Toplam 65 Sayfadan 1. Sayfa 1231151 ... SonuncuSonuncu
Toplam 323 sonuçtan 1 ile 5 arasındakiler gösteriliyor.
    Webmaster [JW] isimli üyenin avatarı

Adım Adım Cydia Programının Kullanımı

Adım Adım Cydia Programının Kullanımı

Yeni Video Anlatım İçin Tıklayın...

Bu yazı www.iKaynak.com - [JW] tarafından yazılmış olup, iKaynak.com'a aittir.Kaynak gösterilmeden başka yerde yayınlanamaz.

Daha önce "Installer ve Cydia nedir?" diye bir konu hazırlamıştık.Orada size programı ve kullanım amacını açıklmaya çalışmıştık.Bu başlıkta ise Cydia programı nasıl kullanılır,resimli olarak anlatmaya çalışacağım.Özellikle ilk kez jailbreak yapan arkadaşlarımıza yardımcı olacağını umuyorum.Uzatmadan başlayalım..

Home: Giriş Ekranı
    Menüden Cydia ikonuna basın.Cydia programına giriyoruz.Karşınıza yukarıda resimde gördüğünüz ekran gelecek.Buradan Cydia hakkında çeşitli bilgiler alabilirsiniz.

Sections: Yükleme Kategorileri
    Şimdi aşağıdaki menüden "Sections" bölümüne girin.Burada karşınıza eklediğiniz kaynaklarda bulunan programların listesi gelecek.İstediğiniz kategoriye girip,istediğiniz uygulamayı yükleyebilirsiniz.

Changes: Uygulama Güncellemeleri
    Şimdi aşağıdaki menüden Changes üzerine basın.Bu bölümde ise yüklediğiniz uygulamaların güncellemelerini görebilirsiniz.Eğer Cydia'dan yüklediğiniz bir uygulama için güncelleme çıktıysa,buradan gerekli işlemleri yapabilirsiniz..

Search: Uygulamaları Arama
    Sıra geldi en sağdaki bölüme.Aşağıdaki menüden en sağda bulunan "Search" üzerine basın.Şimdi karşınıza çıkan ekrandan arama yapabilirsiniz.Oldukça kullanışlı bir bölümdür.İstediğiniz uygulamayı anında bulup yükleyebilirsiniz.

Manage: Kaynak Ekleme
    Cydia programında en çok sorulan konulardan birine geldik.Şimdi nasıl kaynak eklenir resimlerle anlatmaya çalışacağım.Aşağıdaki menüden "Manage" üzerine basın.Karşınıza yukarıdaki ekran gelecek.Şimdi "Sources" bölümüne girin.

Şimdi karşınıza çıkan ekranda Cydia programına eklenmiş kaynakları görüyorsunuz.Yeni kaynak eklemek için,sağ üstteki "Edit" üzerine basın.Şimdi sol üstte "Add" butonu çıkacak,o butona basın.

Add butonuna bastığınızda yukarıdaki ekranla karşılaşacaksınız.Şimdi buraya Cydia için olan kaynak adreslerinden birisini yazmanız gerekiyor.Mesela sitemizin kaynağı "cydia.ikaynak.com" gibi.Daha fazla kaynak adresini forumumuzda bulabilirsiniz.

Evet kaynak adresini yazıp "Add Source" butonuna basınca yukarıda gördüğünüz gibi güncelleme işlemi gerçekleşecek.Şu an eklediğiniz kaynaktaki uygulamalar,Cydia programının listesine ekleniyor.Güncelleme bitene kadar bekleyin..

Güncelleme bittikten sonra gördüğünüz gibi eklediğiniz kaynak listede görünüyor.Şimdi isterseniz "Packages" bölümünde isterseniz buradaki kaynağın üzerine basarak yeni eklenen uygulamarı görebilirsiniz.

Eğer eklediğiniz kaynağın üzerine basarsanız,sadece o kaynaktan yüklenebilen uygulamalar karşınıza çıkacaktır.

Şimdi yüklemek istediğiniz uygulamanın üzerine basın.Yukarıda gördüğünüz gibi bir ekranla karşılaşacaksınız.Burada sağ üstteki "install" butona basın.Şimdi size yükleme hakkında kaç mb,ne kadar yer kaplıyor gibi bilgiler verecek.Eğer yüklemek isterseniz sağ üstteki "Confirm" üzerine basın.Confirm üzerine bastığınızda yükleme işlemi başlayacak.

Evet arkadaşlar işlem bundan ibaret.Umarım sizlere yardımcı olur.Eğer karşılaştığınız sorunlar olursa sorabilirsiniz.

Kolay gelsin,iyi forumlar..
    Mesaj [JW] tarafından ( 27-04-2012, Saat 16:39 ) düzenlenmiştir.

Yeni Üye

Ynt: Adım Adım Cydia Programının Kullanımı

Marhabalar ,
    Bilgilendirmeleriniz icin cok tesekkur ederim .
    2.1 versiyonunu ipodtouch ima yukledim ve Cydia ve Installer uygulamalari saglikli bir sekilde calisiyor fakat anlamadigim sey aradigim butun programlari burada bulamiyorum .Ornegin Iray - Iwash tarzi programlar yok .
    Bu konuda ne yapabilirim ?

fantazi
    Ziyaretçi

eklediğin source larda o aradıkların yoktur bekle yenilenince source lar çıkabilir yada başka source lar ekle .güzel çalışma olmuş elinize sağlık..

Yeni Üye

hocam benim software im de 2.1 ve de tüm jailbreak ve yükseltme işlemlerim düzgündü. fakat cydia dan yüklediğim uygulamalar nedense acılamıyor dior ipodtouch ımda. ipoda yüklememde de sorunla karsılasmıorum. acaba sorun nerde

Yeni Üye

peki bu yolla indirdiğimiz programları nasıl siliyoruz

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 kişi bu konuyu okuyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)