Toplam 2 Sayfadan 1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu
Toplam 6 sonuçtan 1 ile 5 arasındakiler gösteriliyor.
    Yeni Üye

iTunes Library error 1450 ???

The iTunes library file cannot be saved. An unknown error occurred. (-1450)

Karşılaştıgım sorunu çok güzel anlatan sayfanın adresi şu:
    http://forums.techguy.org/malware-re...own-error.html

özeti :itunes'u başlatınca böyle bir pop-up penceresi açılıyor. kapatınca tekrar açılıyor. dont show again kutucuguna basınca itunes'u kapatıp açınca tekrar geliyor. oluşturduğum playlistler kayboldu.

böyle bir sorunla karşılaşan oldu mu? çözümü bilen var mı? internette biraz araştırdım ama üstesinden gelemedim. yardımcı olan olursa sevinirim.

http://blogger.xs4all.nl/wvdw/articles/199759.aspx
    bu sitedeki uygulamaları yaptım ama başarılı olamadım.

http://discussions.apple.com/thread....61766&tstart=0
    bu da apple sitesindeki soru sayfası ama cvbı yok.

Tecrübeli Üye

Ynt: iTunes Library error 1450 ???

saçma gelebilir ama antivirüsünü devre dışı bırakıp açabilirmisin itunesi?Bi yerde öyle yazıyordu sanırsam.

Yeni Üye

author=eroldo8erol link=topic=3005.msg15001#msg15001 date=1231772203]
    saçma gelebilir ama antivirüsünü devre dışı bırakıp açabilirmisin itunesi?Bi yerde öyle yazıyordu sanırsam.
    dün nöbetçiydim o yüzden siteyi takip edemedim..senin dediğini yapmıştım, diğer yaptıklarımı sıralayayım kısaca:

itunes'u yeniden yükledim. olmadı.

itunes ve ilişkili programları kaldırıp laptopu yeniden başlatıp yükledim, olmadı.

daha öncesinde uniblue'nun speedmypc programını kurmuştum.. başka bi sitede de aynı programdan muzdarip biri vardı, registry booster programını kullanarak sorunu hallolmuş sonradan ama kendisi de nasıl yaptıgını bilmiyor eleman  neyse benim itunes problemi de bu programı bir gün kullanıp kaldırdıktan sonra başladı zaten. gerçi kaldırdıktan sonra mı programı kullandıktan sonra mı orasını çok net hatırlamıyorum 

çok ugraşmiyim sistem geri yükleme yapayım dedim. baktım 2günlük yedekleme var:) speedmypc ile yedekleri sildirdigimi hatırladm sonra
    ufak bir küfür ettim içimdem..
    neyse..

regedit yaparak keyleri sıfırladım, itunes, quicktime ve uniblue yu aratarak tüm girdileri sıfırladım. restart attım: olmadı
    Bu arada ctrl+F,enter,del,enter dörtlemesini o kadar hızlı yapıyordum ki sanırım arada başka keyleri de sildim  windows antivirüs olmadıgını söylüyor sistemde, nod32 çalışırken 

acaba program çakışması mı var, yani itunes library.itl ve xml'i aynı anda kullanan program mı var baktım: göremedim..

msconfig yapmazsan darılırım dedi bilgisayar.. yaptım ben de... sadece itunes ve ilişkili programları aktif bıraktım.yani :D
    şimdilik araştırmalarım devam ediyor. bir sonuca ulaşırsam size de bilgi veririm. şimdi itunes library sanki sıfırdan kuruluyormuşcasına tüm bilgileri yüklüyor. bakalım bu sefer olma ihtimali olabilir. başarırsam sonuca ulaşan aklımdaki çözümü sizinle paylaşırım.

Misafir.
    Ziyaretçi

itunesi sistemden tamamen kaldırın itunesle alakalı hiç bişey kalmasın sonra tekrardan itunesi kurun

Yeni Üye

author=allerjik link=topic=3005.msg15161#msg15161 date=1231844827]
    itunesi sistemden tamamen kaldırın itunesle alakalı hiç bişey kalmasın sonra tekrardan itunesi kurun
    dostum onu yapmıştım.. msconfig işlemini yaparak yaptım şimdi library'i tekrar yüklüyorum bakalım sorun olacak mı? 300 parça yükledim şimdilik bir sorun yok.. biraz daha eklicem.. eger yine sorun olmazsa program çakışması var demektir. o zaman forumdaki bilgisayar mühendisi ya da bilgisayar kurdu arkadaşlardan yardım isteyecegim çünkü hangi programın çakıştıgını anlayamadım.

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 kişi bu konuyu okuyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)