PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ptt kargo aklınızda bulunsun.

fantazi
18-12-2009, 21:04
arkadaşlar benim başıma geldi.sizle paylaşıyım dedim.iphone arıyordum bi süredir.buldum ve adam ptt kargoyla göndericem dedi.birazdan vereceğim yazıda durum anlatılıyo.sanki ptt kargoyu teslim almış gibi telefonunuza 2adet mesaj geliyo.ve sizde tamam falan diyorsunuz ve benim gibi parayı gönderiyorsunuz.fakat kargo falan gönderilmemiş bu bir çeşit düzenbazlıkmış.ben nasıl kandım soracak diye olursanız.5 yıldır yurtiçi ve aras kargoyla çalışınca ptt yi bilmiyordum tabi ve telefonuma öyle düzgün 2 tane ptt kargo adına mesaj gelince dedim herhalde ptt sistemi böyle güzel olmuş falan sazan gibi atladık 200tl gönderdik.allahtan playstation'ı göndermemiştim.banka dekontu elimde emir subayı ile bankadan adres alıp adamı arıycaz.yani anlıycağınız bu işin peşini bırakmayacağım.ben yaşadım sizinde başınıza gelmesin diye buraya yazıyorum ve ptt nin sitesinde yer alan yazıyıda yazıyorum.iyi forumlar.

PTTKARGO ADI KULLANILARAK İNTERNET SİTESİ ÜZERİNDEN YAPILAN DOLANDIRICILIK İLE İLGİLİ UYARI....

Son zamanlarda, art niyetli bir kısım şahısların irtibat kurdukları vatandaşlarımızı, özellikle ikinci el bilgisayar satışlarında, “PTT Kargo” adını kullanarak dolandırdıkları tespit edilmiştir.

Kuruluşumuzun bu yönde bir hizmeti olmamasına rağmen, Dolandırıcılar tarafından tezgahlanan bu oyun sayesinde; PTT Kargo'dan gönderinin teslim alındığı anda alıcıların cep telefonlarına mesaj geleceği ve ondan sonra belirtilen hesaplara para yatırılması halinde teslimatın yapılacağı belirtilmektedir. Bu şekilde cep telefonlarına mesaj gelerek para yatıran vatandaşlar ise alacakları bilgisayarların teslimi yapılmadığından mağdur olmaktadırlar.

PTT Kargo tarafından sanki kargo teslim alınmış gibi alıcının cep telefonlarına "Adınıza kargo kabul edildi, ....... TC Kimlik Numaralı ....... telefon numaralı ......... tarafından adrese gönderim talimatıyla adınıza kargo teslim alınmıştır, …… hesabına …….. miktarda para yatırıldığında aktif hale gelecektir” şeklinde gönderilen bir SMS hizmetimiz bulunmamaktadır.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

[JW]
18-12-2009, 22:33
Geçmiş olsun Kaan,inşallah yakalanırda paranı geri alırsın ya.

fantazi
18-12-2009, 22:36
valla bilemiyorum adam hakkında biraz bilgi toplayabildik.savcılığa suç duyurusunda buluncaz bi pazartesi olsun hayırlısıyla

Misafir.
18-12-2009, 23:36
Gecmis olsun kaan o adami savcilikla mavcilikla bulamazsin malesef bisey cikmaz sen babanin baglantilarini kullan

placebo
19-12-2009, 02:26
Çoook geçmiş olsun. İnşallah yakalanırlar, sen ve diğer mağdurlar paranıza kavuşursunuz.

gfb_st
19-12-2009, 02:39
Kötü durum ya geçmiş olsun ortalık böyle adamlarla dolu.

SaTuSa
19-12-2009, 03:10
Kaan geçmiş olsun kardeşim,umarız hallolur sıkıntın

yok
19-12-2009, 20:13
Geçmiş olsun...

inş bulursun adamları...

james_kad
19-12-2009, 21:16
kardeşim geçmiş olsun. inşallah bulursun şerefsizi.

tumoli
19-12-2009, 21:35
Gecmis olsun kardes nasıl bı insalik bu anlamıyorum git çalış kazan milleti kadirarak bı Balta'ya sap olunmaz böylelerine Allah fırsat vermes bidağa inşallah