Toplam 83 Sayfadan 1. Sayfa 1231151 ... SonuncuSonuncu
Toplam 412 sonuçtan 1 ile 5 arasındakiler gösteriliyor.
    Yasaklandı

iPod Touch 2G Full Jailbreak ( 2.2.1 Firmware ) Resimli Anlatım

iPod Touch 2G Full Jailbreak Resimli Anlatım

Artık bu yöntem sayesinde ekstra boot programina ihtiyaç olmadan kolayca iPodTouch2G'nizi jailbreak yapabileceksiniz.

Bu program kendiliğinden libusb driver kurduğu için ek olarak dosya indirmenize gerek yoktur, 2.2.1 versiyon orijinal firmware dosyanızın olması yeterlidir. Eğer orijinalFW'niz de yoksa program içinde Download tuşuna basıp veya aşağıdaki linkten indirebilirsiniz.

Orijinal 2.2.1 FW

Jailbreak yapabilmek için gereken Quick Freedom programı
    veya

Temiz bir kurulum önerilmekle beraber; benim yaptığım gibi önceden bağımlı jailbreak yüklenmiş cihazınızı orijinal yazılımınıza restore etmeden de yapabilirsiniz.

Öncelikle indirdiğimiz arşivi çıkartalım, setup dosyasına çift tıklayıp bilgisayarımıza kuralım. Program bitiminde otomatik olarak program çalışacaktır ancak yeniden ihtiyaç duyabileceğimiz için kurulum bitimindeki masaüstüne Quick Freedom programının kısayolunu ekleyen seçeneği de işaretleyelim.

Jailbreak Tuşuna tıklayıp işlemlere başlayalım

Bu ekranda gerekli bileşenlerin olup olmadığını kontrol ediyor, görüldüğü gibi otomatik olarak firmware dosyamızı algılamadı.

Bilgisayarınızdaki Orijinal Firmware'yi algılatmak için Browse tuşna basıp, dosyayı seçiniz. Eğer firmware dosyanız yoksa indirmek için Download tuşuna basınız.

Dosyamızı seçtikten sonra şekildeki gibi FW onaylanmış olacak, next deyip devam edelim.

Bu ekranda eğer Cydia'ya ek olarak installer programını istiyorsanız installer seçeneğini işaretleyiniz. Buna ek olarak da özelleştirilmiş boot logosu istiyorsanız, custom boot logo seçeneğinden bir logo seçebilirsiniz.

İsteğe bağlı koyabileceğiniz logo seçenekleri.

Ek seçeneklere karar verdiyseniz artık Custom Firmware oluşturabilirsiniz, Create Firmware tuşuna tıklayıp işlemi başlatın.

Bu Custom Firmware işlemi biraz vakit alabilir.

İşlem sürüyor...

Bitmek üzere...

Ve hazırlanan Custom Firmware'i patchliyor.

Tebrikler Custom Firmware oluşturdunuz! (Dosya masaüstüne kaydedildi)

Next deyip, Jailbreak işlemine devam edelim.

Bu ekranda cihazımızı DFU moduna almalıyız aski halde, işleme devam edemeyiz. DFU moduna almakta problem yaşıyorsanız, saniye saniye ne yapmanızı gösteren DFU instroductions'a tıklayın. Kendiniz alabiliyorsanız DFU moduna bu adımı atlayın.

Size iPod'unuzu kapanız için 15saniye müsade veriyor.

Home + Power tuşlarını aynı anda 10 saniye basılı tutun, süre dolunca Power tuşunu bırakın.

Home tuşunu tutmaya devam ederken 10 saniyenin dolmasını bekleyin, süre dolunca Home tuşunu bırakın.

DFU moduna alma bitince Start Jailbreak tuşuna basın, iPod ekranınız beyaz olacaktır. Next deyip devam edelim.

Artık iTunes ile Custom Firmware dosyamızı restore yapabiliriz, next dersek program bize bunu söyleyecektir.

iTunes'a girip restore tuşuna, klavyeden shifti basılı tutup tıklayalım. Oluşturduğumuz Custom Firmware dosyasını seçelim.

Dosyalar kuruluyor...

iPod hazırlanıyor...

Restore sonrası işlem tamamdır, eğer programda nexte tılarsanız bunu teyid edecektir.

Tebrikler artık sizin de iPodTouch'ınız Jailbreakli!!!

***ve son kullanıcı notu***
    Jailbreak yapmak cihazınızı garanti dışına çıkarabilir. Cihazınızın bozulmasına sebep olabilir. Cihazınıza gelecek zararlardan iKaynak.com sitesi ve yönetimi mesül değildir. Jailbreak yapmak tamamen kendi insiyatifinizde olan bir olgudur. Anlayışınız için teşekkür ederiz.
    Mesaj [JW] tarafından ( 09-04-2010, Saat 23:41 ) düzenlenmiştir.

fantazi
    Ziyaretçi

Ynt: iPodTouch2G Redsn0w Full Jailbreak Resimli Anlatım

eline sağlık hocam mükemmel olmuş

Tecrübeli Üye jokerrr6 isimli üyenin avatarı

eline sağlık hemen denicem

Yeni Üye

Teşekkürler kurdum mükemmel çalışıyor.Toplamda 15 dk sürmedi.Herkesin ellerine sağlık.
    Ama kurmadan önce makineyi orjinal haline restore ettim her ihtimale karşılık.

Webmaster [JW] isimli üyenin avatarı

Bu güzel oldu işte,artık fazla soru soran olmaz.Diğer yöntemlerde konuları kilitlememize rağmen 45-50 sayfayı geçmişti konular.

Bu arada eline sağlık Ahmet.

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 kişi bu konuyu okuyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)