Toplam 2 Sayfadan 1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu
Toplam 8 sonuçtan 1 ile 5 arasýndakiler gösteriliyor.
    Altýn Üye emrahegrek isimli üyenin avatarý
    Bulunduðu Yer
    istanbul

Cihazýmýzýn Üzerinden AppleID Almak.

Anlatacaðým konu cok yeni deðil ama anca sýra geldi. Bu durum uygulamaya geçtiðinde daha yoðun iþler vardý neyse... Ýsmi üzerinde bugun sizlere iphone veya ipad üzerinden nasýl AppleID alýnýr onu anlatacagým.
    Öncelikle iki önemli mevzu var bildiðiniz gibi, bildiðiniz üzere AppleStore de bazý uygulamalar Free bazýlarý ise Paralý dýr, ve bu paralý uygulamalrý satýn almak için Kredi Kartýmýzýn bilgilerini ister Apple. Ben þimdi sizlere Kredi Kartsýz nasýl alýnacagýný göstereceðim.

Ýlk önce yapmamýz gereken þey cihazýmýzda Ayarlar-Store bölümünden Çýkýþ Yap butonuna basmak böylece Applestore bize bir soru soracak...
    Þimdi..
    Cihazdan ApplStore yi acýyoruz, herhangi bir Free uygulama seçiyoruz ( Buraya dikkat free olmasý gerekiyor ki aþaðýda göreceðiniz none seceneði çýksýn ve bizde Kredi Kartsýz AppleID alabilelim ) Free butonuna basýyoruz ve ardýndan yeþil renkte olan Install kýsmý cýkýyor ona da basýyoruz ve aþaðýdaki ekran görüntüsü cýkýyor ekranýmýza..

Bu kýsýmda Yeni Hesap Yarat sekmesine basýyoruz.

Ardýndan bize hangi ülke Store sini secmek istediðimiz soruluyor, ve bizde seçiyoruz. Ben bir TR bir ABD hesabým olduðu için bir de UK alayým dedim. Next deyip geçiyoruz...

Bu adýmý da geçtikten sonra bize ÝTunes ve AppleStore kullaným þartlarýný kabul ediyormusunuz diye bir ekran çýkýyor bizde en altta solda bulunan Agree seçeneðine týkladýktan sonra ekranýn ortasýnda cýkan kýsma tekrar Agree deyip bu adýmý da atlýyoruz..

Ondan sonra gelen ekranda bizden AppleID mizi kullanacaðýmýz e-mail adresimizi, þifreyi gizli soru ve cevabýný, ve bazý kiþisel bilgilerimizi soruyor. hepsini eksizsiz doldurmalýyýz ve de þifre ve gizli soru hakkýnda þöyle birþey aktarayým, þifreniz en az 8 rakamlý olmalý ve içinde en 1 rakam veya harf içermeli ve de harflerin en az biri büyük olmalý. Gizli sorunuz ise en az 6 harften oluþmalý.. Bu bilgileri de girdikten sonra next deyip atlýyoruz...

Ýþte burada cýkan ekranda kredi kartý bilgilerimizin sorulduðu bir ekran cýkýyor karþýmýza, tabi biz en baþta Free bir uygulama seçtiðimiz için altta none kýsmýna týklayoruz..

Ardýndan da kiþisel bilgileimizi girmemiz isteniyor, Ýsim soyisim adres telefon v.s Bunlarý da yazdýktan sonra next seceneðine basýyoruz.

Hemen ardýndan AppleID olarak kullandýðýmýz e-mail adresimize bir e-mail verification gönderildiðine dair bir ekran geliyor.

bundan sonra o mail adresimize girip gelen mail de Verify Now kýsmýna týklýyoruz ve hepsi bu kadar o týk :) sizi Apple sayfasýna yönlendirecek ve orada aldýgýnýz ID adresini ve þifresini yazýp giriþ yapmanýz istenecek Hayýrlý Olsun.....

Not : burada anlattýgým kýsýmlarda hiçbir yere Türkçe karakter kullanmayýnýz.
    Alýntý Deðilidir..
    Ýkaynak.com için emrahegrek tarafýndan hazýrlanmýþtýr. Ýzin alýnmadan kopyalanamaz..
    Mesaj ByWanT tarafýndan ( 18-01-2011, Saat 16:40 ) düzenlenmiþtir.
    iPhone 4 ios5
    iPad 2 ios5
    Mac ( Yakinda... )

Yönetici
    Bulunduðu Yer
    Istanbul, Türkiye
    Emrah abi gerçekten çok faydalý bir paylaþým olmuþ. Anlatýmýn için de ayrýca teþekkürler. iTunes üzerinden zorlananlar cihazlardan rahatlýkla alabilir bu sayede diye düþünüyorum. Þunu belirtmek istiyorum þimdi cihaz üzerinden United Kingdom hesabý aldým. Sonuç baþarýlý. Emrah abininki gibi Belgrave Square yi seçecekseniz Post Code kýsmýna SW1X 8QR yazýn.
    Mesaj GKTG tarafýndan ( 13-01-2011, Saat 22:46 ) düzenlenmiþtir.

Altýn Üye MsTrK isimli üyenin avatarý
    Bulunduðu Yer
    Belçika - Brüksel

Cevap: Cihazýmýzýn Üzerinden AppleID Almak.

Emegine saglik, ellerine saglik abi.
    (Konu genele tasinmistir.)

BanMaster... SaTuSa isimli üyenin avatarý
    Bulunduðu Yer
    35½ K∂rþýy∂k∂

Eline saðlýk Emrah, gayet temiz ve yalýn bir anlatým olmuþ...

Altýn Üye emrahegrek isimli üyenin avatarý
    Bulunduðu Yer
    istanbul

abi ben yaptigim gibi anlattim , zaten cogu kisi ID almayi biliyordur bununla daha bi kolay zaten
    iPhone 4 ios5
    iPad 2 ios5
    Mac ( Yakinda... )

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Þu anda 1 kiþi bu konuyu okuyor. (0 kayýtlý üye ve 1 misafir.)