PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Firmware Update-Restore Sorunları İphone 3g Voda recovery modda kaldı, nasıl düzeltebilirim?

swagger
28-11-2008, 14:24
Öncelikle herkese selam,

arkadaşımın iphone 3g vodafone cihazına türkçe olması için JB li 2.0.2 yükletmiş fakat Winpwn, quickpwn, ziphone vs. hangi programla jb yapıldığını bilmiyor.
bende 2.2 de türkçe desteği geldiği için onu yüklemek istedim. bu arada itunes 8.0.2.20, pc de vista yüklü.

İlk once JB li 2.0.2 yi normal iPhone1,2_2.0.2_5C1_Restore.ipsw ile restore ettim ve iphone normal olarak açıldı.
Sonra itunes taki update et mesajına ok diyerek 2.2 yüklmeye başladım. Yüklemenin en sonunda unknown error occure 1013 hatasını verdi ve recovery modda kaldı.
Shift+restore ile iPhone1,2_2.2_5G77_Restore.ipsw doyasını kullandığımdada yine aynı hatayı verdi bende shift+restore ile iPhone1,2_2.0.2_5C1_Restore.ipsw dosyasını yükleyip 2.0.2 ye geri dönmek istedim bu sefer de unknown error occure 1010 hatasını verdi ve yine ekrandaki usb kablo resmiyle recovery modda bekliyor.

Ne yapmalıyım?
Kurtarmanın bir yolu varmı yoksa daha fazla kurcalamadan servise mi gönderelim? Ayrıca en son olarak jb siz 2.0.2 yi yüklediği için servise gittiğinde garanti kapsamında işlem görür mü?

Şimdiden sağolun

[JW]
28-11-2008, 14:29
Dostum şimdi dfu moduna al ve tekrar restore yapmayı dene.Dfu modu için Tüyo Merkezi'ne bakabilirsin.

swagger
28-11-2008, 14:40
dfu moda alamıyorum home + power basılıyken kapanıyor, home tuşunu basılı tutmama rağmen power tuşunu bırakınca tekrar açılıp recovery moda dönüyor.

afk6363
10-03-2009, 17:20
Arkdaşım 1013 hatasını verdikten sonra ok'e bas ve QuickPWN'yi çalıştır . Çalıştırdığında orda sana 5 saniye home ve power butonuna basmanı ve sonra homeyi bırakıp powere iki saniye daha basmanı söyleyecek. Bu işlemden sonra ekran siyah olur ve Apple logosu çıkar . Ve Recorvery moddan çıktın geçmiş olsun