Toplam 6 Sayfadan 1. Sayfa 123 ... SonuncuSonuncu
Toplam 30 sonuçtan 1 ile 5 arasındakiler gösteriliyor.
    Yeni Üye

en iyi navigasyon programı sizce hangisi?

arkadaslar malum navıgasyon programlarının sayıları baya arttı. lutfen deneyen arkadaslar buraya tecrubelerını aktrasınlar. cunku prolar cok yer tutuyor. bence gorsellık ve ıslevsellık acısından igo my way, tomtom ve navigon dan daha basarılı.

Misafir.
    Ziyaretçi

Ynt: en iyi navigasyon programı sizce hangisi?

igo

Tecrübeli Üye mrTyLcn isimli üyenin avatarı

igo kullaniyorum tavsiye ederim de.

Altın Üye ArnBien isimli üyenin avatarı

Bende igo kullanıyorum ve ve cidden çok başarılı bir program

Yeni Üye

Arkadaşlar Ben bir harita mühendisi olarak igo, tom tom, sygic programlarını yükledim ve kullanıyorum.
    Görüşlerimi sizlerle paylaşmak istiyorum :
    1. Öncelikle igo ve tom tom programları da aynı sürede kullanıma hazır oluyorlar.
    2. her ikisinin de haritaları iyi fakat hatay-mersin bölgesinde haritalarda yaklaşık 30 metre bir kayıklık var.
    3. Diğer Samsung telefonumda bulunan route 66 programı gibi malesef istediğim yerden istediğim yere rota oluşturamıyorum. illa ki olduğum yer rota başlangıcı oluyor.
    4. diğer nokia 5800 cep telefonumdaki Garmin programındaki gibi hiç biri UTM koordinatları bana vermiyor, hepsi coğrafi koordinatlara göre çalışıyor.
    5. igo'nun yeni versiyonunda gps esnasında müzik dinleme olayı sunuyor. bu güzel olmuş.
    6. Igo'da hedefinizi belirlediniz ve gidiyorsunuz, benzin istasyonlarının simgelerini görüyorsunuz. tamam. fakat isimlerini göremiyorsunuz. görmek için ekran değiştirmeniz şart. yani ben shell olan yeri önceden görüp yavaşlarım gibi bir düşüce biraz uğraştırıcı.
    Tom tom'da da bu olay halledildi. akılllı büyüteç cursor'ü ile bu çok kolay.
    7. yer imi yada bulunduğunuz konumu kaydetmek igo ile çok kolay fakat tom tom ile bu biraz daha zor.
    8. Keşke internet bağlantı opsiyoneli de olsaydı da nöbetçi eczane bulabilseydi. (bebeğimizin ilaçları için geçen gece eczane aramak gerçekten zor oldu.)
    9. Sygic programının iphone için olduğuna zaten inanamıyorum. ekran küçültme ve büyütme ayrı bir sorun. haritalarının güncel olmaması ayrı bir sorun.
    10 Sygic programında, mesela benzin istasyonlarına yaklaşınca beni uyar olayı var. yani istediğin kategorideki POİ'lerde size uyarı verebiliyor.
    11. Sygic programında rota belirlerken mutlaka şuralardan geç gibi opsiyonlar var. mesela adana-kayseri-ankara opsiyonlu bir rota görmek isterseniz bu mümkün. diğer programlarda bunu yapamazsınız.
    12. Diğer taraftan IGO'nun rota planlarken rota seçeneklerine kolayca erişebilirsiniz. ekonomik-hızlı falan gibi.

Sonuç :
    IGO kullanımı daha rahat. Fakat IGO ve tom tom ikisi de aynı performanstalar. bölgenizdeki harita güncelleğini dikkate alarak seçiminizi yapmanız en önemlisi.

navigon ve ndrive rogramlarını henüz yüklemedim. ama merak ediyorum. bunları edinir edinmez emin olun onları da paylaşırım.

Umarım verdiğim bilgiler faydalı olmuştur.

GPS, yada iphonedaki harita uygulamalar konusunda sizlere elimden geldiğince yardım ederim. Deneyimlerimizi paylaşalım.

Alper

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 kişi bu konuyu okuyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)