PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Firmware Update-Restore Sorunları FW UPGRADE - DFU MOD'a girdikten sonra yeni aygit bulundu uyarisi gelmiyor.

kert
30-11-2008, 07:18
Merhaba arkadaslar , oncelikle bole bir siteyi kurdugunuz icin tesekkur ederim.Sorunumu acikliyayim fazla vaktinizi almadan.DFU moda giriyorum bu islem sirasinda itunes'de device olarak gozukmuyor ipod yani kayboluyor.Son asamisnda yani 30 saniye home tusunu tutma kisminda yeni aygit bulundu filan demiyor ve ole kaliyor.sonra ipod acilmiyor bende dfu moddan cikma seklini denedim ve acildi. dfu moda girdim ama aygiti gormedi sanirim cunku itunes'da hala device yoktu ve recover mode'da filan demedi.ne yapmam gerekiyor lutfen bilginlendirin.tesekkuler

kenjimikee
30-11-2008, 10:46
author=kert link=topic=1606.msg7299#msg7299 date=1228022296]
dfu moda girdim ama aygiti gormedi.
ilk deneyişimde bende de görmemişti aygıtı. adımları tekrar dikkatle uygular mısın..

kert
30-11-2008, 23:02
evet tekrar tekrar 4-5 defa denedim zaten.ancak hala ayni aygiti bulmuyor. mesajin icin tesekkurler bu arada kardes

kert
01-12-2008, 23:55
yardimci olabilecek arkadaslardan rica ediyorum nasil yapacagimi bildirirseniz cok sevinirim.

ladrub
02-12-2008, 03:02
Dostum uyarı bendede cıkmıor ama ses gelıor PC 'den sankı bir aygıt tanımış gibi. (Vista için sölüyorum) sen normal sekılde seyrine devam et. UDF yapma süresi bittikten sonra elini cek home 'dan, iTunes'u ac ve restore etmeyi dene. Olması lazım çünkü bendede öle olmuştu =)

kert
04-12-2008, 01:30
Dogru diyorsunuz ancak itunes'da ipod gozukmuyor sorun da orda zaten. tanimadan bilgisayar orda ipod gozukmuyor bendede tanimiyor nicinse.

Lyo
04-12-2008, 11:03
Bende bir ara buna benzer bir sorun yaşamıştım, 2.2 upgrade yapmaya çalışırken (aynen dfu mode da kalmıştım, mode dan çıkıncada alet açılmıyordu recovery mode a giriyordu). Bildiğin alet oylece kalmıstı pc ve iTunes gormediginden. Ama biraz araştırmayla sorunun ne bende ne de alette olmadıgını anladım, sorun iTunes un sürümüydü, evet i tunes u uninstall edip eski olan 7.5 sürümüyle deneyince i tunes cihazı gördü ve restore işlemi tamamlandı.Quick pwn ile jailbreak imi yaptim. İşimi hallettikten sonrada yeni sürümünü tekrar yükledim. Umarım anlattıklarım yardımcı olur.

fantazi
04-12-2008, 23:36
dfu modunda zaten iod açılmaz manuel dfu ya girmeyi okuyun ekran siyah olucaktır bazen ses gelmiyebiliyor siz bu işlemleri yaptıktan sonra normal restore işleminize devam edebilirsiniz [:'(]

kert
06-12-2008, 06:21
ben mi anlatamiyorum siz mi okumyorsunuz arkadaslar. gozukmeyen alete nasil restore yapabilirim.

7.5 versiyon cevabi icin tesekkurler deneyecegim.