PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Firmware Update-Restore Sorunları Manuel Sürüm Yükseltme!

ogi_can
01-01-2010, 23:16
Merhaba.
Manuel olarak internette 3.1.2 sürümünü indirdittim arkadaşıma. İndirdi güzel fakat şimdi bunu tam olarak iTunes'den nasıl kuracağımızı çözemedik. Normalde iPhone bölümünden update ile güncelleyebiliyoruz fakat kendimiz fw indirdiğimiz için nasıl bir yol izleyeceğimizi çözemedik yardımlarınız lazım [X(]

[JW]
01-01-2010, 23:20
merhaba.

tüyo merkezine girin.firmware nedir diye bir konu var.orada hepsini anlattık.

donttouch
01-01-2010, 23:23
author=ogi_can link=topic=12327.msg75686#msg75686 date=1262380569]
Merhaba.
Manuel olarak internette 3.1.2 sürümünü indirdittim arkadaşıma. İndirdi güzel fakat şimdi bunu tam olarak iTunes'den nasıl kuracağımızı çözemedik. Normalde iPhone bölümünden update ile güncelleyebiliyoruz fakat kendimiz fw indirdiğimiz için nasıl bir yol izleyeceğimizi çözemedik yardımlarınız lazım [X(]

kardeşim sitede resimli olarak anlatılmış bir dolu konu var bunun için biraz arattırsaydınız forumda herşeyi çok güzel bir şekilde öğrenirdiniz..
buyrun buda linki http://www.ikaynak.com/forum/showthread.php?t=11/

umit_math
01-01-2010, 23:37
Yazmis iste buraya ne yapicak adam baska.. Sen aleti aldiinda herseyi biliyomuydun " kardesim"

ogi_can
01-01-2010, 23:44
Tamam teşekkürler. Forum aramaları çok yetersiz daha doğrusu bana çok yararsız geliyor arasamda bulamıyorum. Girdiğim keylerden alakasız şeyler çıkıyor teşekkürler yardımınız için! [:'(]

donttouch
01-01-2010, 23:56
author=skyboy link=topic=12327.msg75697#msg75697 date=1262381876]
Yazmis iste buraya ne yapicak adam baska.. Sen aleti aldiinda herseyi biliyomuydun " kardesim"

bilmemek ayıp değil, öğrenmemek ayıp kardeş..ben foruma ilk geldiğimde. 15 gun bir post bile atmadım ve iphone un (i) sinden anlamıyodum. ama 15 gun içerisinde sadece okudum ve 15 gun içerisinde cıhazımı fırmware yukselttım. jb yaptım. pc den cydıa kullanmayı ogrendım ve tema attım.. iphone ıcın zıl sesı yapmayı ogrendım..vs vs vs ..ama sadece arastırdım..

umit_math
02-01-2010, 00:05
Kimisi saatlerce arastrr, kimi si de bi bilene sorar 5 dkda ogrenir. Arkads 2. Yolu denemis. Herkez farkli tabi

donttouch
02-01-2010, 00:09
author=skyboy link=topic=12327.msg75707#msg75707 date=1262383537]
Kimisi saatlerce arastrr, kimi si de bi bilene sorar 5 dkda ogrenir. Arkads 2. Yolu denemis. Herkez farkli tabi

eğer iphone nu kullanmak istiyorsan tanıman lazım.ki düşünsene jb siz iphone u :) hemde 1.1.2
tanıman içinde araştırman lazım

umit_math
02-01-2010, 00:14
:)) Iyi ozamn dostum sana tvu la ilgili konuda bi soru sormustum sanirm gormedn. Bi baki ver be o kadar arastrma yapmissin bosa gitmesn
Saygilar..

donttouch
02-01-2010, 00:15
author=skyboy link=topic=12327.msg75712#msg75712 date=1262384043]
:)) Iyi ozamn dostum sana tvu la ilgili konuda bi soru sormustum sanirm gormedn. Bi baki ver be o kadar arastrma yapmissin bosa gitmesn
Saygilar..

alaycı konuşmalarından vazgeç!!!!

umit_math
02-01-2010, 00:18
Alay gecenn insan saygilar der mi ya!!! Neyse..

