Toplam 77 Sayfadan 1. Sayfa 1231151 ... SonuncuSonuncu
Toplam 384 sonuçtan 1 ile 5 arasındakiler gösteriliyor.
    Administrator XANTHE isimli üyenin avatarı

iOS 4.1 Jailbreak [Sn0wbreeze 2.0.2]

Unlock konusunda henüz kesin bir bilgi yoktur.Baseband değişmektedir. Cihazları yurtdışı, simlock olanlar ve fake imei kullananlar şimdilik bu yöntemi kullanmasınlar.

Bu yöntem şu an için sadece Windows İşletim Sisteminde çalışmaktadır.

Uyumlu olan cihazlar:
    • iPhone 3G
    • iPhone 3GS (old bootrom önceden jailbreak yapılmış olmalı)
    • iPhone 3GS (new bootrom) 3.1.2 FW ve jailbreak yapılmış olmalı
    • iPod Touch 2G (MB)
    • iPod Touch 2G (MC) 3.1.2 FW ve jailbreak yapılmış olmalı
    • iPod Touch 3G 3.1.2 FW ve jailbreak yapılmış olmalı
    NOT : iPhone 3GS, iPod Touch 2G MC model ve iPod Touch 3G kullanıcılarının cihazlarında 3.1.2 firmware yüklü olmalıdır ve bu cihaz kullanıcıları da indirme merkezinden cihazlarına uygun 4.1 firmware i indirecekler ve custom fw hazırlarken bu dosyayı kullanacaklar. Diğer cihazlarda 4.1 firmware sürümü olmalıdır.

*iPhone 3GS old bootrom spirit veya Jailbreakme.com ile jailbreak yapilmissa iTunes'dan 1600 hatası almamak için Spirit2Pwn "repo.woowiz.net" sourcunden indirilip kurulmasi gerekli.

Custom Firmware Hazırlanması :

Adım 1: iTunes in son versiyonuna sahip olduğumuzdan emin olmalıyız.

Adım 2: İndirme merkezinden cihazınıza uygun olan 4.1 firmware i masaüstümüze indiriyoruz.Her ihtimale karşı cihazımıza back-up alıp bütün bilgileri yedeklememiz lazım.

Adım 3: İndirme Merkezi'nden, Sn0wbreeze 2.0.2 programını masaüstümüze indirip kuruyoruz, tıklayın.

Adım 4: Sn0wbreeze'i çalıstırıyoruz(Vista ve Win. 7 kullanıcıları yönetici olarak çalıştırmayı unutmasınlar ) "Expert Mode" seçeneğini seçip ilerliyoruz.

Adım 5: Program sizden orjinal firmware i seçmenizi isteyecek, indirmiş olduğumuz 4.1 firmware i seçip programa gösteriyoruz ve ilerliyoruz.

Adım 6: İphone 3GS new bootrom cihazı olanlar ve ipod Touch 3G cihazı olanlar "General" bölümüne tıklayarak "use to ibooty method" ve "Active the iphone" seçeneğini seçmeleri gerkmektedir. Ve ileri seçeneğini tıklıyoruz.

Adım 7: "Build IPSW" seçeneğini tıklıyoruz ve beklemeye başlıyoruz. Kısa bir süre sonra Sn0wbreeze hazırlamış olduğu ipsw dosyasını tamamlayacak. Bu dosyayı masaüstümüze kaydediyoruz.

Adım 8: 8. ve 9. adımlar sadece iphone 3G ve ipod Touch 2G MB model kullanıcıları içindir, diğerleri bu adımları atlayabilirler. Şimdi buradan ireb programını indirip kuruyoruz.

Adım 9: İtunes hatalarını geçmek için programa giriyoruz ve "Online Mode" u seçip ilerliyoruz.

Adım 10: Cihazımızı DFU moda alıp iTunes'ı açıyoruz.
    • iTunes cihazımızı aşağıdaki şekilde görecek.

Adım 11: Şimdi shift+restore kullanarak hazırlamış olduğumuz custom firmware'i cihazımıza yüklüyoruz. Tüm işlemler doğru şekilde yapılmışsa cihazımız normal bir şekilde açılacak ve jailbreak yapılmış olacaktır.

Bu rehber Apple, iPhone & iPad Destek Forumu | iKaynak.com kullanıcıları için XANTHE tarafından hazırlanmıştır ve www.ikaynak.com'a aittir..Kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz. Bu yöntem tarafımca denenmemiştir, deneyip denememek kullanıcının kendi insiyatifindedir.Oluşabilecek herhangi bir yazılımsal veya donanımsal hatadan, www.ikaynak.com sitesi yönetimi, kullanıcıları ve konuyu hazırlayan sorumlu tutulamaz.
    Mesaj XANTHE tarafından ( 06-10-2010, Saat 22:39 ) düzenlenmiştir.

Gümüş Üye Admiral isimli üyenin avatarı

Cevap: İOS 4.1 Jailbreak Sn0wbreeze 2.0

Bir uyarıda benden Hackactive yaptığıda söleniyor hatta size soruyor yapayımmı diye ama aktive olmayan cihazlarda varmış snowbreeze ile custom yükledikten sonra dikkat edin..
    iPod Touch 4G 32GB
    iPad 2 32GB (White)
    Ailenin yenisi iPhone 4 16Gb :)

Aktif Üye isaeff isimli üyenin avatarı

Malesef ben daha cok beklicem !
    ben 4.1 e 3.0 dan direk update yapmistim ...
    Hic birine uymuyor.
    Mesaj isaeff tarafından ( 23-09-2010, Saat 23:18 ) düzenlenmiştir.

Yeni Üye bsengur81 isimli üyenin avatarı

3GS Cihazımın suanki Versiyonu 4.0.2 Sanırım bu Yontem icin uygun değil. Cıhaz elıme bu Surumle Gecti . herangi Shsh kaydıda yok ne yapabilirim ?

Aktif Üye isaeff isimli üyenin avatarı

Alıntı bsengur81 isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    3GS Cihazımın suanki Versiyonu 4.0.2 Sanırım bu Yontem icin uygun değil. Cıhaz elıme bu Surumle Gecti . herangi Shsh kaydıda yok ne yapabilirim ?
    Tek caremiz beklemek.
    4.0.2 jb li mi seninki ? bu 4.0.2 ye JB cikmaz diyorlardi cikmis galiba

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 kişi bu konuyu okuyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)