Toplam 90 Sayfadan 1. Sayfa 1231151 ... SonuncuSonuncu
Toplam 447 sonuçtan 1 ile 5 arasındakiler gösteriliyor.
    BanMaster... SaTuSa isimli üyenin avatarı

Greenpois0n iOS 4.1 Jailbreak (iPhone, iPod, iPad)

05.14.02 ve 02.10.04 Baseband sürümleri için henüz unlock olmadığından cihazları yurtdışı ya da simkilitli olanlar iOS 4.1 yüklemesinden kaçınsınlar. Sadece iPhone 4 cihaz sahipleri Umbrella desteği ile baseband yükseltmeden yükleme yapabilirler !!!

Kapsadığı Cihazlar: (ilk duyuruya göre)

- iPhone 4 - iOS 4.1
    - iPhone 3Gs - iOS 4.1
    - iPod Touch 4G - iOS 4.1
    - iPod Touch 3G - iOS 4.1
    - iPod Touch 2G - iOS 4.1 (MB ve MC modeller dahil)
    - iPad - FW 3.2.2

Tüm İşletim sistemleri için Greenpois0n RC 4 indir...

Greenpois0n programını bilgisayarımıza indirdiğimizde yukarıdaki simgeyi masaüstüne alıp işlemlerimize başlayabiliriz...

- Programı ilk açtığımızda aşağıdaki ekran karşımıza geliyor. Okla gösterdiğim yerdeki uyarıya göre cihazımızı normal şekilde kapatıp bilgisayarımıza bağlıyoruz. Hemen bu işlem sonrasında kareye alınmış yere tıklayarak işlemleri başlatıyoruz...

- İlk ok, bize hazır olmamız için 2-3 saniye veriyor ve hemen ardından power tuşuna yandaki süre bitene kadar basılı tutuyoruz ve elimizi çekmiyoruz....

- Power tuşuna basılıyken ikinci kademeye geçtiği anda home tuşuna da basıyoruz ve her ikisine de basılı tutmaya devam ediyoruz.

- DFU modun son aşaması olarak artık elimizi power tuşundan çekebiliriz. Cihazımız DFU moda alınıyor olacaktır...

- İşlemleri doğru şekilde yaptığınız taktirde aşağıda görmüş olduğunuz "Jailbreak yapmaya hazır" komutunu göreceksiniz ve kareye almış olduğum "Jailbreak!" butonuna basabilirsiniz...

- Program cihazınızın işlemde olduğunu gösteren aşağıdaki hali alacak... Bundan sonra tek yapmamız gerek beklemek...

- İşlem sona erdiğinde aşağıdaki ekran karşınıza gelecek ve cihazınızda belirli bir süre daha işlem devam edecek...

** Bu işlemlerden sonra cihazımızın hangi kademelerden geçtiğini aşağıdaki video dan izleyebilirsiniz... Video bizzat benim çekimim olup cihazım iPhone 4 iOS4.1 ile işlemleri göstermeye çalıştım. Uzun uzun anlatmak yerine videonun yardımcı olacağını düşündüm...

Cihaz bir süre Verboseboot moda geçerek belirli işlemleri yapıyor ve cihazınız kendiliğinden açılıyor. Ana menüye ilk olarak gelen "Loader" ikonundan Cydia'yı indirerek işlemleri tamamlıyorsunuz. Cydia indirme sırasında size Loader simgesini kaldırma ile ilgili bir uyarı verir ben kaldırdım sıkıntı olmadı gerisi sizin seçimizin...

Cydiadan yaptığım tüm yüklemelerin sonuçlarını da ekran görüntüsü olarak aldım, aşağıda görebilirsiniz. afc2add, install0us, SBSettings, iFile, OpenSSH, Safari Download Manager eklantiler sıkıntısız şekilde çalışmakta... iSSH ile de root şifremi değiştirdim, malum mobile terminal çalışmıyor...

Cihazlarda oluşabilecek yazılımsal veya donanımsal sorunlardan iKaynak.com ve site yönetimi kesinlikle sorumlu değildir.

Bu rehber, resimler ve video Apple, iPhone & iPad Destek Forumu | iKaynak.com - SaTuSa tarafından hazırlanmış olup, iKaynak.com'a aittir. Kaynak gösterilmeden başka yerde yayınlanamaz.
    Mesaj SaTuSa tarafından ( 18-10-2010, Saat 13:49 ) düzenlenmiştir.

Cevap: Jailbreak iOS.. Greenpois0n

Konu güncellenmiş, gerekli anlatımlar ve eklemeler de yapılmıştır. Kolay gelsin...

Tecrübeli Üye ReViVoMelih isimli üyenin avatarı

şuan 3.1.3 var bende itunes'dan güncelleyip bununla beraber JB yapabilirmiyim ? umbrellaya gerek kalmadan onu merak ettim ?

Altın Üye MrPau isimli üyenin avatarı

limera1n ile yapılan jailbreak işleminde cydianın daha hızlı açıldığı söylenmekte. Siz bir farklılık görebildinizmi acaba?

Alıntı ReViVoMelih isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    şuan 3.1.3 var bende itunes'dan güncelleyip bununla beraber JB yapabilirmiyim ? umbrellaya gerek kalmadan onu merak ettim ?
    En başta kırmızı renkli bir uyarı var ona göre yapınız işlemlerinizi.. Bende cihazlarınızı ezbere bilmediğimden direkt söyleyemem bir şey.. O yüzden genel açıklama yapıyoruz ki bu tarz sorularınız baştan yanıtlanmış olsun...
    Alıntı barisware isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    limera1n ile yapılan jailbreak işleminde cydianın daha hızlı açıldığı söylenmekte. Siz bir farklılık görebildinizmi acaba?
    Ben iPhone 4 ile göremedim açıkçası... Hız farkı anlık yüklemelere göre de olabiliyor... uzun süre cydia'ya girmediğinizi düşünün ilk açtığınızda normalden yavaş işlemleri bitirir ya.. yoksa 3-4 defa cydia ya girdikten sonra şuan için fark yok gibi geliyor bana yeterince hızlı işlem yapıyor..

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 kişi bu konuyu okuyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)