PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sim Kart - Telefon - Rehber Sorunları EDGE yi Kapatalım kontürlerimiz gidiyor.....

powerbody
28-11-2008, 23:06
EDGE yi kapattırın yoksa ay sonu maaşınızı türkcell faturanıza yatırırsınız...

2.2 update işleminden sonra edge aktif olup çalışmaya başlıyor. 2.2 öncesi edge aktif değildi bağlanmak istesekte hata veriyordu Wi Fi üzerinden bağlanıyorduk.
Ama şimdi durum öyle değil 2.2ye yükselenler hangi operatörü kullanıyorlarsa Müşteri hizmetlerini arayıp EDGE özelliğini kapatmak istediklerini söylesinler. MH biraz zırvalayacaktır yok cihazdan kapatın yok böyle olmaz diye ama siz diretin. Kardeşim ben istemiyorum Telefonumun hat üzerinden EDGE özelliğini kullanmak istemiyorum hatta yurtdışı arama bile olmasın hatta ben arama yapamıyayım sadece beni arayabilsinler ben zaten Wi Fi üzerinden bağlanabilirken neden Edge üzerinden bağlanıp fatura gelsin yada kontürüm gitsin (benim gibi)
MH lerine biraz çıkışın yani yoksa edge yüzünden canınız biraz yanabilir benim yandı
108 kontör... Bilardo oynarken telefon stand by konumundayken bile Edgeden güncelleme yapmış.
Amacımız kimsenin canı yanmasın umarım faturalı hat sahipleri bir an önce davranıp EDGE yi kapattırırlar.
Unutmayın edge telefonla alakalı bi özellik değil hattın EDGE ye kapalı olması gerekiyor. Not 108 kontür 1.5 günde gitmiştir tahminimce uygulamaları kurcalamak telefonda bişeyleri açıp kapamak ile sanırım 1 haftaya 500 kontürü eritebilrdim ama cabuk farkına vardım.

Misafir.
28-11-2008, 23:08
valla ben kapattırmıyorum çünkü türkcell 3gb internet erişimim var [8D]

demirdemir
09-12-2008, 12:42
powerbody kardşeim çok haklısın kontor yetişmez durduk yere kendi kendini günecelliyo telefon en kötü 15 kntör gidiyor 2 günde 200 kontör e yakın kontörüm gitti.bu arada aradım müşteri hizmetlerini,iphone edgesiz ne işe yarar filan dediler.ben wi-fi üzerinden işlemlerimi yapıyorum dedim.kızın sesi çok hoştu onun için bağıramadım da yaklaşık 5dk konuşmadan sonra kapattı sağolsun [gl=12.gif] bence aylık geliriniz 3milyar ve üzeri değilse kapattırın [gl=9.gif]

powerbody
09-12-2008, 21:01
evet arkadaşlar kazazede sayıları git gide artıyor buraya yazmayan bi çok arkadaşımın lütfen edgemi kapat diye bana geldiklerini hatırlatayım heleki içlerinde bi arkadaşımın hattı faturalıydı korktuğumuz başımıza gelmişte 153 ytl fatura gelmiş çocuğa lütfen herkesi uyarın. 2.2 de edge kapatılamıyor müşteri hizmetleri denilen işe yaramaz şahısları aramamız gerekiyor. Bide ne diyorlar biliyormusun beyfendi ama elinizdeki telefon internet telefonu lannnn.... ben salakmıyım evde wifi varken edge üzerinden nete bağlanayım diyorsunuz bi halt diyemiyorlar
lütfen herkesi uyaralım... tabi net paketi olan arkadaşlar kapattırmayacaklardır ama paket bitince bizimle aynı yolda devam edeceklerdir.

powerbody
09-12-2008, 23:46
işte kontürü yanan canım bi kardeşim daha bi ara toplanıp türkcelli arayalım kontürleri geri isteyelim.
telefona kız çıkmasa isteyecemde ayıp oluyo ama bi ara bizden birine denk geldim ya kontürlerim dedim yada ben vodafona geçicem dedim bana dur dedi bi üst mertebeyle görüşeyim dedi kaçtı gitti ama vodafona geçicem gibi türkcell çok olmaya başladı.

