Toplam 3 sonuçtan 1 ile 3 arasındakiler gösteriliyor.
    Yeni Üye

İphone 5s restart problemi

Arkadaşlar merhaba ,

Hiç kimse daha önce böyle bir problem yaşadı mı bilmiyorum ama öncelikle kısaca bir özet geçeceğim , belki bu problemi yaşayan birileri vardır ;

3 Kasım tarihinde sipariş verdiğim 16 gb gold 5s telefonum 22 Kasım tarihinde elime ulaştı. Bir kaç gün kullanmadan sonra telefon kendiliğinden restart olmaya başladı. Normal kullanım sırasında veya tuş kilidini parmak iziyle açmaya çalışırken, birden beyaz arka plan üzerine siyah apple logosu beliriyor ve 5-6 sn sonra tekrardan ana ekrana dönüyordu.Yani telefon restart oluyordu. Telefonda slim armor kılıf kullanmaktaydım. Kılıf üst tuşa basılı kalıyor da bende home tuşuna basınca mı restart oluyor diye düşündüm ve kılıfsız kullanmaya başladım. Fakat değişen birşey olmadı. Telefon günde 6-7 defa restart oluyordu. Dayanamadım apple müşteri hizmetlerini aradım. Telefonda ki arkadaşla beraber telefonu restore ettik ve bu şekilde denememi istedi. Yazılımsal bir problem olabilir diye düşündük. Ancak ertesi gün tekrar aynı problemi yapınca apple müşteri hizmetlerini aradım. Daha önce aynı problemden aradığımı gördüler, işlem sonrası yine düzelmediğini görünce telefon değişimi yapalım dediler.
    Daha önce samsung kullanıcısı olarak, telefonum servise gittiğinde telefonsuz kaldığım günleri bildiğim için tereddüte düştüm. 10-15 gün telefonsuz ne yapardım, başka da telefonum yoktu.
    Telefon daki arkadaş benim hiçbir şey yapmayacağımı , yeni telefonu kargoya vereceklerini, ben yeni telefonu aldıktan sonra, elimde ki eski telefon için kargonun firmasının kapıma gelip alacağını, benimde herhangi bir ücret ödemeyeceğimi ve bekleme yaşamayacağımı belirttiler. Hizmet süperdi , dedikleri gibi de oldu.
    Dün sıfır 16 gb gold telefonum geldi. Akşam yedeğini aldığım eski telefonumdan restore ettim. Bütün bilgilerim yeni telefonuma geldi. Hiçbir problem gözükmüyordu. Ta ki sabah metroda telefonu kurcalayana kadar.
    Telefonun tuş kilidini parmak izimle açmaya çalışıyorum, ana ekrana geliyor ardından restart oluyor. Restart sonrası açılıyor. Ekran kilidini tekrar parmak izimle açıyorum tekrar restart oluyor. Bu olay 6-7 defa tekrarladı. Acaba gene problemli bir telefon mu yolladılar diye düşündüm. Moralim çok bozuldu. İş yerine gidip apple'ı arayıp bu telefonu da değiştirmelerini isteyecektim...
    Daha sonra aklıma kullandığım programlarda bir bug olabilir düşüncesi geldi. Bütün app ları , oyunları vs sildim. Telefonda bir şey kalmadı. Tekrar kilit ekranını parmak izimle açtım, küt gene restart oldu. Çıldırdım resmen.
    Forumları araştırdım , bir kaç yabancı sitede bu problemi yaşayan birileri vardı ve onlarda çözüm arıyorlardı. Bir forumda firmware upgrade yapınca düzeldiğini okudum ve firmware upgrade yapmaya karar verdim. Bilgisayara indirdim ve itunes üzerinden yaptım. Telefonum fabrika ayarlarına döndü , parmak izi tanımladım ve test etmeye başladım. Herhangi bir sıkıntı yoktu.
    Parallax yani hareketi azalt özelliğini açtım. Tuş kilidini aktif ettim. Parmak izimle açtım bomm gene patladı. Bunu görünce acaba bu problem parallax tan mı kaynaklanıyor diye düşündüm. Bu özelliği kapattım , şuan test ediyorum. Ve şuana kadar belki 100 defa tuş kilidini açtım kapattım herhangi bir problem yaratmadı. Ama hareketi azalt özelliğini aktif edince en fazla 3. denemeden sonra restart olduğunu görüyorum.
    Sorunun bundan kaynaklandığını gördüm, ama yine de testlerime devam ediyorum.
    Dediğim gibi şuan yine test ediyorum. Eğer yine aynı problemle karşılaşırsam ne yapacağımı daha da bilmiyorum.
    Öğrenmek istediğim siz de bu şekilde bir dener misiniz ? Sorun varsa yazılım kaynaklı olup olmadığını öğrenmek istiyorum.

Teşekkürler.

İos versiyonum : 7.0.4
    Firmware vers. : 1.03.1

Yeni Üye

Cevap: İphone 5s restart problemi

Hiperaktif Üye DeviLJoN isimli üyenin avatarı

Cevap: İphone 5s restart problemi

Makale çok uzundu :), videoda görüldüğü gibi siz parmak iziyle açılış yapınca bu sorun yaratıyor. iPhone 5s genel bir sorun var, yazılımsal olarak. Bana yurt dışından gelen telefon durduk yere bozuldu. Hep "aranıyor.." da kalıyor. Yurt dışı cihazlara buradaki apple firması acaba bakıyor mu ve değişim yapıyor mu ? Bilginiz var mı ?

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 kişi bu konuyu okuyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)