Toplam 123 Sayfadan 101. Sayfa BirinciBirinci ... 519199100101102103111 ... SonuncuSonuncu
Toplam 611 sonuçtan 501 ile 505 arasındakiler gösteriliyor.
    Yeni Üye

Cevap: iOS 5.0, 5.0.1 Tethered Jailbreak RedSn0w0.9.9b8 (Semi-Tethered yöntemi içerid

Arkadaşlar yaklaşık 2 hafta önce bu yöntemle jailbreak yaptım. ios 5.0.1 , iphone 3gs olduğu için untethered jailbreak oldu. Cydia ve installous yüklü. Fakat dikkatimi çeken şey şarjım çok çabuk azalıyor gerçekten yani oyun oynayayım oynamayayım çok çabuk azalıyor. ios 4.0.1 de jailbreakliyken hiç böyle bir sorunum olmamıştı. Şimdi ios 5.0.1 i jailbreaksiz fazla kullanmadığım için bu versiyon hatası mı yoksa jailbreakten dolayı mı bilmiyorum tahminimce jailbreakten dolayı ama başka böyle durumdan şikayetçi olan var mı? Yoksa sadece ben miyim?

Yeni Üye

Cevap: iOS 5.0, 5.0.1 Tethered Jailbreak RedSn0w0.9.9b8 (Semi-Tethered yöntemi içerid

Arkadaşlar ben anlatılanları uyguladım dfu modda işlemler yapılırken tam bitecekken redsn0w geçersiz işlem yürüttü oluyor ve kapatmak zorunda kalıyorum.Pc yi resetledim gene denedim gene program geçersiz işlem hatası.Yeni format atılmış pc.İlkinde DFU moddan çıktı,2.sinde itunes ile geri yükleme yaptım.Belkide farklı bir pc de denemem gerekecek.

Bu arada new-old bootroom nasıl anlaşılır.Modem firmware den ise 05.15.05 görünüyor.

Not: 3gs ios 5.0.1-windows xp

Altın Üye DeMo isimli üyenin avatarı

Alıntı byerdal21 isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar ben anlatılanları uyguladım dfu modda işlemler yapılırken tam bitecekken redsn0w geçersiz işlem yürüttü oluyor ve kapatmak zorunda kalıyorum.Pc yi resetledim gene denedim gene program geçersiz işlem hatası.Yeni format atılmış pc.İlkinde DFU moddan çıktı,2.sinde itunes ile geri yükleme yaptım.Belkide farklı bir pc de denemem gerekecek.

Bu arada new-old bootroom nasıl anlaşılır.Modem firmware den ise 05.15.05 görünüyor.

Not: 3gs ios 5.0.1-windows xp
    Farklı bir USB port ile denemenizi öneririm. Ayrıca Redsn0w'a göstereceğiniz 5.0 ipsw dosyasını redsn0w klasörünün içine atıp işlemleri öyle deneyin. Antivirüs programınızı devre dışı bırakın. Eğer olmazsa dediğiniz gibi farklı bir bilgisayarla deneyebilirsiniz.

Cihazın bootrom sürümünün yeni mi eski mi olduğunu aşağıdaki konuda anlatılan yöntemlerle anlayabilirsiniz.

http://www.ikaynak.com/forum/14-jail...y-ih8sn0w.html

Bunun dışında cihazın seri numarasına bakarak da bunu anlamanız mümkün. 2009 yılı 39.haftaya kadar (39 dahil) üretilen cihazlar old bootrom'dur. 45.haftadan sonra üretilenler ise new bootrom.. 40-45.haftalar arasında üretilenler şüpheli. Yani seri numarasından bakarak birşey söylemek zor. Örneğin benim cihazın seri numarası 88948... şeklinde başlıyor. Buradaki üçüncü rakam üretim yılını gösteriyor. Sonra gelen iki rakamda üretildiği haftayı. Yani benim cihaz 2009 yılının 48.haftasında üretilmiş. Demek ki new bootrom...
    Lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz.
    Bilmeniz gereken önemli konular için Tüyo Merkezini, temel konular için ise Genel Konuları inceleyebilirsiniz.
    Karşılaştığınız tüm sorunlar ve çözümler bu bölümde. Lütfen soru sormadan önce arama yapınız..

Yeni Üye

Üstad dedikleriniz aynen uyguladım ve oldu.Çok teşekkür ederim.Ellerinize sağlık...

Edit:appsync olayını da yaptım.Herşey normal.
    Mesaj byerdal21 tarafından ( 01-12-2011, Saat 20:43 ) düzenlenmiştir.

Yeni Üye

Arkadaşlar yaklaşık 2 hafta önce bu yöntemle jailbreak yaptım. ios 5.0.1 , iphone 3gs olduğu için untethered jailbreak oldu. Cydia ve installous yüklü. Fakat dikkatimi çeken şey şarjım çok çabuk azalıyor gerçekten yani oyun oynayayım oynamayayım çok çabuk azalıyor. ios 4.0.1 de jailbreakliyken hiç böyle bir sorunum olmamıştı. Şimdi ios 5.0.1 i jailbreaksiz fazla kullanmadığım için bu versiyon hatası mı yoksa jailbreakten dolayı mı bilmiyorum tahminimce jailbreakten dolayı ama başka böyle durumdan şikayetçi olan var mı? Yoksa sadece ben miyim?

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 3 kişi bu konuyu okuyor. (0 kayıtlı üye ve 3 misafir.)