Schuster
14-12-2008, 00:20
ben 2.2 ye gectım kapattırmadım ama kontor gıttııgınede sahıt olmadım :S

by_hope
14-12-2008, 00:22
ben turkcell e sordum daha henuz hızmte gırmemıskı sızın nasıl konturunuz gıdıyor ???

demirdemir
15-12-2008, 18:02
arkadaşım turkcelin interneti yakşlaşık 5-6senedir var.doğal olarak iphoneye takıncada internet oluyor ve iphone sürekli nete bağlı halde oluyor(şahsen benimki öyleydi) programlar kendilerni güncelliyolar msela 1.1 den 1.2 ye güncelliyor o arada 15-20 kontör helalinden [:D] [:D] [:'(]

by_hope
15-12-2008, 19:58
author=demirdemir link=topic=1572.msg9337#msg9337 date=1229356962]
arkadaşım turkcelin interneti yakşlaşık 5-6senedir var.doğal olarak iphoneye takıncada internet oluyor ve iphone sürekli nete bağlı halde oluyor(şahsen benimki öyleydi) programlar kendilerni güncelliyolar msela 1.1 den 1.2 ye güncelliyor o arada 15-20 kontör helalinden [:D] [:D] [:'(]

türkcell in internet hizmeti'nin gecmıse dayandıgını bılıyorum tabıki
ama 3G yı sordum ben henüz degıl dedı
yanı nasıl dıyım sadece sebekelerın lısıns olayı halloldu ama henuz hersey bıtmemıs

Schuster
15-12-2008, 22:15
3g farklı ama edge farklı

faysalbjk
15-12-2008, 22:26
benimde gidiyor sebebi bumudur acaba ya 2 şer 2 şer yiyor kntrleri anlamadım gitti eğer buysa hemen kapıyım.. 2.1 kullanıyorum çözüm bulamadım.. ?? :( :( :(

as400
30-12-2008, 15:49
arkadaşlar son 2 haftadır bilerek kontür almıyorum.

malesef kontür alınca kontürler çatır çatır düşüyor. edge kapatamıyorum malesef. bununla ilgi bosspref uygulaması vardı ama onuda bulamıyorum. orda herşeyi bir anahtarla kapatabiliyorduk. saygılarımla.

beko93
30-12-2008, 15:59
Bossprefs'i cydia'dan http://sleepers.net/iphonerepo source'undan yükleyebilirsin [:'(]

powerbody
30-12-2008, 16:07
ilk mesaj herşeyi açıklıyor edgeniz açık veya 2.1 2.2 kullanıyorsanız kontürleriniz veya faturanız kabarık gelicek diğer mesajlara kimse bakmıyormu?

xewor3g
15-01-2009, 18:55
Ben de aynı şekilde mağdur oldum. Çift hat kullanıyorum ve Turkcell'e ortalama 40-50 arası öderdim. iPhone'u aldığımda Turkcell'i iPhone'a takmıştım. Daha sonra 163 tl fatura geldi ve 110 tl'sinin internet kullanımından olduğunu görmemle müşteri hizmetlerinin başının etinin yemem bir oldu ve edge'i kapattırdım.. Zaten artık vodafone taktım iPhone'a

yurtalan92
17-01-2009, 22:59
bossprefs kullan interneti kapatabiliorsun !! [:'(]

iphone-33
02-02-2009, 02:26
İphonemde bir soruna çözüm bulmaya çalışırken arama sonuvu bu konuya rastladım amaç paylaşımsa bende fikrimi belirtmek istedim sadece... bence bu konu gereksiz yere çok abartılmış başlatan tarafından ben fazla uzman biri değilim ama 97den beri cep tel kullanıyorum. Egde mi ne :) oda var kullanıyorum hizmetin aktif olmasıyla kontur gitmesinin bir alakası yok... çünkü hizmet aktif olcak siz ''App Store'' gibi bir uygulamaya gireceksiniz orada güncelleme bölümüne gireceksiniz orada yeni sürümü çıkmış programları güncelleyip güncellemeyeceğinizi sorcak evet derseniz sonra kaç mb tuttuğunu söylicek kabul ederseniz yüklemeye başlayıp konturlerinizi yiyecek.