SaTuSa
02-01-2010, 00:24
author=skyboy link=topic=12327.msg75697#msg75697 date=1262381876]

author=skyboy link=topic=12327.msg75712#msg75712 date=1262384043]
Saygilar..

skyboy dostum daha önce de seni uyarmıştım bazı konularda, bu forumda bu tarz konuşmalara müsade etmeyiz.. bu sadece yöneticiler için değil üyelere de bu şekilde konuşturtmayız kimseyi.
hangi mesajına baksam alaycı bir tavrın var, biraz daha özenli ve foruma karşı saygılı olursan çok sevinirim.
Ayrıca bir dünya uğraş verip Tüyo Merkezi hazırlanıyorsa üyelerimizin ilk asli görevi girip okumaktır orayı, he okur da anlaşılmayan bir durum olursa döner sorar..Zaten sorduğu sorudan da okuyup okumadığı anlaşılır bizde ona göre her zaman veririz cevabımızı ki okumayanlara bile veriyoruz her zaman... Perde arkasında işlerin nasıl olduğunu bilmeden ahkam kesmek çok kolay, Tüyo merkezinde tüm yönetimin ve çoğu üyemizin emeği var, [JW] günlerce,saatlerce düzenleriyle uğraşıyor forumun, bunu kendimize çile çektirmek için değil sizin işinizi kolaylaştırmak için yapıyoruz ama siz bizlerle alay etmeyi seçiyorsunuz... Eğer içine bu siniyorsa aynen devam etmeni tavsiye ederim....

Saygılar

umit_math
02-01-2010, 00:31
Gelen azarliyo giden azarlio ya! Kimle dalga gcmism. siz foruma emek verenlere tresekkur ettm ben de bu sayede ogrendim bu aleti de! soru sorana da git kardesim suraya yazdik bak demek hosdeil. arkads cok bildiini yazdi ben de soruma nie cevap vermedn okadar biliosan demek istedm. Neyse ozr diliim kirmis olablrm.

[JW]
02-01-2010, 00:33
author=skyboy link=topic=12327.msg75707#msg75707 date=1262383537]

arkadaşım şimdi dur bakalım.

kimisi saatlerce araştırır,kimisi sorar 5 dk da öğrenir diye bir şey yok.eğer çok sık sorulan bir soruysa biraz zor öğrenir.ben boş olduğum için yanıt verdim hemen ama normalde bu tür sorulara yanıt vermiyorum.

biz herkese kayıt olurken otomatik mesaj gönderiyoruz.o mesajda ne yapacağı yazıyor zaten.onu geçtim tüm rehberlerde tüyo merkezinden bahsediyoruz.sonra neredeyse tüm sorunlarda cevaplara yazıyoruz tüyo merkezine bakın diye.onu da geçtim,sorunlar bölümüne konu açarken gene orada da yazıyor tüyo merkezine bakın diye.yani tüyo merkezine bakın mesajını görmemek için kör falan olmak gerek heralde.hee eğer tüyo merkezine bakıpta çözüm bulamıyorsanız,o zaman söyleyin daha basit anlaşılır yapmaya çalışalım.ama sen hiç bir şeyi aramadan soru sorarsan olmaz işte.o zaman her gelen açsın konuyu sorsun,msn destek gibi kullanasın.ne ala..

biz boşuna mı yazıyoruz o zaman rehberleri,tüyo merkezine ve bir dünya mesajı? biz herşeyi düşünüp,üyelere en kolay yolu yani sadece sırayla okuma işlemini bırakıyoruz.

