Toplam 61 Sayfadan 1. Sayfa 1231151 ... SonuncuSonuncu
Toplam 301 sonuçtan 1 ile 5 arasındakiler gösteriliyor.
    Altın Üye

iPhone 2G/3G 2.2 Jailbreak | Yöntem: QuickPwn 2.2

iPhone 2G/3G 2.2 Jailbreak | Yöntem: QuickPwn 2.2

Jailbreak işlemine başlamadan önce bilinmesi gerekenler;

#TurboSim ve ya fake imei yapmış kişiler orjinal firmware ile update yapmasınlar. Bir süre daha bekleyin, forumda gerekli konu açılacaktır.
    # Windows Xp kullanıcılarının bu işlemi Windows Vista'da yapmalarını tavsiye ederim. Çünkü karşılaşılan sorunların büyük bir kısmı Xp'den kaynaklanmakta.
    # Jailbreak işlemi, Apple tarafından yasaklandığından aletiniz garanti kapsaından çıkacağını unutmayınız.

# Olası bir kitlenme/donma probleminde paniklemenize gerek yoktur. iTunes'dan Manuel ya da Otomatik Restore yaptığınızda aletiniz eski halini alacaktır.
    #Eğer firmware dosyanızı indirip update ve jailbreak yapmak isterseniz dosyanızın uzantısının .ipsw oladuğuna dikkat ediniz
    (İnecek dosyanın ismi 3G için iPhone1,2_2.2_5G77_Restore.ipsw , 2G için iPhone1,1_2.2_5G77_Restore.ipsw olmalı)
    #Jailbreak işlemini yapmadan önce iPhone 2G/3G'yi Firmware 2.2'ye update yapmayı unutmayın. (Firmware işlemleri için tüyo merkezinden yararlanabilirsiniz.)

Gerekli Olan Programlar:
    #iPhone 3G Firmware 2.2 (Manuel Yükleme Yapmak İsterseniz İndiriniz) (Download)
    #iPhone 2G Firmware 2.2 (Manuel Yükleme Yapmak İsterseniz İndiriniz) (Download)
    #QuickPwn 2.2 [Windows] (Download)
    #QuickPwn 2.2 [Mac] (Download)

ADIM 1
    iPhone 2G/3G'yi Usb kablonuzla bilgisayara bağlayın ve Jailbreak işlemini yapacağımız QuickPwn programını çalıştıralım.

Bu ekranda iPhone 2G/3G'nizi bilgisayara Usb ile bağlandığından emin olmanız söyleniyor. Eğer bağlıysa mavi oka basarak bir sonraki adıma geçiniz.

ADIM 2

Bu adımda QuickPwn indirmiş olduğunuz firmware 2.2 dosyanızı bulmaya çalışmakta. Eğer iPhone 2G/3G'yi iTunes ile otomatik update yaptıysanız bekleyiniz ve program kendisi firmware 2.2 dosyanızı bulacaktır.

Eğer iTunes ile manuel update yaptıysanız "Browser" tuşuna basarak firmware 2.2 dosyanızın konumunu belirtiniz.

Bu ekranı gördüğünüz artık program firmware dosyanızı kabul etmiş demektir. Mavi ok ile işleme devam edelim.

ADIM 3

Bu adıma geldiğinizde Add Cydia ve Add Installer işaretli olması gerekmekte. İsteğe bağlı olarakta açılış ekranınızı değiştirmenize yarayan Replace boot logos'uda işaretleyebilirsiniz.

Not:Açılış ekranını değiştirecekler, logonun 320x480 boyutunda ve PNG türünde olmasını unutmasınlar.

İşleme devam etmek için mavi oka basıp bir sonraki işleme geçelim.

ADIM 4

Bu adımda size QuickPwn, iPhone 2G/3G'nizin bilgisayara Usb bağlantısıyla bağlı olup olmadığını yeniden kontrol etmenizi istiyor. Çünkü en önemli adım bundan sonraki adım. Eğer bağlı değilse bir sonraki işlem gerçekleşemiyecek.

BİR SONRAKİ ADIMI OKUMADAN MAVİ OKA BASMAYIN!!!

ADIM 5

En dikkat edilmesi gereken adım burası. Burada yapmanız gereken 3 işlem var.

QuickPwn otomatik iPhone 2G/3G'yi Recovery Moduna alacak ve sırasıyla aşağıdaki işlemleri yapmanız istenecek;

1. Hold down the Home button for 5 seconds...
    Menü tuşuna 5 saniye basılı tutun.

2. Hold down the Home and Power buttons together for 10 seconds... (do not let go of Home)
    Menü tuşunu bırakmadan Power (Güç) tuşunada basılı tutunuz 10 sn. bekleyiniz.

3.Realese the Power button and continue to hold Home for 30 seconds...
    Power (Güç) düğmesine basmayı bırakıyoruz ama Menü tuşana basmaya devam ederek yaklaşık 30 sn. bekliyoruz.
    (Bu işlem genelde 16-17 sn. sürüyor ama siz 30 sn. bitene kadar basılı tutunuz.)

Bu ekranı gördüğünüz Jailbreak işlemi başlamış oluyor ve menü tuşunu bırakabilirsiniz. Adım 6 ekranı gelene kadar programı kapatmayınız.

ADIM 6

Bu ekranı gördüğünüz artık programın yapması gereken işlemler bittiğinden QuickPwn'yi kapatabilirsiniz. Telefonunuzda işlemler devam edecektir. Telefonunuz açılana kadar işlem yapmadan bekleyiniz.
    Mesaj [JW] tarafından ( 09-04-2010, Saat 23:57 ) düzenlenmiştir.

Webmaster [JW] isimli üyenin avatarı

Ynt: iPhone 2G/3G 2.2 Jailbreak | Yöntem: QuickPwn 2.2

Eyvallah Eagle.Süper çalışma olmuş.

Hemen Tüyo Merkezi'ne ekliyorum.

Yeni Üye

3g TURBOSİM li kullanıcıyım. bu yönergeleri bende uygulasam olur mu?

Altın Üye james_kad isimli üyenin avatarı

telefonda kayıtlı olan herşey siliniyo mu? (rehber, msjlar, mp3, uygulamalar vs)
    ben bir defa jb yaptım ve o zmn ztn bsy yoktu telde.

Misafir.
    Ziyaretçi

jb yaparken silinmiyor fw yükseltme yapılınca siliniyor eksik bilgilendirme için özür dilerim

telefondaki herşey siliniyor eğer ituneste yedek aldıysan tekrar eski haline getirebilirsin rehber v.b.

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 kişi bu konuyu okuyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)