Toplam 2 Sayfadan 1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu
Toplam 7 sonuçtan 1 ile 5 arasındakiler gösteriliyor.
    Gümüş Üye OlguErhan isimli üyenin avatarı

IPhone 5 İçin Kılıf Tavsiyem ( Koruma Ağırlıklı )

Arkadaşlar size şu an kullandığım ve memnun olduğum kılıfı tanıtmak istedim Switcheasy BONES . Öncelikle bu kılıf zariflikten çok koruma üzerine tasarlanmış bir kılıf ince değil telefonu kimilerine göre kaba gösteriyor fakat bu kılıfa düşmelere çarpmalara karşı nerede ise 100 de 100 e kadar koruma sağlıyorsunuz.

Artıları :
    --------
    1- Kenarları etli ve kullanılan malzeme ne sert ne yumuşak bu yönünü çok sevdim eğer çok yumuşak olsaydı zamanla deforme olup parça parça kopardı. Eğer çok sert olsaydı düşmeye karşı sağladığı koruma yani düşmenin verdiği şok dalgasını savuşturamazdı. Orta sertlikte ve yumuşaklıkta 5 yaşında kızım var telefonu çok kurcalıyor oyun oynuyor youtube den çizgi film izliyor düşürme riski var hatta ayda 1 kere düşürür yere telefonu standart ama içim rahat bu kılıfla hiç birşey olmuyor :)

2- Şarj girişi ve kulaklık girişi için toz koruma aparatları 2 adet kutunun içinden çıkıyor Kimya işindeyim telefon sürekli yanımda duruyor özellikle telefonun iç kısımlarını kimyasallardan koruyabilmem için oralarının kapalı olması benim için önemli havaya karışan asitleri kastediyorum. Oraları kapattığınızda düz ve güzel bir görüntü çıkıyor ortaya gözü yormuyor.

3- Arka kısımdaki kemikler sert plastikten yapılmış durumdalar ve kılıfın genel omurgasına çok güzel sert bir destek sağlıyorlar özellikle kılıfı boşken elinize aldığınızda ortadan bükmek çok zor sert olduğu için bu kemikler. Bu neye yarar internette videolarını resimlerini görmüşsünüzdür özellikle IPhone 5 ler için uzunluktan dolayı arka cebinizde üstüne oturduğunuzda hafif eğilmeler oluyormuş tabi milletin abartması olabilir ama bu konuda bir koruma sağladığı kesin.

4- Kutunun içinden 2 adet çok iyi kalitede parlak ön-arka koruma jelatini çıkmakta şimdi IPhone 5 için almaya gittiğinizde jelatin başına 10 tl istiyorlar en az 20 TL cepte tabi arka jelatinde var 1 adet ayrıca. Mat parmak izi bırakmayan ekran korumalarını tercih etmiyorum tamam güzel elini kaydırıyor vs. fakat telefonun görüntüsündeki netliği bozuyor dikkat edin mat korumalar net değil ekran hafif buğulu gibi belkide bana öyle geliyor.

5- Takıldığında ön tarafın ekran çıkıntısı yok denecek kadar az elinizi kaydırdığınızda dışa doğru elinize takılan bir şey yok hissetirmiyor kendini fazla kullanım rahatlığı benim için önemli bir detay.

6- Ses açma ve kapama IPhone kilitle düğmesi hoş bir şekilde kemikler ile gizlenmiş kemiklere basıyorsunuz ben sevdim.

7- Web sitesinde çok değişik eğlenceli renk seçenekleri var ben tercihimi siyahtan yana kullandım ama arka kemiklerin beyaz olan modelede gönlüm kaydı :)

8- 2.000 tl ye kadar ödediğiniz cihazın düşmelere-çiziklere karşı olan korumasını maximum seviyeye getiriyorsunuz. Yarın öbür gün 5s yada 6 modeli çıktığında satmak isterseniz nokta çiziksiz vuruksuz bir cihazı rahatça satar ve satmayı düşünmüyorsanızda kullandığınız telefonun ömrünü uzatma, Kırılma ezilme riskini baya bir azaltma durumunuz var.

