PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sim Kart - Telefon - Rehber Sorunları bütün herseyi dosyada toparlama

idillo
04-12-2008, 19:38
bn bunun 5-6 sayfa dagının bir sekilde olması cok yoruyo
klasörler içinde toplama yapabiliyormuyuz bi app varmı?
mesela oyunların hepsi bi klasörün içinde
uygulamalar baska bi klasör içinde
bilginiz varmı??

placebo
04-12-2008, 20:03
Categories diye bir program var. Cydia'dan da yükleyebilirsiniz, appulo.us sitesinden de. Program sizin klasör oluşturmanıza imkan veriyor ve istediğiniz uygulamaları bu klasörlerin içine taşıyabiliyorsunuz.

Ben bir ara yükledim, ama bana yavaş geldi. Mesela Oyunlar klasörüne girdiğimde (telefonun hafızası çok dolu olduğundan da olabilir, programın günahını almayayım) beni birkaç saniye bekletiyordu. Sayfa sayfa dolaşmak daha katlanılabilir geldi, ben de programı sildim. Sanırım en iyisi, fazla kullanılmayan programları klasörlerin içine atmak. Böyle olursa çok kullanışlı bir program.

BastarD
04-12-2008, 20:51
Arama yapsan arkadasım bu sorunun çözüldügünü gorursun ;)

placebo
06-12-2008, 01:29
Sayfalardaki boşlukları düzeltmek için, herhangi bir program ikonunun üzerine iki üç saniye kadar dokunun, bütün program ikonlarının titrediğini göreceksiniz. Bundan sonra istediğiniz programı tutup sürükleyerek yerini değiştirebilir ve böylelikle boşluklardan kurtulabilirsiniz. İstediğiniz düzenlemeleri yaptıktan sonra Home tuşuna bastığınızda ikonlar yerlerine yerleşecektir.

Categories'i kullanarak oluşturduğunuz klasörlerde de ikonların yan yana gelmesini sağlayabilirsiniz. Diyelim ki "Oyunlar" adında bir klasör oluşturdunuz. Klasörü açın, sağ alt köşede göreceğiniz "i" yazılı küçük yuvarlağa basarak programın ayarlarına girin. Left/Right Scroll sekmesini "On" yapın. "Done"a tıklayın. İkonlar yan yana dizilmiş olmalı.

Bu programda uygulamaların sıralarını ayarlayabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken de şu: Categories programına girerek buradaki "Oyunlar" klasörüne tıklayın. Karşınıza bu klasöre koyduğunuz uygulamalar çıkacak. Her uygulamanın adının hizasında, en sağda üç gri çizgi göreceksiniz. Buradan tutup yukarı/aşağı taşıdığınızda uygulamaları da sıralamış olacaksınız.

Hepsi bu kadar...