Toplam 5 Sayfadan 1. Sayfa 123 ... SonuncuSonuncu
Toplam 22 sonuçtan 1 ile 5 arasındakiler gösteriliyor.
    Yeni Üye

3gs 5.1.1 unlock problemi

5.1.1 sürüm 05.16.05 bb lı 3gs i jailbreak yaptıktan sonra unlock yaparken basebandın unlock için uygun olmadıgını gördüm.

4.0, 4.0.1, 4.0.2, 4.1 ve 4.3 e shsh kaydını cydiadan görebiliyorum. Daha düşük bir sürüme geçip bundan kurtulmam mümkünmü yada tek çarem 6.15.00 a mı geçmek?
    Mesaj ersel tarafından ( 02-06-2012, Saat 16:10 ) düzenlenmiştir.

Altın Üye DeMo isimli üyenin avatarı

Cevap: 3gs 5.1.1 unlock problemi

Maalesef sürüm düşürseniz bile bulunduğunuz baseband sürümünü düşmez. Yapılabilecek tek şey sizin de dediğiniz gibi 06.15 iPad basebandına geçmek. Sn0wbreeze 2.9.5 ile yapabilirsiniz, forumda konusu bulunmaktadır.

Cihazınızın sim kilitli olduğundan eminsiniz değil mi ? Restore sonrası etkinleştirme adımını nasıl aştınız mesela ? Ayrıca daha önce ki baseband sürümünü hatırlıyor musunuz ?
    Lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz.
    Bilmeniz gereken önemli konular için Tüyo Merkezini, temel konular için ise Genel Konuları inceleyebilirsiniz.
    Karşılaştığınız tüm sorunlar ve çözümler bu bölümde. Lütfen soru sormadan önce arama yapınız..

Yeni Üye

http://www.dev.mk/

Bu siteden cihazın detaylarına baktıgımda simlock oldugunu görüyorum. Bir önceki sürümünün 4.0.1 oldugunu biliyorum fakat bb bilmiyorum. Aktivasyonu redsnow ile geçtim , jailbreak yaptım , fixer 5.1.1 de kurdum fakat şebekeyi alamıyorum.

Yeni Üye

Fakat şöyle bir detay var,
    telefon at&t den alınma, ama uzun süre ukraynada kullanıldı. daha sonrasında da türkiyede turkcellle kullanmaya devam edildi. 4.0.1 versiyon için baseband değiştirmeden unlock varmıydı? çünkü eski versiyonda push mesajlarda hiçbir problem yoktu

Altın Üye DeMo isimli üyenin avatarı

Maalesef yapılabilecek bir şey yok. Ultrasn0w kullanılmak suretiyle normal unlock yapılabilen son iPhone baseband sürümü 05.13.04'dür. Bu baseband sürümü de 4.0, 4.0.1 ve 4.0.2 sürümlü cihazlara aittir. Keşke restore etmeden önce baksaydınız. Ultrasn0w Fixer 5.1.1 işinize yaramaz. Çünkü onun işe yarayabilmesi için Ultrasn0w'un desteklediği bir baseband sürümün de olmanız gerekiyor. Sn0wbreeze 2.9.5 ile custom sürüm hazırlayıp cihazı onunla restore etmeliydiniz. Maalesef şimdi aynı programı kullanarak 06.15 iPad basebandlı bir custom sürüm hazırlayıp cihazı bununla restore etmelisiniz. Bu işlemden sonra Ultrasn0w Fixer 5.1.1 ve ardından da Ultrasn0w'u yükleyerek unlock yapabilirsiniz. Tabi mutlaka araştırmışsınızdır; bu basebandı bir daha değiştiremezsiniz ve en büyük problem GPS modülünün bir daha çalışmaması.

Edit: Cihaz daha önce At&t sim kartla aktive edildiği için anlık bildirimlerde problem yaşanmamış. Bu sim karttan temin ede bilirseniz aktive işlemini onunla aşarsınız o kadar.
    Mesaj DeMo tarafından ( 02-06-2012, Saat 16:35 ) düzenlenmiştir.
    Lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz.
    Bilmeniz gereken önemli konular için Tüyo Merkezini, temel konular için ise Genel Konuları inceleyebilirsiniz.
    Karşılaştığınız tüm sorunlar ve çözümler bu bölümde. Lütfen soru sormadan önce arama yapınız..

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 kişi bu konuyu okuyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)