author=ogi_can link=topic=12327.msg75700#msg75700 date=1262382298]
Tamam teşekkürler. Forum aramaları çok yetersiz daha doğrusu bana çok yararsız geliyor arasamda bulamıyorum. Girdiğim keylerden alakasız şeyler çıkıyor teşekkürler yardımınız için! [:'(]

arkadaşım kusura bakma ama arama gayet iyi çalışıyor.arama bölümüne girip "Firmware" yazın bakalım mesela? direkt ilk konu size gerekli olan konu.sonra ikinci konu tüm sorunlarınız için gerekli olan konu vs.. demek ki aramayı bildiğinizde hiç bir sorun çıkmaz.

forumda yeni olduğunuz için şöyle öneride bulunayım,sorunlarınızı kelime kelime aratın.örneğin firmware yükselteceksen,firmware diye arayacaksın.bu kadar.

SaTuSa
02-01-2010, 00:37
Teşekkürü özür dilediğin için ve samimi olduğunu düşünerekten ettim başka şeyden değil yanlış anlaşılmasın...
Ama farkındaysan halen daha konuşmaların çok tuhaf, senin yazdığın yazıyı anlatmak için belki yüzlerce farklı ve daha az alaycı yollar vardır ama sen sürekli olarak alaycı olanı seçiyorsunuz...
Lütfen arkadaşım gerekli şeyi yazdık zaten ve bu tartışmaya açık bir konu değil, daha fazla da uzatıp hem bu konunun hemde forumun huzurunu kaçırmaya hiçbirimizin hakkı yok...
İyi forumlar olsun

Saygılar

ogi_can
02-01-2010, 01:27
Ne soru sormuşum [:(] Ben cevabımı aldım teşekkür ediyorum. Şöyle birşey varki key word le alakalı arama yapmak. Bir arama motorundada aynı mantık geçerli. Mesela AverTV adlı programın kumandası hakkında sorun vardı bulamadım aramama rağmen bir Avermedia TV yazdım 10 larca sayfa çıktı. Millet uzun adıyla yazmış...

SMF sevmiyorum dedim ya myBB kullanıcısıyım ben. Kendi forumumdada kullanıyorum ayrıca eklenti vs hazırlıyorum Türkiye Destek sitesinde. Bugün yorgunluğuma denk gelmiş açıkcası tam aramamışım. Yönetici olmak haklısınız zor iş, bizim millet aramayı sevmez direk ister cevabı ki bende öyle gözükmüşüm. Dediğim gibi teşekkür ediyorum cevap için.

Tamam haklısınız araştırarak sormak gerekiyor, bende içinde olduğumdan farkındayım yoksa çöplüğe dönüyor forum. Ama bunu "git araştır" demek var bir de "bir dahaki sefere araştırırsan bizede kolaylık olur ama şimdilik buyur link" demek var. Bu konuda bana kibarca "bir dahaki sefere araştırırsan bizede kolaylık olur ama şimdilik buyur link" dendi teşekkür ediyorum ama skyboy demekki çok sinirli cevap görmüş bilemiyorum [:)]

Bende iPhone'umu yeni almama rağmen 3g bile çıkmadan iPhone bekleyen bir kişiydim. Yıllardır Symbian kullanıcısıyım fakat miladının dolmasından sonra Android'e yöneldim. 3-4 yıl sonra sizde Androidkaynak'a döneceksiniz emin olun ama 3-4 yıl var bende o bakımdan iPhone'uma yeni kavuştum, bende hemen Cydia yükledim, programlar ve oyunlar kurdum, tema kurdum, zil sesleri yaptım.

Demek istediğim anlıyorum haklısınızda ama bizde o kadar şeyin içnide bazen direk cevaba odaklanmak istiyoruz yada bi an dediğim gibi bir "Aver TV" ye takılıp key word yüzünden saatlerce uğraşıyoruz. Uzatmak istemiyorum konuyu teşekkürler tekrar. Kilit vurunda kapansın konu [:'(]

ogi_can
02-01-2010, 13:48
Bu arada arkadaşımın firmware'i 2.2ymiş. Şimdi 3.1.2 yapmak için tek tek aradakileride indirip kurmak gerekiyormu yoksa sadece en son frimware'imi kurmak gerekiyor?

donttouch
02-01-2010, 13:51
author=ogi_can link=topic=12327.msg75816#msg75816 date=1262432939]
Bu arada arkadaşımın firmware'i 2.2ymiş. Şimdi 3.1.2 yapmak için tek tek aradakileride indirip kurmak gerekiyormu yoksa sadece en son frimware'imi kurmak gerekiyor?

bu şekilde bir sorun olmaz. en son sürüm firmware yi indirip restore edebilirsiniz..

