Apple'dan sýzan görüntüler, þirketin 3 boyutlu bir iþletim sistemi üzerinde çalýþtýðýný gösteriyor.
Bir yandan Windows Vista, diðer yandan OS X, 3 boyutlu tarzlarýyla dikkat çekmiþlerdi. Fakat her ikisinin de 3 boyut özelliði büyük oranda sadece kozmetik öðeler içeriyordu.

Apple'dan sýzan yeni iþletim sisteminin ilk þemalarý, firmanýn iþlevsel olarak da üçüncü boyutu kullanabilecek bir sistem üzerinde çalýþtýðýný gösteriyor.

Dolayýsýyla burada bahsettiðimiz, bir pencerenin açýlýrken sanki yakýnlaþýyormuþ izlenimi vermesi gibi bir þey deðil. Dosya ve klasörlerin masaüstünde gerçekten daha uzak veya yakýna koyulabilecek olmasý. Masaüstünün derinliðe sahip olmasý, bazý dosya ve klasörleri daha arkaya yerleþtirmenize olanak verecek. Böylece örneðin dilerseniz masaüstünde ilgili dosyalarý birbirlerinin arkasýna yerleþtirerek sýralayabileceksiniz.

Bunlar iyi haberlerdi. Kötü haber ise bu önemli yeniliðin 2009 yýlýnda Apple'ýn çýkartacaðý Snow Leopard iþletim sistemi için hazýrlanmýyor olmasý. Bu sistemi iþ üzerinde görebilmek için biraz daha beklememiz gerekecek