PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Firmware Update-Restore Sorunları iphone 2g 8gb ile ilgili birkaç soru?

demsaz
11-01-2010, 15:02
arkadaşlar merhabalar. ben sıfır iphone 2g 8gb aldım. ürün henüz elime geçmedi. benim birkaç sorum olacaktı. zaman ayırıp cevaplarsanız çok sevinirim. ilk olarak bu işten pek anlamıyorum o yüzden umarım kendimi yeterince ifade edebilirim. telefonu satan arkadaşla konuştuğumda her hatla çalıştığını ama jailbreak yapılmadığını söyledi. telefon pasaport kayıtlıymış. sorularıma gelecek olursak:
1- Forumdan okuduklarımdan anladığım kadarıyla telefon eski sürümlü olarak gelecek. şayet ben telefonu son sürüme yükseltmek istersem telefon kapanır mı? yani jailbreak olarak değil de orjinal sürümü indirip yüklersem telefon kapanır mı?
2- Bir de bildiğim kadar bu telefonda video çekme özelliği olmayacak. Yine jailbreak yapmak istemediğimi göz önünde bulundurursak acaba paralı da olsa 2g iphone için video çekmek için bildiğiniz bir uygulama var mıdır?
Yani kısaca şayet mecbur değilsem jailbreak yapmak istemiyorum ama jailbreak yapmadan da bu yukardaki sorularımı halledebilir miyim bilmiyorum. cevap verip yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim...

aresblade
11-01-2010, 15:06
1. sorunu arkadaşlara bırakıyorum ama 2. sorunu cevaplayayım, üzgünüm ama paralı da olsa vidyo için bir program yok -3gs öncesi ve jb siz-

SaTuSa
11-01-2010, 15:50
Sıfır 2G kaldı mı??? [gl=18.gif]
Arkadaşım cihazı aldığınız kişileri tanıyorsunuzdur umarım...

almora
11-01-2010, 15:52
gerçekten sıfır ve 2G olması çok düşündürücü.eğer pasaport kayıtlıysa türkiyede bu cihaz.eğer değilse ve kargo bekliyorsanız yurt dışından boşuna beklemeyin.

demsaz
11-01-2010, 19:21
arkadaşlar telefon sıfır. 2. sorunun yanıtının olumsuz olmasına üzüldüm. cevap veren arkadaşa teşekkür ederim. peki ilk soruyla ilgili bilgi verebilecek kimse yok mu?

demsaz
12-01-2010, 08:04
arkadaşlar gerçekten de ilk sorumla ilgili bilgi sahibi olup bilgisini paylaşmak isteyen yok mudur? soruyu tekrarlıyım. telefonu orjinal sürümüyle upgrade edersem cihaz kapanır mı? yani sim kilitli hale mi gelir? yoksa sorun çıkmaz mı? yardımcı olabilirseniz çok sevinirim...

Misafir.
12-01-2010, 09:57
custom fw ile update etmezseniz sim kilitli hale gelir ama eğer elinizde cihazın desteklediği bir sim kart varsa sim unlock olur genelde 2g cihazlar at&t kart destekler.
cihaz sıfır ise nereden aldığınız konusunda bilgi verir misiniz?

demsaz
12-01-2010, 10:21
elimde cihazın desteklediği bir kart yok. o zaman bahsettiğiniz costom olanı kullanmam gerekiyor sanırım. mümkünse o sürümün hangisi olduğunu daha açık yazabilirseniz forumdan yanlış yapmadan bulup indirebilirim. cihazı bir alışveriş sitesinden aldım. satan arkadaş kanadadan geçen hafta getirttiğini söyledi. cevap verip yardımcı olan arkadaşlara teşekkür ederim.

Misafir.
12-01-2010, 10:24
cihazın imei kayıt durumu nedir.

custom dosyası downloads bölümümüzde mevcut orada 2g fwler içerisinde custom yazanı indirmelisiniz ve en son sürümü indirmelisiniz.

demsaz
12-01-2010, 10:39
söylediğim gibi cihaz henüz elime ulaşmadı. pasaport kayıtlı olduğunu söyledi satan kişi. sanırım imei numarası kayıtlı oluyor bu durumda. zaten cihaz elime geçince ilk kontrol edeceğim şey imei numarası olacak. yardımlarınız için teşekkür ederim.

Misafir.
12-01-2010, 10:42
imei kayıtlı ise custom yüklemenize gerek yok siz direk 3.1 fw yükleyerek sürüm yükseltebilirsiniz.

demsaz
12-01-2010, 11:04
kusura bakmayın tekrar tekrar soruyor gibi olacak ama yani cihaz imei kayıtlı ise direk itunesdan appleın orjinal sürümünü yükleyebilir miyim yoksa yine forumdaki ama custom olmayan sürümle mi upgrade yapmam gerekir?

SaTuSa
12-01-2010, 11:05
Fark etmez ikiside aynı denebilir zaten