Toplam 5 Sayfadan 4. Sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu
Toplam 22 sonuçtan 16 ile 20 arasındakiler gösteriliyor.
    Aktif Üye

Cevap: IPAD2 Wi-Fi Performansı Düşük

oğuzhan kardeşim sen konuyu yanlış anlıyorsun arkadaşlar sinyal alım gücünden bahsediyor yani dBm dediğimiz olay.. o tabloda hızlar karşılaştırılmış ve gerçekten ipad 2 nin wifi hızı mükemmel.. Bakın çekim gücü mükemmel demiyorum hızı mükemmel !

Yeni Üye

Arkadaşlar, aynen ben de çekim gücünden bahsediyorum. Kapsama alanı içerisindeki veri transfer performansından şikayetçi değilim. Muhtemelen de problem 802.11n olmasından kaynaklı. Zira, evimizde de, işyerimizde de 802.11n access point yok. 802.11g'de çalışırken de 802.11n ile birlikte sinyal arıyor. Sadece 802.11g veya 802.11b çalıştırma gibi bir ayar yeri yok. Hybrid olarak g ve n çalışırken de ne adam gibi n performansı, ne de g performansını sağlamıyor...
    Kaldı ki, sayfa görüntüleme hızında ipad2, iphone4'den daha başarılı aynı mesafede. Ama olay bu değil.
    bkz. iPad 2 vs. iPhone 4: WiFi Speed Test - YouTube
    Ben wireless konusunda hizmet veren bir firmada çalışıyorum. Bir sürü optimization ayarı var, tune edilebilir. Ancak, menülerde bunu yapmak mümkün değil. Sadece wi-fi on/off var. Görürse bağlanıyor. Ofiste access point'in yerini değiştirmek durumunda kaldık ki, ofiste kullandığımız cihazımız Cisco. Dünyanın bu konuda en iyisi, alternatifsiz...

3rd party bir yazılımla çözeceğim sanırım bu ayar kısmını, malum IOS upgrade yapmak istemiyorum, jailbreak beklediğim için :) Çözersem yine bu topikten paylaşırım...

Yeni Üye

Bu forumdaki konu da benim yaşadığım problemle ilgili ama ona da kimse cevap yazmamış :)

Not (Başka forumların linkini vermek yasaktır)
    Mesaj DeDeLi tarafından ( 22-12-2011, Saat 23:56 ) düzenlenmiştir.

Gümüş Üye Ogzhnozcn isimli üyenin avatarı

Arkadaşlar ben bizzat test ettim ve testin sonucunu görüntüledim.Cihazlar aynı yerden ölçülmüştür,yanlışlık olmasın diye ölçülerek konumlandırılıp öyle test edilmiştir.

Mesaj Ogzhnozcn tarafından ( 30-01-2012, Saat 13:05 ) düzenlenmiştir.
    Öncelikle;

Forum Kurallarını okumak için > Buradan
    Başlangıç için,Tüyo Merkezi'ni incelemek için > Buradan
    Hertürlü Soru,destek için ise > Buradan

Yeni Üye xxvolkan isimli üyenin avatarı

apple gercekten bu yönde çok zayıf arkadaşımda nokia klavyeli adını tam bilmiyorum ama telefon var wifi arattığı zaman bir kaçtane çıkıyor ben arattığım zaman sadece bir tane çıkıyor utandım valla adamdaki telefon 500 lira bendeki telefon 2500 lira işe bak

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 kişi bu konuyu okuyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)