Toplam 3 sonuçtan 1 ile 3 arasýndakiler gösteriliyor.
    Aktif Üye metoketo isimli üyenin avatarý

Thumbs up iPad3 iOS7 Sorunsuz jailbreak için yaptýklarým ve 25PP için Faydalý bir bilgi

Bu sonucu alana dek 3-4 fabrika ayarý ve yeniden JB yapmam gerekti...
    Repo eklerken özellikle insanelyi de sonunda kýrmýzý yazýlar çýkýyordu yada JB sonrasý iPad i yedekten yükleyince Cydia kayboluyordu bu sýra ile yapýnca hiçbiri olmadý.....
    1- temiz fabrika ayarý ios7 yi ipad e kurup TR olarak ve mailimi girerek boþ ipad i açtým
    2- yedekten eski JB li programlar da içinde olan yedeði çaktým (tabi JB olanlar soluk olarak görünerek tüm eski klasör ayarlarýyla falan geldi.)bunu JB sonrasý yaptýðýmýzda CYDIA kayboluyor ve geri getirmek için yarý yola kadar Bir JB daha gerekiyor ama biþeyler bozuk oluyor oyun içi alýmlar falan sonra bozuluyor.
    3- JB yaptým Cydia yý güncellemedim ilk baþta güncellenirse bazý repolar kurulmayabiliyor Cydia nýn ilk hali ile önce insanelyi reposu nu kurarak diðer repolarý kurdum bu defa hackyouriphone reposu kýrmýzý eror verdi halbuki ayný yolu bir baþka yapýþýmda olmamýþtý bende bu defa diðer repolarý da kurdum sinfull xsellize vs Enson hackyouriphone kurdum eror vermedi tüm repolarým erorsuz kuruldu öncesinde cydiayý complete upgrade yaptýðýmda hata almýþtým budefa ..
    5- complete deðil sadece önce gerekli olaný yap dedim 2 tane upgrade yaptý..
    6- kalan upgradeleri tek tek seçerek upgrade ettim ve hiç kýrmýzý hata almadan bitti ..
    7- gerekli tweak larý kurdum
    AppSync for IOS 7.0+ ve Activator beta for ios7 yi hackyouriphone den kurdum
    25pp ve afc2add yi apt.25pp.com dan kurdum
    Özellikle belirteyim app içi alýmda iapfree birtek sinfuliphone reposundaki düzgün çalýþtý ve içinde core si falan saðlam geldi yine buradan iapfree plugin pack ide kurdum yine app içi alým yapan locallApstore yi in-appstore.com reposu ndan kurdum
    bunlarý kurarken
    mobil substrate ve substrate safe mode (((EDIT: Mobil substrate nin güncellenince son adý Cydia sbstrate Oldu)))
    kendi diðer birkaç ývýr zývýr ekle kuruldu bu 2 si yoksa bu adým bitmeden !!!! mutlaka kurun

8- iPad3 ü PC ye takýp iTunes den eþleme yaptým (7.adýmda AppSync kurulmadýysa bu olmaz ) tüm soluk olan JB programlarým haya ta geri döndü

9- bu arada olan restartlar da falan ayarlar içindeki cydia repo ayarlarýna hiç bakmamýþtým bi baktým hepsi kaybolmuþ hangi restartta gitti bilmiyorum

10- cydia ya gittim mobil substrate i yeniden kur dedim substrate safe mode u da seçip onuda modify den yeniden kur dedim. Veeeeee... herþey ok Ayarlara tweak ayarlarý geri geldi

þimdi 25pp den iPad3 üstünden güncellemeleri yapýyorum..

BURADA FAYDALI BÝR NOT:
    25PP ile kurulanlar eþleme de pc ye eþlenmez ve yedekten kurtarmalarda bunlar ya eski vers pc de varsa eskisi gelir yada hiç gelmez dolayýsý ile 25pp ile kurduklarýnýzý 25pp den temizlemeden önce pc ye baðlanarak
    itools ile
    var-mobile-Library-therion-documents
    altýndan pc ye kopyalayýn sonra iPad3 den temizleyin boþa yer kaplamasýn ipad de sonra PC ye aktardýklarýnýza tek tek ipa lara týklayýp iTunes içine kurun zaten otomatik iTunes açýlýr eski vers uyarýlarýna üstüne yaz diyin zaten altta dosya yoksa hiç bi uyarý olmaz kurulur ve artýk o eþlenmeyenlerin son vers larý itune içinde bunu yapmak zahmetli ama yedekten dönerken çok iþe yarýyor yoksa 25pp ile kurulanlar yedekten gelmez.
    Offf uzun oldu ama ben çok çektim bunlardan siz çekmeyin :-)

GT-I9500 cihazýmdan Tapatalk 2 ile gönderildi
    Mesaj metoketo tarafýndan ( 01-01-2014, Saat 10:09 ) düzenlenmiþtir.

Aktif Üye metoketo isimli üyenin avatarý

Cevap: iPad3 iOS7 Sorunsuz jailbreak için yaptýklarým ve 25PP için Faydalý bir bilgi

Bu yöntemden sonra hemen herþeyi çalýþtýrdým... hala bir sýkýntý olmadan kullanýyorum .. duyurulur..

Tecrübeli Üye ReViVoMelih isimli üyenin avatarý
    Bulunduðu Yer
    Ýzmir,Ýstanbul

Cevap: iPad3 iOS7 Sorunsuz jailbreak için yaptýklarým ve 25PP için Faydalý bir bilgi

25pp kurulmuyor kardeþim apt.25pp.com appsync nin sürümünü yükle flan diyor nerdeyse birkaç kaynaktan ayrý ayrý silip tekrar kurdum appsyncnin her versyonunu bu arada telefonum ios 7.4 son sürüm iphone 5s .. Bu arada denemediðim yöntem kalmadý fakat 25pp yüklenmiyor.. baþka repo kaynaðý varmý kurabileceðimiz ?

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Þu anda 1 kiþi bu konuyu okuyor. (0 kayýtlý üye ve 1 misafir.)