PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ViGlance Yükledim Bilgisayarım Açılmıyor

ates84
16-02-2010, 16:30
Vista için win 7'nin görünümünü içeren ViGlance isimli programı laptopuma yükledim ve yeniden başlattım normal bir şekilde kapanıp açıldı parola girme ekranı geldi parolayı gidrim ve aynen şu hatayı verdi

"explorer.exe - giriş noktası bulunamadı
IsCompositionActive yordam giriş noktası, UxTheme.dll dinamik bağlantı kitaplığında bulunamadı."

Tamam'ı tıklatıp geçtikten hemen sonra

"Windows gezgini çalışmayı durdurdu
Windows hizmetleri için Ana Bilgisayar işlemi çalışmayı durdurdu ve kapatıldı."

Aynen bu hataları verdi ve şu anda ekran kapkaranlık öylece duruyor.

Hem şahsım için hem de iş için kullanıyorum dolayısıyla işimle ilgili dosyalarda mevcut bu dosyaları kaybetmem demek çok ciddi sıkıntılar yaşamam demek. Şimdi ben sadece bilgisayarımı çalıştırmak istiyorum açıkçası tema umrumda bile değil :) yardımlarınızı bekliyorum.

KupaValesi
16-02-2010, 16:47
bilgisayarı güvenli modda açmayı denedinizmi?

ates84
16-02-2010, 16:51
evet denedim yine hataları veriyor :(

KupaValesi
16-02-2010, 16:53
o zaman vista cd nizi takıp kurtarma seçeneklerini kullanmanız gerekecek. [:'(]

ates84
16-02-2010, 17:12
hımm akşam eve gidince deneyeceğim umarım olur bir daha böyle şeyler yüklemem artık ders olsun bana [gl=8.gif]

ates84
16-02-2010, 19:34
dostum vista cd sini taktım ve önyüklemeyi geçtim 30 saniye kadar sonra mavi bi ekran çıktı ve aynen şunlar yazıyor

STOP: c000021a (Fatal System Error)
The initial session process or system process terminated unexpected with a status of 0x00000000 (0xc0000221 0x0010034c)
The system has been shut down.

KupaValesi
16-02-2010, 20:01
yeniden kurulum yapman gerekecek malesef. eğer verilerinin kurtulmasını istiyorsan farklı bir sürücü seçip kurman gerekiyor. eğer dersenki bilgilerim önemli değil. o zaman eski sürücünü tamamen silecek ve kurulum yapacaksın. sistem dosyaların zarar görmüş ve onarımına izin vermiyor görünüşe göre.

ates84
16-02-2010, 20:04
her iki sürücüde de önemli veriler var başka bir yolu yokmudur bu işin? bu arızalı laptoptan başka 1 laptop ve 1 masaüstü pc daha bunları kullanarak kurtarılamazmı?

KupaValesi
16-02-2010, 20:51
hangi bölümü seçersen seç kurulum sırasında sana soracak bölümü yeniden biçimlendirmek istermisiniz diye. hayır dersen hiçbirşey silinmez. ama evetden başka seçenek bırakmazsa veya otomatik geçerse bilemem. sorunun tam olarak neyden kaynaklandığını bilmediğim için bunun garantisini hiçir şekilde veremem. yapacağın herşey senin mesuliyetin altındadır. ben sana fikir veririm. yapıp yapmama konusu sorumluluğu alıp almamana göre değişir. eğer tereddüt ediyorsan yapamam diye işi bilen birine götürmeni tavsiye edebilirim. benim buradan yapabileceğim yardım malesef bu kadar. daha ilerisi için bilgisayarın önümde olması gerekir. oda olmadığı için ya bilen birine götür yada riski kabul edip dene. teşekkürler...

ates84
16-02-2010, 21:22
Dostum senden cevap gecikince gözümü kararttım ve denedim şimdi sonucu yazmak için girdiğimde senin yazını gördüm. Gerçekten şanslı olduğuma inanıyorum :D biçimlendirmeden yükledim ve vista normal bir şekilde yüklendi c nin içinde windows.old diye bi klasör oluşmuş tüm verilerim orada duruyo hepsini aldım şimdi diğer yüklemeleri yapıyorum.. Yardımların için çok teşekkür ederim sizler gibi dostlar hep var olsun çok teşekkür ederim.. bundan sonra takipçinim benden hep teşekkür sana :)

KupaValesi
16-02-2010, 21:44
teşekkürün benim için en kıymetli hediyedir. yardımcı olabildiysem ne mutlu...