SaTuSa
02-01-2010, 13:52
aradakilere ihtiyacınız yok direk kurabilmeniz lazım [:'(]

ogi_can
02-01-2010, 13:56
tamam çok teşekkürler tekrar [:'(]

ogi_can
02-01-2010, 17:17
veee yine ben [:P] şimdi indirme merkezinden 3g Firmware; 3.1.2. yi indirttim. Shift ile açmaya çalışınca "could not be restored because the firmware file is not compatible" hatasını veriyor. Forumda aradağım kadarıyla ya sürüm farkından yada usb girişten oluyormuş. USB girişden olduğunu sanmıyorum ama telde 3g onu biliyorum. "s" değil, e zaten 2g de Türkiye'ye yasal olarak gelmedi telefon turkcell'in hediyesi arkadaşa. Bir 3.1.2 yaptırsam direk kırdırıcam jb kolay ama güncelleyemedik teli [:D] Normal update de hata veriyor zaten bağlanamıyormuş servera. O yüzden manuel yapmaya çalışıyoruz

SaTuSa
02-01-2010, 17:19
son sürüm itunes kullanmanız gerekli

ogi_can
02-01-2010, 17:26
onuda kontrol ettirdim iTunes 9 yüklü. Yeniden indirttim zaten sildirip [:(]

ogi_can
02-01-2010, 18:26
Bir sürüm yükseltmek bu kadarmı zor yav kafayı yedirtecek [gl=17.gif] [gl=8.gif]

donttouch
02-01-2010, 18:52
author=ogi_can link=topic=12327.msg75929#msg75929 date=1262449603]
Bir sürüm yükseltmek bu kadarmı zor yav kafayı yedirtecek [gl=17.gif] [gl=8.gif]

aslında bu kadar zor olmaması lazım..ama ılk defa yapıyorsunuz. tabi bir acemilik var..cihazı dfu moduna alıyormusunuz restore yaparken?

ogi_can
02-01-2010, 19:58
Herşey bir sorun vallahi şanssızım :D iPhone'u bir görüyor iTunes bir görmüyor bu seferde... DFU ile ilgilide bir kaç sorum olacak. Konuda anlatılan işlemleri yaparken iTunes açık mı olacak yoksa sonradan mı açacağız?

Misafir.
02-01-2010, 20:08
bu işlemler zor değil indirdiğiniz fw sürümünün ismini yazar mısınız buraya ayrıca iphone açılıyorsa ayarlar/hakkında kısmında model numaranızı belirtir misiniz.

bir görüp bir görmeme olayı usb portlarınızda sorun olduğunu gösteriyor

ogi_can
02-01-2010, 20:28
FW indirme bölümünden indirdim; iPhone1,2_3.1.2_7D11_Restore.ipsw
Model no; MB489TU

Misafir.
02-01-2010, 20:32
cihazınızı pcye bağlayın ve itunesi açın shift+restore aynı anda basılı tutun ve indirdiğiniz bu dosyayı gösterin
eğer dosya uygun değil hatası alırsanız başka bir kaynaktan yeniden fw dosyası indirin tekrar deneyin
indirdiğiniz dosya ortalama 230 mb olmalı

ogi_can
02-01-2010, 20:35
DFU moduna almak gerekiyor dimi illaki?

