Arkadaşlar merhaba, snowbreze ile 3GS i custom fw oluştururak jailbreak yaptım .. 6.1.2 versiyonum şu an cydia vs sorunsuz çalışıyor, yalnız konum servislerini kullanınca turkcell bağlantısı ve wifi gidip geri geliyor, bütün appler konum servisi kullandığı için nerdeyse her app açtığımda bağlantılar gidip geliyor, modem firmware 06.15 olarak gözüküyor, heralde sorun burada, bunu düşürmem gerekiyor.şu an custom 6.1.2 yüklü , aşağıdaki redsnow yöntemi 6.0 seçerek sadece donwgrage fom ipad baseband seçerek devam ettim

1. Connect your iPhone in normal mode, then click “Jailbreak” after redsn0w identifies its model and BB version (you needn’t pre-select the IPSW anymore).
  2. Choose the “Downgrade from iPad baseband” option (you needn’t worry about de-selecting Cydia anymore).
  3. Do a controlled “slide to power off” shutdown of your phone and proceed through the normal DFU ramdisk steps. ama ekrandaki matrix ekranı gibi yazılar aktıktan sonra en son hata veriyor help error please reboot the device into normal operating mode then perform a clean slide tpower off diyor, sonra hiç bişi olmuyor kapatıp açtıktan sonrada tekrar restore vs etmem gerekiyor, çok uzun sürüyor. tekrar custom fw gösterip itunes ile restore ediyorum bütün ayarları tekrar yapmak gerekiyor bu yüzden deneme yanılma yapmaktan bıktım... nerde yanlış yapıyorum yardımcı olabilir misiniz teşekkürler,