Toplam 29 Sayfadan 5. Sayfa BirinciBirinci ... 3456715 ... SonuncuSonuncu
Toplam 141 sonuçtan 21 ile 25 arasındakiler gösteriliyor.
    BanMaster... SaTuSa isimli üyenin avatarı

Ynt: Tema ve Icon Düzenleme Rehberi [WinterBoard Destekli]

hani bu ana klasör içinde UIImages dosyası var onun içindeki pngler arkaplan renk değişimini sağlıyor,ama direk resim gibi bişey diyosan onu hala bende çözebilmiş değilim açıkçası

Misafir.
    Ziyaretçi

supreme preferences arka plan resmini değiştiriyor açılırken o ayarla ilgili resim geliyor

Yasaklandı

temalar içindeki wallpaper.png dosyasını silin, winterboard'dan user wallpaper'ı işaretleyin. Daha sonra normal ayarlarınızdan bir wallpaper atayın olacaktır.

author=allerjik link=topic=5032.msg28905#msg28905 date=1236976526]
    supreme preferences arka plan resmini değiştiriyor açılırken o ayarla ilgili resim geliyor
    heeee açılırken resim gelsin istiyorsak eğer o zaman tema dosyasının içindeki Folders ın içine Preferences.app diye bir klasör açacaz 320x460 boyutlarında aynı resimden Default.png ve Default.prefs.png diye iki tane png wallpaper yaptıkmıydı,ayarlar açılırken o fotolar çıkar zaten.
    ben sürekli arkafon sandım

iNav Beta 1.0 Temasının Kurulum Rehberi >>>

Arkadaşlar yukarıda görmüş olduğunuz bu değişik temanın kurulumunu anlatmaya çalışacağım size.Metin (allerjik) arkadaşımın süper tavsiyesi ve beni gazlaması sonucu ortaya gerçekten güzel ve kullanımı zevk veren bir tema çıktı.Öncelikle temamızı buradan indirelim.Çıkan rar dosyasında iNav Beta 1.0 olan dosya lazım bize mac olanı çıkartmayalım boşuna.Kurulum için dosyanın içinde ingilizce bir anlatım mevcut fakat fazlasıyla karışık ve yabancı dil bilmeyen arkadaşlarımızın da olabileceği düşüncesiyle biz yapıyoruz.

Başlıyoruz anlatıma.....

İlk önce Cydia dan Categories V2.23 programını indirelim.Categories programında Games ve Apps
    adında iki tane kategori oluşturalım.isimler yazdığımız şekilde olmalı,isterseniz sizde aynı iconları seçin.Games kategorisinin içine tüm oyunlarımızı, Apps içine de " MobileCal , MobileMail , MobileMusicPlayer , MobilePhone , MobileSafari , Photos , Preferences HARİÇ tüm uygulamaları koyalım(bunlar Categories programında gözüken isimleri).tamam diyip çıkalım,artık ana ekranımızda sadece 9 adet uygulama kalacak.Bunların iconlarını aşağıda gösterdiğim şekilde tutalım ki ilerki adımlarda hepsini birer birer sayfalara dağıtacağımız için kolaylık olsun.

Şimdi rar klasörünün içinden çıkardığımız iNav Public Beta1.0 klasörünü açalım ilk olarak,içinde bize gereken sadece iNav Beta1.0 ve WebClips klasörleri.Aşağıdaki resimde tam olarak ne yapılması gerektiğini göreceksiniz.Ancak bu iki işlemi yaptıktan sonra temamızı aktif hale getirmiyoruz henüz.[ilk olarak webclipler boş icon olarak ekrana ekleneceği için (ki bunları sadece iconların üzerine basılı tutup oynar hale geldiklerinde görebileceğiz) uygulamalarımızın yerlerini düzenlememiz lazım önce...]

Sıra geldi yerlerini ayarlamaya.Webclip iconları eklendiği zaman 8-9 sayfa oluşması lazım.icon yerini değiştirirken yaptığımız gibi herhangi birisinin üzerine basılı tutuyoruz ve iconlar oynamaya başlıyor .buradaki dikkat edilecek tek unsur her sayfada en azından 12 icon bulunması gerekiyor ve bizim sayfalara koyacağımız uygulamaların hepsi 11 inci icon olacak şekilde ayarlanmalıdır.bunu unutmayalım,çünkü wallpaper ın sol tarafında uygulama isimleri mevcut her uygulama kendi sayfasına geldiğinde buradaki yazıların üzerinde de siyah küçük bir ok oluşacak.Bunları ayarlarken dock üzerinde bıraktığımız ayarlar iconunun yanına 3 tane daha boş icon koyalım ki ayar iconumuz en sağ al köşede kalsın çünkü o icon boş.yani ayar iconu görmezseniz daha sonra endişe etmeyin o noktadaki bölgeye dokunduğunuzda ayarlar açılacaktır.

Har sayfaya istediğimiz uygulamanın iconunu yerleştirelim,yada wallpaper ın solundaki yazan sırada koyun o zaman sırayla ilerler gösterdiğim ok işareti.Artık winterboard dan iNav Beta1.0 temamızı aktif edelim bunan yanı sıra "No Undocked icon Labels" diye bir seçenek var onuda işaretleyelim,artık tema kullanılır durumda.

En son olarak Games ve Apps e ayar yapacağız.ikisine de ayrı ayrı olacak bunlar.ikisinede girdiğimizde sağ altta " i " ye tıklayalım açılan ayar ekranında aşağıdaki ayarları uygulayalım...

Veeeeeeeeeeee Bittiiiiii

Benim cihazdan aldığım ekran görüntülerini de koyuyorum ki nasıl gözüktüğü tam anlaşılsın...

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 kişi bu konuyu okuyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)