Toplam 3 Sayfadan 1. Sayfa 123 SonuncuSonuncu
Toplam 14 sonuçtan 1 ile 5 arasındakiler gösteriliyor.
    Aktif Üye felix isimli üyenin avatarı

iphone 4 sensör arızası

Arkadaşla benim telefonumu duvara attım ve kırıldı kasa felan darma dagın oldu ney se toparladım kasasını filmlerini falan ama naptıysam telefonun yüz sensörünü çalıstıramadım birisini aradıgımda kulagıma koydugumda sesini kapatı yor sesize alıyoe hopörlöre veriyor aramayı kapatıyor falan bunu nasıl düzelte bilirim anakarta bişeymi yapmak gerekiyor yoksa paraçamı değiltirim

bide bu sitede eksik çok büyük hep yazılım üzerine hiç donanım yardım ları yok

Administrator DeDeLi isimli üyenin avatarı

Cevap: iphone 4 sensör arızası

Alıntı felix isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşla benim telefonumu duvara attım ve kırıldı kasa felan darma dagın oldu ney se toparladım kasasını filmlerini falan ama naptıysam telefonun yüz sensörünü çalıstıramadım birisini aradıgımda kulagıma koydugumda sesini kapatı yor sesize alıyoe hopörlöre veriyor aramayı kapatıyor falan bunu nasıl düzelte bilirim anakarta bişeymi yapmak gerekiyor yoksa paraçamı değiltirim

bide bu sitede eksik çok büyük hep yazılım üzerine hiç donanım yardım ları yok
    Telefonu duvara attım ne yapmam gerekli diye bir ileti ilk defa okuyorum.Biraz ilginç geldi.Yazılımsal olarak yardım ediyoruz çünkü bilgimiz o yönde.Donanım biraz riskli olabilir.Geri dönüşü olmayan hatalar vs.Her insanın el becerisi farklı biliyorsunuz

Aktif Üye felix isimli üyenin avatarı

doğru ama sonuçta yapa bilenler kalkışsın ben anakarta girin demiyorum zaten mesale donanıma ayrı konu açın bizde ve bilen arkadaşlar iphone arızalandığında donanımsal yardım edelim örneğin ekran değişimi kamera değşimi kasa değişimi falan tamir demiyorum sıkıntı nerden doğa bilir onlar

Administrator DeDeLi isimli üyenin avatarı

Yapabilen kalkışsın demişsiniz de zaten adam yapabilse,neyin ne olduğunu bilse soru sorma ihtiyacı duymaz. Yapabile insanların kalkışmasından ziyade zaten insanlar yapmak için kalkışıyor bu işlere.Kimin yapabilecegini kimin yapamayacagını bilmiyoruz ki buda biraz önce dedigim gibi el becerisi ve bilgi isteyen bir durum.Kaş yapalim derken göz çıkartmayalım bence.

BanMaster... SaTuSa isimli üyenin avatarı

Bakiniz sayin arkadasim donanim icin ayri konu acin demissiniz, ama donanim ile problemi olanlar sizin suan yaptiginiz gibi [Donanim - Baglanti] seklinde öneki secerek zaten bunu belirtiyor, ki sizde bu sekilde konu acmissiniz. Yani farkli farkli bolumlere gerek yok bu is icin, sorunu olan ve konu acabilen herkes bunun icin konusunu acar ve fikri, bilgisi olan da yardim eder.

Donanim sorunu olanlar konu actiginda, aman senin sorun donanim ile ilgili biz sana yardim etmeyiz demedik, yardim edenin de elini tutmadik...

Gelelim sorunuza; telefonu duvara attiginiza gore en buyuk sebep budur zaten. Altinda cok neden aramamak gerek. Cihaza verdiginiz hasar yuzunden muhtemel sorunlar vardir ya da cihazi geri toplarken guc+sensor kablosunun baglantisini dogru yapmamis olabilirsiniz, gerci bu zayif bir ihtimaldir.

Zayif bir ihtimal diyorum cunku sorun tek sorun degil, sadece sensor calismiyor deseniz yukarida dedigimden bende emin olacagim, ama ses gelmiyor diyorsunuz, speaker'da problem olur, tirnaklari oturmamistir mesela, aramayi sonlandiriyor diyorsunuz ana kart (logic board) da problem vardir. Yani telefonu duvara atip parcaladiktan sonra o cihazi eline almadan ezbere kimse konusamaz...

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 kişi bu konuyu okuyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)