Toplam 18 Sayfadan 1. Sayfa 12311 ... SonuncuSonuncu
Toplam 90 sonuçtan 1 ile 5 arasındakiler gösteriliyor.
    Altın Üye

iPhone 3G'de No Service Hatası İçin Çözüm

(Aşağıdaki anlatım güncellenmiş, eksik veya muallakta kalan kısımlar tekrar test edilerek düzeltilmiştir.
    Daha önce bu yöntemi uygulayıp başarılı olamayanlar bu güncellenmiş haliyle şanslarını bir daha deneyebilirler.
    Ya da daha iyisi, 1 Ocak 2009 tarihi itibariyle DevTeam'in yayınlamış olduğu yellowsn0w uygulaması ile bu problemden kurtulabilirler.)

Türkiye'den garantili olarak alınmış iPhone 3G'ye jailbreak işlemi yaptıktan sonra "No Service" uyarısıyla karşılaştım; telefon hiçbir şekilde çekmiyordu. JB işlemini tekrar tekrar denememe rağmen bir sonuç alamadım. İşin kötüsü yerli forumlarda da, yabancı forumlarda da gördüğüm kadarıyla bu sorunla karşılaşan çok kişi vardı, ancak çözüm yoktu. En azından ben rastlamadım. Amaaa... uğraşa uğraşa sonunda problemi çözdüm. Bende işe yaradı ve telefon şimdi çekiyor. (Yöntem 2.1'de de, 2.2'de de başarılı sonuç verdi.)

İşte, (Türkçe'de ilk defa ve iKaynak farkıyla ) Turkcell veya Vodafone'dan alınmış 3G'lerde ortaya çıkan No Service hatasından kurtulmanın yolları:

1. Adım

http://www.ikaynak.com/forum/iphone-...wn-t419.0.html adresinde anlatılan sadece ilk 2 adımdaki işlemleri yapın. Telefonunuzda ;Emergency call; ekranı ve ;SIM Locked; (SIM kilitli) uyarısı çıkmış olmalı. iTunes'ta da ;The iPhone cannot be used with iTunes because the information required for activation could not be obtained from the iPhone. Check that the SIM card is inserted in your iPhone and that it is not PIN-locked; uyarısı çıkacak.

2. Adım

Telefonunuzda ;Slide to emergency" yazıyor olmalı, açın. Bir numara çevirmeyi deneyin. (Herhangi bir numara olabilir, çünkü telefon aslında uçak modunda olduğu için bu numarayı aramayacak.) Arama hatası verecek ve hiçbir yeri arayamayacaksınız. Ana ekrana dönün. ;Unlock SIM; yazan kısma tıklayın ve PIN kodunu girin. (Burada telefon da, iTunes da yukarıdaki hatayı tekrar verebilir, bir problem yok, işleme devam edin.)

3. Adım

Telefonunuzu kapatıp açın. Telefon sizi bir süre bekletecek, bu arada ekranda;Waiting for iPhone; mesajı çıkacak. Bekleyin.

4. Adım

Telefon açıldığında iTunes cihazı görmeyecek. iTunes açık olduğu halde telefonunuzda SIM kilidi açın.

5. Adım

iTunes şimdi telefonunuzu görmüş olmalı. Burada muhtemelen "An update to the carrier settings for your iPhone is available. Would you like to download it now?t; yazan bir kutu karşınıza çıkacak. ;Download and Update;e tıklayın. Kısa bir süre sonra ekranda ;Your iPhone carrier settings were updated successfully; yazacak. İşlem tamamdır.

Bu mesajlar yerine bilgisayarınızda;Congratulations, your iPhone has been unlocked. To set up and sync this iPhone, click Continue; mesajı; telefonunuzda ise ;Waiting for activation. This may take some time; mesajı da çıkabilir. Bu sefer de hiçbir şey yapmadan bekleyin. İşlem bittiğinde telefonunuzda ;iPhone is activated; yazacak.

6. Adım

Probleminiz çözüldü. Şimdi iTunes'a dönün ve Continue butonuna basın. ;Set up your iPhone; mesajı çıkacak. Bundan sonra telefonunuzu iTunes'a tanıtabilir, jailbreak işlemini yapabilir ve telefonunuzu No Service hatasından arınmış bir şekilde kullanabilirsiniz.
    Mesaj Misafir. tarafından ( 02-04-2010, Saat 18:25 ) düzenlenmiştir. Sebep: fazlalık kelimeler temizlenmiştir

Webmaster [JW] isimli üyenin avatarı

Ynt: iPhone 3G'de No Service Hatası İçin Çözüm

Çok iyi olmuş,eline sağlık placebo. Sık sorulan bir soru.Üst konu yapıyorum.

Altın Üye

Çok teşekkürler. Ben çözene kadar çok sıkıntı çektim. İnşallah faydalı olur.

Altın Üye

Emegine saglik, detayli anlatim sayesinde artik sorun yasayanlara guzel bir kaynak oldu.

Yeni Üye

merhabalar
    Yukarıdaki adımları defalarca yaptık ama herhangibi bir sonuca ulaşamadık.

2.2 yükseltilmesi durumunda no service yazısı çıkmakta ve operatör ile iletişim kuramamakta
    DFU modunda 2.1 geri çekmemize rağmen halen no service hatası vemekte bununla ilgili bilen bir arkadaşımız
    varsa yardımlarını bekliyoruz.

teşekürler

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 kişi bu konuyu okuyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)