PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Neden IPhone 3G?

kenjimikee
29-11-2008, 13:51
arkadaşlar elimdeki birinci nesil touch'ı satıp iphone almak istiyorum. istiyorum da yine de tereddütlerim var. (ikinci el de alsam nereden baksak benim ipod'un üstüne en az 600 ödeyeceğim çünkü.) bilen arkadaşlar iphone'un ipod touch'dan farklarını (kamerasını filan kasdetmiyorum:) yazarlarsa benim gibi tereddütte olan arkadaşlar için çok faydalı olur. ayrıca al alma gibi yorumlara da açığım.
şimdiden teşekkürler. :)

EagLe
29-11-2008, 15:41
2 gün önce arkadaşımın iTouch 1G'sini hem inceledim hemde sürüm yükseltip,jailbreak işlemlerini yaptım. Aralarında kullanım açısından hiçbir fark yok. Ama biliyosunuz işlemci olarak iPhone 3G önde. Uygulama açarken, uygulama yüklerken bunlar çok rahat farkediyorsunuz. Bende de bulunan ve iTouch'da çalışacak uygulamaları yükledim (mp3 ve videolar aynı olacak şekilde) iPhone 6sn daha erken açıldı.
Birde taşıma olarak baktığınızda, şuan hemen hemen herkesin cep telefonu olduğunu düşürsek ve elimizde de imkan varken neden başka bir cihaz daha taşıyalım ki :).
Ülkemizde de 3G ihaleside sonuçlanmışken ve istediğimiz heryerden şuan Edge ile internete bağlanma olanığımızda iPhone'da mevcut olduğuna göre iPhone yine bir adım öne çıkıyor :).
Şuan için orjinal firmware iTouch'da ücreli ama iPhone'da bedava.
iPhone'da kullanacağınız uygulama sayasıda iTouch'dan fazla olduğunu biliyoruz.
iPhone'nu modem olarak kullanma imkanımız var. 3G'nin 42megabit hızı desteklediğinide düşünürsek ve kullanmaya başladıktan sonra artık kendi adıma şunu söyleyebilirim "elveda adsl" :)
Şimdilik aklıma gelenler bunlar.
Yazdıklarım sadece kararsız kalanlar için, sonuçta zevk meselesi olarak bakmak lazım.

kenjimikee
30-11-2008, 10:43
hocam çok teşekkür ederim. kararsız kalan arkadaşlar için çok faydalı oldu bu. :)