Toplam 92 Sayfadan 1. Sayfa 1231151 ... SonuncuSonuncu
Toplam 457 sonuçtan 1 ile 5 arasındakiler gösteriliyor.
    Altın Üye CASUA isimli üyenin avatarı

iPhone 5 Haberleri

Her geçen gün hakkında yeni dedikodular çıkan iPhone 5 hakkında bilgiler sızmaya devam ediyor.

Apple imzalı iPhone, akıllı telefon piyasasının en çok dikkat çeken ürünü olarak biliniyor. Şimdilik Apple’ın detaylarını sır gibi saklamakta kararlı gözüktüğü iPhone 5 hakkında internette birçok bilgi dolaşmaya çoktan başlamıştı. Çıkış tarihi henüz kesin olarak açıklanmayan cihazın sahip olacağı özellikler hakkında tahminlerde bulunabilmek için Apple’ın içinde bulunduğu patent savaşalrına şöyle bir

iPhone 5 ile birlikte en çok merak edilen bir diğer nokta da iPhone ve iPad’lerin işletim sistemi olan iOS. iOS 5 hakkında da birçok dedikodu ortalıkta dolaşırken bu dedikoduların yoğunlaştığı nokta multitasking, yani birden çok görevi aynı anda yapabilmesi. Birçok uygulamanın aynı anda açık olmasına imkan verebilecek olan bu özellik için yeni iPhone’un performansında da bir artış olması bekleniyor.

Amerika’nın en büyük GSM firmaları olan AT&T ve Verizon, iPhone için büyük bir rekabet içerisindeler. Ancak bu durum bir takım kafa karışıklıklarına da sebep oldu. Verizon imzasıyla piyasaya çıkan iPhone 4’ün tek farkı Verizon’un kullandığı farklı bir kablosuz teknolojiye sahip olmasıydı. iPhone 5’in ise tasarımının iPhone 4’ten farklı olması bekleniyor.

Çin kaynaklı haberlere göre iPhone 5’in iPhone 4’ten en büyük donanımsal farkı eski Infineon çipset yerine kullanılacak olan Qualcomm çipseti olacak. Bunun dışında yeni bir anten, 1.2 GHz işlemci ve eski 3.5” ekranın yerini alacak olan 3.7” bir ekran. Bir de yeni alaşımlı bir gövde.

Diğer kaynaklara göre ise iPhone 5, çift çekirdekli bir işlemciye sahip olacak. Ayrıca Apple’ın öncelikli hedefleri arasında da pil ömrünü uzatmak ve daha iyi bir performans bulunuyor. Bunların yanı sıra iPhone 5 çift çekirdekli GPU desteğiyle grafik konusunda büyük bir atılım yapacak ve 1080p görüntüleri mümkün kılacak.

Phone 5’te olacağı konuşulan bir diğer özellik olan yakın alan iletişimi (NFC) de son derece dikkat çekici bir teknoloji. Bu teknolojiyle ilgili patenti elinde bulunduran Apple’ın, iPhone 5’i nasıl bir kredi kartı gibi kullanabileceğinizi gösteren patent şeması da internette dolaşıyor.

Amerikalı bir analiste göre de iPhone 5’te LTE desteği yani 4G hızıyla bağlantı imkanı olacak. AT&T’nin 2011’de LTE servisini hizmete sunacak olması düşünülürse bu çok da düşük bir ihtimal gibi görünmüyor. iPhone 3G’de bulunan 3.5G olarak bilinen ve 3G hızını ikiye katlayan HSDPA ve HSUPA desteği düşünülürse iPhone 5’te bu konuda olabilecek tek gelişmenin 4G hızında bir bağlantı olması bekleniyor.

Apple’ın yeni cihazları ile ilgili gelen merak uyandırıcı bir diğer duyum ise iOS 4.3 işletim sisteminde çalışabilen Find My Friends özelliği. Bulunduğunuz bölgeye göre çalışan bu uygulamanın iPad 2’ye gelmesine kesin gözüyle bakılırken iPhone 5’in bu özellikten mahrum kalması
    iPhone 5 ile ilgili en çok merak edilen konu ise muhtemelen çıkış tarihidir. Bu konuda kesin bir açıklama yapılmamış olsa da önceki iPhone’ların hep haziran ve temmuz aylarında çıktığı düşünülecek olursa bu sene de iPhone 5’lere kavuşmak için yazı beklemek zorunda kalabiliriz. Ayrıca Avrupa'dan gelen bilgilere göre beyaz iPhone 4'ler şubat sonunda stoklardaki yerini alacak. Bu da iPhone 5'in çıkış tarihinin geçtiğimiz senelerde olduğu gibi yaza kalmasına sebep olabilir.

Ancak bu seneyi öncekilerden ayıran bir diğer konu da Apple’ın iPad 2’yi de piyasaya sürmeye hazırlanıyor olması ve iPhone 4’teki anten sorununu biran önce unutturmak istemesi. Bu 2 önemli detay iPhone 5’in piyasaya çıkış tarihinin biraz daha önceye alınmasına neden olabilir. Ayrıca Steve Jobs’un da sağlık sorunları nedeniyle her fırsatta çok sevdiğini söylediği Apple’daki görevine ara vermesi de iPhone 5’in genel hatlarıyla hazır olduğunun bir göstergesi olarak kabul edilebilir. Bu gelişmelere bakacak olursak iPhone 5’in önümüzdeki 2 ay içerisinde piyasada olması çok da şaşırtıcı olmaz.

Kaynak:http://www.teknokulis.com/fotohaber/...?albumId=28056
    Mesaj CASUA tarafından ( 04-02-2011, Saat 00:21 ) düzenlenmiştir.
    C.A.S.U.A
    iphone 5 16GB İOS 7.0.4 iPadMini Retina Dısplay wi-fi 32GB İOS 7.0.4
    iphone 4 S 16GB İOS 5.1.1

Cevap: iPhone 5 hakkında bilmeniz gereken herşey..!

sabırsızlıkla beklıyorum bende. bu yaz bi eşşeklik edip almadım ıphone 4 tek tesellim bu yaza bir iphone 5 alabilmek

Sevene bir GECEKONDU Sevmeyene her GECE KORKU / MATEMATİKSEL UMUT...

Administrator XANTHE isimli üyenin avatarı

Konu sabitlenmiştir, bundan sonraki iPhone 5 haber ve fotoğrafları bu konu altından duyurulabilir.

Yönetici laheyl isimli üyenin avatarı

valla ben suan iphone 4 kullaniyorum ve herzaman sunu soylemeliyim belki dogru belki yanlis ama ilk cikan urunleri alma konusunda herzaman cekimserim iphone 3 iphone 3gs iphone 4 hepsini bir sure sonra aldim cunku hepsi icin gerekli yazilimlar ilk seferinde hep sorunlu oluyor iphone 5 de yazin cikarsa muhtemelen sonbahar gibi alirim ama buyuk heycan var ozelikle tasarimini merak ediyorum cunku isletim belli isletim cok onemlide degil ama tasarim cok merak konusu ::))

Aktif Üye Gokberk201 isimli üyenin avatarı

iphone 4 u zamanin da alamadim 5 ciksa su yaz kesin alicam

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 kişi bu konuyu okuyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)