9- Takip no veriyorlar PTT gov adresinden kargoyu takip ediyoruz

10- Switcheasy iyi bir marka çok başarılı kılıfları var 4s telefonumda Trim modelini kullandım uzun sürer memnun kaldım IPhone 5 için ise Monster modeli var oda çok güzel özellikle sarı renk olan :)

Eksileri :
    --------
    1- Kardeşim onca para verdik ince telefon aldık bu kaba saba şeyi takıp 5 sene önceki takoz telefon gibi mi yapacağım cihazı !! :)

2 - Kulaklık giriş kısmı çok derin orj IPhone kulaklığını sokup takarken problem yok fakat harici bir AUx kablosu bağlamak istediğinizde sokamazsınız girmiyor ben çözümü evdeki arabadaki kulladığım aux kablolarının ucunu bıçak ile yontarak oraya uyumlu hale getirmekte buldum aşılamayacak bir konu değil.

3- Temin etmek için kredi kartınız olmalı Paypal hesabı açıyorsunuz türkiyede yok 7 ila 10 gün içinde kapınıza kadar geliyor.

4- Resimleri IPad ile çektim net çıkmadı :P

5- 29 Euro + 3 Euro kargo = 80 Tl fln fiyatı yüksek. Bu paraya 20 tane kılıf alırım her ay farklı renk kullanırım !! ( Ama değer bu paraya emin olun)

Burada satılıyor :

Temin etmek isteyenler için switcheasy Türkiye dağıtıcısı Elmasepeti.com fakat onlar şu an bunu temin etmiyorlar iddalı bir model getirtmemişler web adreslerinde yok arayıpta sormadım büyük ihtimal getirmezler http://www.switcheasy.com/product/BONES_iPhone5/ Buraya girip Change Region diyip Europa seçiyoruz ve üye oluyoruz Paypal üyeliği de almalıyız ödeme için direkt kredi kartı bilgileri de verebilirsiniz ama ben güvenli olsun diye her zaman paypal tercih ediyorum. SAtın aldıktan 7 gün sonra kapımdaydı kılıf bazen 10-14 gün bulabiliyor takip numarası olduğu için mail ile bildiriyorlar türkiyeye girme sürecini fln ptt den görebiliyorsunuz.

Gümüş Üye cem tanriover isimli üyenin avatarı

Cevap: IPhone 5 İçin Kılıf Tavsiyem ( Koruma Ağırlıklı )

kendi görüşüm fakat bu kadar kalın bir kap yerine orta kalınlıkta fakat ekran camını da koruyan birkaç kılıf görmüştüm zamanında. Bu dediğiniz kılıf cidden iyi korur fakat cihaz camın üzerine tas veya hafif sivri biyere düşerse sizlere ömür. Madem amaç koruma ön ekranı da kapsayan kılıflar tercih edilmeli bence. Zaten günlük kullanımdaki düşmelerin hiçbiri bilmem kaç metrelik g kuvveti oluşturmuyor
    Lütfen imzanızı forum kurallarına uygun olarak düzenleyiniz...

Gümüş Üye OlguErhan isimli üyenin avatarı

Walla eğer dokumatiği etkilemeyecek, (çünkü bu telefonun olayi dokunmatikliğindeki hassaslık) kullanım keyfi bozulmayacaksa direkt olarak tavsiyeni isterim hangi kılıf acaba marka model verebilirmisiniz sanırım tarif ettiğiniz kılıf ile üstünden kamyon geçse birşey olmayacak gibi geliyor :)

Gümüş Üye cem tanriover isimli üyenin avatarı

kamyon geçerse ne olacagından emin değilim fakat zamanında dediğim gibi bi kılıfı 3 sene önce bi arkadasa iphone 3gs için almıştık ingiltere den. 3 senenin verdiği yıpranma ne ad ne marka hatırıyorum. Ama dediğim kabı anlatabildiysem bulabilirsiniz internette. en azından görünce hatırlarsınız. Ön camı korumak için plastik karışımlı bir cam vardı. Dokunmatikte hiç bir sıkıntısını görmedim. Fakat kap bu üstteki kadar kalın olmasa da kalındı. Ve tabiki silikon kapların sağlamlığı yok sert vurulunca cihaz darbe almaz fakat plastik karışımlı olduğu için kap kırılır çatlar vs bilemem :D
    Lütfen imzanızı forum kurallarına uygun olarak düzenleyiniz...

Yeni Üye

kılıfı beğendim gerçekten güzel kılıf bende size bir kılıf önereyim
    http://www.remeto.com.tr/GEAR4-Class...ak,PR-937.html

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 kişi bu konuyu okuyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)