Misafir.
02-01-2010, 20:54
hayır gerekmiyor dfu mod temiz restore için gerekli yoksa almadanda restore update edebilirsiniz

ogi_can
03-01-2010, 22:05
Uzun uğraşlar sonucu hallettirdim. Arkadaşına telefonla JB yükleten tek insan benim herhalde [gl=12.gif] Teşekkürler!

umit_math
03-01-2010, 22:10
Tebrikler :))

ogi_can
03-01-2010, 23:42
Başınızın belasıyım [;)] Şimdi herşey mükemmel kırdırdım sync felanda yaptırdım. Sync sırasında (backup'ı geri alırken) müziklerde takılma felan olmuştu vazgeç dedi arkadaş sonra görmedi müzikleri. iPhone'u seçip yukarıdaki tabdan Music bölümüne gelip oradan Sync dedik ve oldu. Fakat şöyle oldu. Backup yaptığı müzikler (yani eskiden telde olanlar) yarısı itunes ile atılmıştı yarısıda bir program atmıştım iPhone Browser'da olabilir, onunla atmıştı. Şimdi ise eskiden itunes ile attığı müzikler geri geldi bu diğer programla attıkları geri gelmedi onun yerine bu yeni pcdeki müzikler felan geldi. Bende onları backup yapmadı sanmıştım ama summary'de 408 MB Audio felan var fakat bir de 300 küsür MB Others var. Acaba bunlar diğer programla atıldığı için others bölümündemi gözüküyor? Nasıl geri getirebiliriz?

ogi_can
04-01-2010, 00:16
Ve şu an batırdım herhalde...

Telefon restore sonrası açılmamıştı. Yani tam açılmamış sadece "Emergency Call" yani "Acil Arama" açıktı. Telefona giremiyordu. Bende o esnada direk Blackra1n ile jailbreak yaptırdım açılmıştı önemsememiştim. Şimdi müzik atamamyıda geçtim telefonda arama yapılamıyormuş. Ayarlar bölümünden operatör seçmeye gel dedim fakat ayarlarda oda yokmuş. Wi-Fi felan diye gidiyormuş. Menüde mesaj felan gözüküyor ama. Lütfen acil yardım lazım [gl=8.gif]

not: telefon Turkcell'den hediye gelmişti bir şirkete dağıtmışlar arkadaşında babası oradaydı onada vermişler. Onla bir alakası var mıdır acaba?? [gl=18.gif]

ogi_can
04-01-2010, 17:54
tamam unlock yaptım oldu [:'(] şimdi teeeek sorun kaldı

"ync sırasında (backup'ı geri alırken) müziklerde takılma felan olmuştu vazgeç dedi arkadaş sonra görmedi müzikleri. iPhone'u seçip yukarıdaki tabdan Music bölümüne gelip oradan Sync dedik ve oldu. Fakat şöyle oldu. Backup yaptığı müzikler (yani eskiden telde olanlar) yarısı itunes ile atılmıştı yarısıda bir program atmıştım iPhone Browser'da olabilir, onunla atmıştı. Şimdi ise eskiden itunes ile attığı müzikler geri geldi bu diğer programla attıkları geri gelmedi onun yerine bu yeni pcdeki müzikler felan geldi. Bende onları backup yapmadı sanmıştım ama summary'de 408 MB Audio felan var fakat bir de 300 küsür MB Others var. Acaba bunlar diğer programla atıldığı için others bölümündemi gözüküyor? Nasıl geri getirebiliriz?"

N!t£cn@klQw
05-01-2010, 07:57
iki ayrı yöntmle daha önce yüklediyseniz şimdi backup sırasında sadece ıtunesu kaile alır ve onları yükler diğer farklı yöntemle yükledikleriniz silinir...

ogi_can
05-01-2010, 13:00
Tesekkurler yanit icin. Anlamadigim summaryde muzigin, fotolarin felan ne kadar yer kapladigi gozukuyor tamam ama birde 300 mb others var. Bu nedir? Ben onun bu diger yontemle attiklarim oldugunu dusundum

Misafir.
05-01-2010, 14:51
others hepimizde var bazılarımızda 2 gb civarında hatta 1 gb müzik resim app v.b. varken others 2 gb olabiliyor