Toplam 2 Sayfadan 1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu
Toplam 7 sonuçtan 1 ile 5 arasındakiler gösteriliyor.
    Yeni Üye

2-G iphone kapandı !!

Pasaporta kayıtlı iphone 2-g telefonumun sürümünü yükselteyim derken telefon kapandı ve usb resmi gözukuyor sim kartı taktığımda şebeke sinyali var gözüküyor ama acil durum araması sadece var gözukuyor. Lütfen yardım ve bilgisayarımda son sürüm itunes var..
    telefon kapandı..

Gümüş Üye CHAOS isimli üyenin avatarı

Cevap: 2-G iphone kapandı !!

öncelikle btk.nın sitesinden imei sorgulama yapmanı öneririm bu olası bi illegal önlem için.
    sorununa gelecek olursak,cihazınızın fw sini indirip itunes ile tekrar restore yapıp redsnow ile jb yapmanızdır eğer elinizde shsh kayıdınız varsa stabil çalışan fw ye downgrade yapın derim forumda yöntemleri mevcut ...

Yeni Üye

emrah cevabın için çok teşekkür ederim ama yazdıklarının net bişey anlıyamadım kusura bakmazsın umarım.. pasaport kaydı var..restore yapacağım itunes'in sürümü önemli.. hangi sürümü yüklemem gerekiyor acaba 2g iphone kullanıyorum.. detaylı açıklayabilir misin ?
    Mesaj cool tarafından ( 05-07-2011, Saat 00:04 ) düzenlenmiştir.

Altın Üye CASUA isimli üyenin avatarı

Alıntı cool isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    emrah cevabun için çok teşekkür ederim ama yazdıklarının birçoğundan bişey anlıyamadım kusura bakmazsın umarım.. pasaport kaydı var..restore yapacağım itunes'in sürümü önemli.. redsnow ile jb nedir acaba birde shsh ne demek kardeş ? fw ye downgrade ne demek açıklarsan çok sevinirim kardeş.. teşşekür ederim şimdiden
    Kardes öncelikle cihazında yukleyebilecegin son sürüm 3.1.3 dur, ios4 olmuyor zaten,shsh ile bir ilgin yok senin 2G olduğu icin,diğer bir konu ise cihazının fake imei'li olup olmadıgı ,eğer fake kullanıyorsan CFW olan özel hazırlanmış costumleri yüklüyorsun böylelikle jailbreak yapmana gerek yok cydia direkt menüne geliyor zaten,ama orjinal imei kullanıyorsan yasal olan versiyonlardan birini yukleyip jailbreak yapman lazım ,bu arada eğer fake imei kullanıyorsan fake imeinin gidip gitmediğine bak eğer öyle ise versiyonunu ancak 1.1.4 vers.düşürerek ancak fake imei verebilirsin...

Birde hangi versiyonu yüklediniz...
    C.A.S.U.A
    iphone 5 16GB İOS 7.0.4 iPadMini Retina Dısplay wi-fi 32GB İOS 7.0.4
    iphone 4 S 16GB İOS 5.1.1

Gümüş Üye CHAOS isimli üyenin avatarı

kusura bakmam tabi kardeşim . şöyle anlatayım enaçık haliyle: btk nın (bilgi teknolojileri kurumu) imei sorgulama bölümüne bak dememdeki kasıt malum ülkemizde imei klomlama maduru olabiliyoruz seninde başına gelip gelmediği yönünde idi. bu sadece güvenlik açısından.
    asıl konu şahet cihazın klon imei değil ise yükseltmek istediğin vrsiyonunu tekrar bilgisayarında dursun itunes in son sürümünü pc ne kur senin cihazın için en son ve güncel sürüm 3.1.3 dür kurduğun itunes programı ile cihazını pc ye bağladıktan sonra itunes i açıp program cihazını gördükten sonra restore+shift tuşuna basarak yüklemek istediğin versiyonu göster itunes cihazına versiyonu kuracaktır işlem bittikten sonra redsnow programı ile (forumda bulabilirsin) jb işlemi yapıcaksın bölelikle cihazı hem aktive edip hemde cydia uygulamasını kuracaksın sonra cihazından wifi ile cydia ya girip manage bölümünden repo666 kaynağının içine girip ultrasnow u indiriceksin hattının aktif olması için cihazını kapatıp,açıcaksın hepsi bu.
    downgrade dediğimdeki amaçiphone ları geri versiyonlarına almaktır açıkcası tabi bazı yöntemleriyle neyse seni bu kısmı ilgilendirmiyor.
    ama şöyle bir durum var şayet cihazın klon imei ise direk olarak custom fw. dediğimiz önceden modifiye edilmiş versiyonları cihazına yüklemektir zaten içindede cydia uygulaması kendiliğinden geliyor.bununda hazırlama ve yükleme metodları var tabiki.cihazın klonlanmışsa tekrar 1.1.4 versiyonuna düşürülerel tekrar imei atılması lazım.
    yeterince açık yazmaya çalıştım umarım yardımcı olmuştur orjinal terimlerin dışınada çıktım bayaa aklına takılan bişey olursa ben sabaha kadar burdayım.:)

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 kişi bu konuyu okuyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)