PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Donanım - Bağlantı Sorunları AVEA'da internet paylaşımı(internet tethering) sorunu ve çözümü!

RuN@W@Y
04-02-2010, 15:22
Bu çözüm ayarlar-genel-ağ ayarları altında "Internet Paylaşımı" diye bir seçeneği var olmayanlar içindir.

Arkadaşlar daha önce AVEA'da ayarlar-genel-ağ altında "internet paylaşımı" diye bir seçeneğin çıkmadığından bahsetmiştim ve sanırım bu avea'nın desteklememesinden fakat anlatacağım işlemle bu bizim "internet paylaşımı" varoluyor =). ( FW sürümü en az 3.0 olmalı 3.1.3 için unlock olmaması gerekiyor)

1- iPhone'umuzun safari-sinden
]help.benm.at/help.php ye giriyoruz.
2- Sayfanın altında Features altında "Tethering" e tıklıyoruz.
3- Select Country kısmında ülkemiz yok o yüzden en altta "Create your own" a giriyoruz.

]Carrierdata:

Carriername:AVEA
APN:internet
User:
Password:

Webclip: ON
Şeklinde doldurup download diyoruz ve ayarları ona göre kendi yapıyor.
4- Ayarlar-Genel-Ağ kısmında Uluslararası Dolaşım (Data Roaming)'i açıyoruz. Apple'ın kendi sitesinden tavsiye bu yurtdışına çıkcaksanız kapatmayı unutmayın!!
5- Ağ ayarlarında "Internet Paylaşımı" buttonu çıkmış olmalı ordan açarak usb kablo ile bilgisayarımıza bağlıyoruz.
6- Bilgisayarınız usb'yi tanımaya çalışacak ve
]Apple Mobile Device Ethernet: Aygıt sürücüsü yazılımı başarıyla yüklendi. diye uyarı vererek iPhone'unuzu ve paylaşımını tanıyacak.

Bu işlemler 3gs(3.1.2fw) ve Win7 ile sonuç vermiştir, yalnız benm.at sitesi ayaraları yaparken bunu kendi riskinizde yapıyorsunuz diye bol bol uyarıda bulunmuştur ben de bulunayım "Bunu kendi riskinizde yapıyorsunuz."

Kaynak ve resimler :
]http://www.fastcompany.com/blog/chris-dannen/techwatch/simple-secret-iphone-tethering-fix

Misafir.
04-02-2010, 21:25
eee bu olay bi devrim artık aveacılarda mı internette sorunsuzlaştılar

RuN@W@Y
04-02-2010, 23:30
Öyle gibi yalnız benm.at 'ın kontratlara sonsuz bi saygısı var gibi ve bi uyarıyla onu da rica ediyor sayfanın bir köşesinde bu işlemi yaparken =). önümüzde fw sürümlerinde benim gibi unlockercılar için şüphem var ve 3.1.3 de zaten unlock kabul etmiyor yazdığına göre.

tangox
25-06-2010, 22:01
Runaway muhteşemsin arkadaşım sayende büyük bir sorunu halletmiş oldum çok teşekkür ederim.

camkure
28-06-2010, 14:22
abi olmuyo yaw iphone 3gs 32gb black 3.1.3 !!!

camkure
28-06-2010, 14:35
olmadı dıyorum abilerım bakan yokmu acaba ???

iceliker
04-07-2010, 18:38
arkadaşlar ben ilk yüklememde sorunumu halletmiştim. hatta avea dan 4gb lık paket alıp güzelcene de kullanmıştım profil yaratırken 2 adet yaratmışım yanlışlıkla bunlardan 1 ini bugün sileyim dedim internet paylaşım ekranı yine gittii defalarca yüklememe rağmen geri gelmedi konu hakkındaki proflardan yardım lütfn

Misafir.
04-07-2010, 19:06
ağ ayarlarınızı sıfırlayın önce bakalım ne olucak gelecek mi?

DeviLJoN
04-07-2010, 19:59
bende de olmadı bunun için aveadan internet servisini açtırmamız gerekiyor mu sizce ?

DotCom
07-07-2011, 14:56
Maalesef bu yöntem sonuç vermedi.

3g cihaz ve 4.2.1 yazılım AveA internet paylaşımı nasıl yapılır

Hattım 3g ye açık. Ekranda 3g yazısını görebiliyorum. Telefondan 3g hızında internete bağlanabiliyorum. 3g yi kapatınca internet de yavaş oluyor hliyle.

AveA online işlemler kısmında 3g aktif olarak görünüyor.

sabahtan beri uğraşıyorum ama nafile.

IcanI
05-03-2012, 22:52
İphone 3G 4.2,1 JB kaybolan intenet paylaşımı seçeneğiçözümü;

Cydia dan TetherMe uygulamasını kurun,kaybolan internetpaylaşımı seçeneği geri gelecek.