Toplam 6 Sayfadan 1. Sayfa 123 ... SonuncuSonuncu
Toplam 27 sonuçtan 1 ile 5 arasındakiler gösteriliyor.
    Yasaklandı

iPod Touch 4G 32GB

Merhaba arkadaşlar aranızda yeniyim.Konu başlığı yazarken açılan konu listesinde ipod touch 4g ile ilgili başlık göremediğim için yeni başlık açtım.İnternetten sıfır iPod Touch 4G 32GB aldim ve dün elime ulaştı.Bu benim ilk Apple deneyimim ve birçok konuda acemiyim(cahilim!)birton para verdim,yok yere başımın ağrımasını istemiyorum o yüzden birkaç sorum olacak izninizle(aslında apple için bilindik sorular)

1-Ana menü içerisinde CYDIA uygulaması görünmüyor,yani jailbreaksız mı oluyor cihazım?
    2-Cihazım jailbreak değilse bunun avantaj ve dezavantajları neler?
    3-Versiyon olarak 4.1 görünüyor.Bu jailbreakla ilgili olarak(sanırım)versiyon yükseltme sonra geriye dönememe(upgrade-downgrade) gibi bişeyler okudum burada ve sitelerde ama yine birşey anlamadım.Yani şimdi ben jailbreaklı olup olmamama göre neleri "kesinlikle yapmam doğru olmaz"(yani geri dönüşü olmayan ya da çok zor olan hatalara maruz kalmak istemiyorum).

Okuyan ve cevaplayan arkadaşların sabrına şimdiden teşekkür.

Administrator XANTHE isimli üyenin avatarı

Cevap: iPod Touch 4G 32GB

Öcelikle foruma hoşgeldiniz, aşağıda vermiş olduğum linkten tüyo merkezini dikkatlice incelerseniz tüm sorularınıza cevap bulabilirsiniz.

http://www.ikaynak.com/forum/21-gene...ana-sayfa.html

Yasaklandı

Merhaba,linki elimden geldiğince cümle cümle okumaya çalıştım ancak ipod touch ile ilgili enson ipod touch 3.jenerasyon üzerine anlatımlar var.benimki 4.jenerasyon,Türkiyede bile sanırım piyasaya sürülmedi daha.
    Ayrıca bu jailbreak mutlaka yapın deniyor,kredi kartından sürekli bir kaçınma söz konusu gibi,ben mesela itunes da kredi kartımı tanımladım,hata mı ettim acaba?jailbreaksız sanki aletim pek bir işe yaramayacakmış gibi hissetmeye başladım?onu yapmazsan bu olur,bunu mutlaka yap gibi birçok şey var gerçekten bu kadar komplike mi bu aleti kullanmak?
    Mesaj rocktopeace tarafından ( 29-09-2010, Saat 11:54 ) düzenlenmiştir.

Webmaster [JW] isimli üyenin avatarı

Arkadaşım jailbreak yaparsan, AppStore'da ücretli olan tüm uygulamaların, kırılmış olanlarını -yani binlercesini- ücretsiz yükleyebilirsin. Ama bana ücretsiz uygulamalar yeter, çok gerekenleride para verir alırım diyorsan, jailbreak yapman şart değil tabii ki :)

Yalnız tema vb. AppStore'da bulunmayan bazı yararlı paketleri sadece Cydia ile yükleyebilirsin, yani jailbreak yapmazsan bunları yükleyemezsin.

Son olarak iTunes'ta kredi kartı no verme konusuna gelince, genelde kredi kartı kullanmayan ya da kullanıpta herhangi bir yere bilgi vermek istemeyenler olduğu için, diğer yöntemleri öneriyoruz/kullanıyoruz. Fakat siz bu şekilde açtıysanız, pek de sorun olacağını sanmıyorum.

Yasaklandı

anladım,saol.neyse yapcaz biz de bişeyler,görmemişin bir ipodu olmuş kıyamıyor demesinler sonra:)

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 kişi bu konuyu okuyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)