PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İphone Tema Yükleme Yöntemi

EsPeRaNzA
26-01-2010, 18:09
http://img26.imageshack.us/img26/1929/iphoneicd.jpg
Bilindiği gibi genelde iPhone'a program ,oyun ,tema gibi içerikleri yüklemek için ilk önce iPhone'un dosya sistemi açılmış olmalıdır.(Yani JailBreak Gerekli Bilgilendirme İçin Foruma Bakınız)

Dosya sistemi açık ve versiyonu 2.x (x=0,1,2 olabilir) olan iPhone'umuzda iCydia adında bir yükleme ortamı bulunmaktadır.

Cydia sayesinde temalarda dahil olmak üzere ücretsiz olarak bir çok içeriğe sahip olabilirsiniz. iPhoneServis' te yapılan tüm yazılımsal işlemlerde standart olarak iPhone'unuz dosya sistemi açık ve yüklemeye açık haldedir.

1.
Dosya sistemi açık ve yüklemeye hazır iPhone'umuzda Cydia programını çalıştırıyoruz. İlk önce bize gerekli olan uygulamamız WinterBoard. Cydia uygulamasına girdikten sonra search ikonuna tıklıyoruz.Search (arama) ekranına WinterBoard yazıp uygulamayı buluyoruz.
2.
Daha sonra uygulamayı yükleyip iPhone'muzu yeniden başlatıyoruz.

*
Yeniden başlatma işlemi tamamlandıktan sonra, Winterboard ikonu iPhone masaüstünde olacaktır.
*
Sonrasında temalarımızı indirmek için Cydia'ya tekrar giriyoruz.
*
Sections ikonunu tıklayıp alta doğru iniyoruz.
*
Themes, themes(app), themes(battery), themes(complete) gibi klasörleri göreceksiniz.
*
Bunlar temaların bulunduğu klasörlerdir.
*
Ayrı Ayrı olması da örneğin batarya tipi için tema, tüm ekranı etkileyecek olan tema, sadece uygulamaları ekleyecek tema şeklinde sınıflandırılmış olmasındandır.
*
Bu klasörlerin içine girip bir tema yüklediğimizde bu yüklenen tema Winterboard'un içine eklenmektedir.
*
Tekrar winterboard'u açarak burdan temamızı seçip aktif hala getirebiliriz.

Fikir olması için bir kaç tema örneği yükleyelim. Hepsini Cydia içinden Search'e tıklayıp themes yazarak bulabilirsiniz.

ikaynak.com

umit_math
26-01-2010, 18:11
Guzel ama bu cydia daki temalar icn. Diger indirilen temalari da nasl yukluceklerini de yazsaydin keske

EsPeRaNzA
26-01-2010, 18:13
ben Cydia Yöntemi Olarak Bunu Yazdım Bilgisayardan Tema Yüklemeyi de Araştırıyorum

SaTuSa
26-01-2010, 21:15
Sitede hem tema yapımı hemde bilgisayardan yükleme yöntemi ile ilgili rehber var

Misafir.
26-01-2010, 22:00
yav kardeşim bizim forumda zaten var birde gidip alıntı yapıyorsunuz insan diğer kişilerin emeğine saygı gösterişr be