Şimdi arkadaşın biri diyecekki haberimiz olmadan elimiz deyerse yada bilmeden cebimizdeyken yaparsa bende diyorumki öyle düşünürsen telefonunuzu komple kapatın kullanmayın :) çünkü eğer hattınız açıksa ve bu ihtimali düşünürseniz telefonunuz siz farkında olmadan herhangi bir temasla başkasını arayarakta köntürlerinizi yiyebilir hem o daha kolaydır :)
sağlıcakla kalın arkadaşlar :)

Misafir.
02-02-2009, 09:10
telefon kendi kendine edgeyi kullandığı için bu konu başlatıldı yoksa herkez biliyor dediklerinizi

omur256
02-02-2009, 23:36
walla arkadaslar banada fatura dokumani geldi baktim ara sira baglanmis internete hattin internete baglanmasini kapattirdim ya simdi istesede baglanamaz sanirim dogrumu he he iyi bir sey degil haberin bile olmuyor baglandigina ya en iyisi kapatirip kurtulmak diye dusunuyorum [:'(]

mesutfb2005
03-02-2009, 20:40
Bossprefs kurunca 3g ve edgeyi kapatinca, baglanmak isteseniz bile internete baglanmiyor. Sadece Wirelessle baglanabiliyorsunuz...

bhurack
07-05-2009, 22:59
ben de bossprefs kullanıyorum ancak edge'i iptal edip sadece wireless kullanmanın en basit yolu ;

" ayarlar > genel > ağ > hücresel veri ağı " kısmına gelip, normalde "internet" olan APN tanımını mesela " internet123" olarak değiştirmektir. Böylelikle edge ayarları bozulmuş olur ve siz tekrar APN ayarını "internet" olarak değiştirmedikçe edge bağlanmaz..

hrnkaan
20-05-2009, 12:23
author=allerjik link=topic=1572.msg7125#msg7125 date=1227906536]
valla ben kapattırmıyorum çünkü türkcell 3gb internet erişimim var [8D]

aynen :)

djfocus
15-07-2009, 21:59
sorma knka ya gecen 150 kontur aldım oyun oynuorm fln yok sitesi acılıyo yok zartı zurtu cat 1 günde bitti 150 kontur kapatamıyorumda gıcık oldum 3.0 benimki boss yükledim edge kapalı orda ama yukarda gene E yazıyo püff turkceli acırcam yada paket alcam böle olmıcak :D bişi tavsiye ediyim size yıllık 50 gb internet paketi 50 mi 500 mü hatırlamıyorum 50 tl direk öle yapmayı düşünüyorum aylıga vurdugunda 4 fln yapıyor 4gb bitmez zaten bence gayet mantıklı yıllık ödüyosun bide tek ödüyosun ohh kafan rahat :)

İnstrumentaL
16-07-2009, 07:51
75 Kontörüm Gitti Ya :( [gl=3.gif]

N!t£cn@klQw
16-07-2009, 08:13
zaten bilmeyen yada farkında olmayanlar için ıphone nun en kötü ve en tehlikeli kısmı bu edge dir.

maun80
03-08-2009, 15:52
arkadaslar ben de bu arada bisi danismak istiyorum musadenizle..iphone umda " ayarlar > genel > ağ " kısmının altında " hucresel veri agı" diye bir sekme yok, APN ayari giremiyorum bu yuzden..
ne yapmam gerekir?

N!t£cn@klQw
03-08-2009, 16:07
telefonunuz 3.0 mıdır ?

eğer 3.0 ise ağ ayarlarını sıfırla yapın düzelecektir.

hacoban
01-12-2009, 18:46
ahh ahh bayramın 2. gunu kontur aldım bitti gitti kapadım edgeyi sanki gene gitti alıştımı ne oldu

Misafir.
03-12-2009, 14:29
author=hacoban link=topic=1572.msg65091#msg65091 date=1259686009]
ahh ahh bayramın 2. gunu kontur aldım bitti gitti kapadım edgeyi sanki gene gitti alıştımı ne oldu

kapamamışsınızdır yada eskiden alacaklıdır [:D] [:D]

nur
05-08-2010, 19:59
evet arkadaslar bende aynı dertten muzdarıp oldum 12 tl m gıttı suan kntr yok rahatım:P tabi saka bı yana gıttım vadafona adam bır suru zırvaladı yok sız eskiden gırmıssınızdır onun kullanım mıktarları gelıyordur falan fılan diye tabi bilgim yoktu yine ne varsa ikaynakta var ogrenmiş oldum suan ne yapmam gerektiğini herkese teşekkurler