Toplam 123 Sayfadan 9. Sayfa BirinciBirinci ... 78910111959109 ... SonuncuSonuncu
Toplam 611 sonuçtan 41 ile 45 arasındakiler gösteriliyor.
    Yeni Üye

Re: Cevap: iOS 5.0 Tethered Jailbreak RedSn0w0.9.9b4

Alıntı KaleXitus isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar ben JB yaptım gözlemlerimi söyleyim size.

Cydia'dan yüklenen bir çok işe yarar özellik çalışmıyor. Bunların bazıları:
    Winterboard yüklediğiniz anda safemode a geçiyor. İnsanelyi kaynağındaki Fix'de pek işe yaramıyor.
    infinydock çalışmıyor.
    cyntact veya ipicmycontacts resimler gelmiyor.
    remove background. aktif ettiğiniz anda respring yapıyor telefon.
    unlimtones program kendini kapatıyor.

Zaten JB iyapmamızın nedeni telefonu daha rahat ve görsel kullanım sağlamak. Ücretli programları ücretsiz yapıcam diyorsanız yapabilirsiniz. 3-4 kere bilgisayara bağlayarak açarsınız telefonu JB sonrası. Daha sonra şarjının bitmemesine dikkat edin yeter. Kapatmazsınız olur biter.

Burda önemli olan noktanın altını çizeyim: Untethered JB'in çıkması sorun değil. Sorun cydiastore'daki uygulamaların 5.0 için çalışır duruma güncellenmesi. şu anki durumunda tethered veya untethered önemli değil.

Ek olarak: Ekranda da problem yaşanabiliyor. Klasörün içine birşey sürüklemek istediğimde sürüklemeye çalıştığım program ekranın köşesine yerleşebiliyor :)
    peki installousdaki uygulamalar calısıyor mu yoksa onlardada sorun var mı?

Altın Üye MsTrK isimli üyenin avatarı

Cevap: Re: Cevap: iOS 5.0 Tethered Jailbreak RedSn0w0.9.9b4

Alıntı treko isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    peki installousdaki uygulamalar calısıyor mu yoksa onlardada sorun var mı?
    Ben bir kaç tanesini indirip denedim, denediklerimin hepsi sorunsuz çalisti.

Altın Üye KaleXitus isimli üyenin avatarı

Cevap: iOS 5.0 Tethered Jailbreak RedSn0w0.9.9b4

installoustan yüklenen programlarda sorun yaşanmıyor. appsync 5.0+ sayesinde itunes ile senkronizasyonda gerçekleşiyor. ek olarak çalışmayan özelliklere bir kaç tane daha ekleyim.

bitesms veya irealsms ve iphonedelivery. kesinlikle çalışmıyor.

Winterboard fix ile çalışıyor ancak sorun veriyor. Fix yapılmış bir winterboard yüklediğimde ekrandaki simgelerinin isimlerinin olmadığını gördüm. Üzerine daha önce yüklediğim bi temayı yükledim. Kilit ekranı bozuldu. ios5'e geçmeden önce kaynak içindeki özelliklerin güncellenmesini bekleyin.

ios5 neden tercih edilir? Sorunun cevabı basit. Wifi sync ve Notification Center.
    Yaşlanarak değil yaşayarak tecrübe kazanılır. Zaman insanları değil armutları olgunlaştırır. "Peyami Safa"
    ‎"Damnant quod non intelligunt." (Anlamadıkları şeyleri kınarlar.) [Latin Atasözü]
    iPhone 3GS 16GB ver: 5.1.1 JB iPhone 4 32GB ver: 5.1.1 JB

Aktif Üye

Cevap: iOS 5.0 Tethered Jailbreak RedSn0w0.9.9b3

Alıntı lodge_314 isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    sn0wbreeze v2.8b8 ile NO_BB bir custom fw oluşturup cihazına yükleyebilirsin. veya mac işletim sistemin varsa redsn0w 0.9.9b4'de de custom fw özellği geldi. ama bu konuda iyi araştırma yapıp çok dikkatli olmalısın. aksi halde telefonunun baseband sürümü yükselir ve gevey kullanılmaz hale gelir. bu işin geri dönüşü de yok malesef..
    sn0wbreeze v2.8b8 ile NO_BB bir custom fw dem kastınız bu konuda anlatılan şekilde yaparsam gevey ile kulanabilirim değil mi ?

Yeni Üye

Cevap: iOS 5.0 Tethered Jailbreak RedSn0w0.9.9b4

Arkadaslar untethered JB yayinlandi iphone-devteam.org dan youtube da videolari yayinlandi!
    Insallah dogrudur

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 2 kişi bu konuyu okuyor. (0 kayıtlı üye ve 2 misafir.)