ettiğiniz için teşekkür ederim umarım yardımcı olabilmişimdir. Ayrıca çalışmıyor deyip cihazınızdan hemen temizlemeyin 2 gündür uğraşıyorum sadece biraz inatlaşmak gerekiyor. Ayrıca çalışması hakkında bir kaç bilgi vermek istiyorum ben iPhone 3GS ve iPad 2'ye kurdum iPad 2'de olması gerektiği gibi hızlı ama 3GS'te yavaş olacağını düşünmüştüm hele hele içinde bu kadar oyun müzik ve cydia uygulaması varken ama şaşırtıcı derecede hızlı eksik yönü varmı? bana sorucak olursanız çok zaten BETA sürecinde hala Türkçe desteği yok ve Konum servisleri ülkemizde çalışmıyor bana bir Otel veya Restaurant bul diyemiyorsunuz ama arkadaşlarınıza ingilizce lakap takıp onları arayabilir ingilizce veya biliyorsanız almanca fransızca mesaj atabilir ve Hey! beni sabah saat 7'de uyandır diyebiliyorsunuz eğlenmek için iyi ama kullanmak için daha geliştirilmeli

Hiperaktif Üye Canavar isimli üyenin avatarı

Cevap: SiriPort

Ben cok denedim ancak olmadı. Sabahta SiriPort vardı konu silindi nasıl silindi anlamadım elinize saglık yinede

Tecrübeli Üye Hypnosee isimli üyenin avatarı

İnanın sadece inatlaşmak lazım sabahtan beri bu konuyu açan tüm yerli yabancı forumları inceleyip yorumları okudum. Rus serverin yavaşlığından kaynaklanıyor birazda ama şu anda kullanabiliyorum.

Altın Üye IBurak isimli üyenin avatarı

Ellerine sağlık çok güzel bir anlatım olmuş yarın tekrar deniyeceğim bu yöntemle.
    └►iPod Touch 2G+4.2.1+Jailbreak+iPhone 4+6.1+Jailbreak+iPhone 4S+6.1+Jailbreak+64 GB+iPhone 5+64 GB+6.1+Jailbreak+iPod Shuffle+2GB+iPod Nano+Clock+iPad 2+WiFi+64 GB+6.1+Jailbreak+iPad 4+4G+64 GB+6.1+Jailbreak+iPad Mini+64 GB+6.1+Jailbreak+MacBook Pro+i7+2.3GHz+8GB Ram+OS X Mountain Lion+iPad 3+WiFi+6.1+32 GB+Jailbreak+Apple TV+3+6.1+Mac Mini Server+i7+2.5GHz+8GB Ram+OS X Mountain Lion
    └►Cydia Sourcem http://cydia.myrepospace.com/IBurak/└►Game Center Name IBurak └► iMessage: iburak@live.com

Hiperaktif Üye Canavar isimli üyenin avatarı

Yarin bende deneyecegim bakalim olucakmi

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 kişi bu konuyu okuyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)