PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Firmware Update-Restore Sorunları i phone umu açamıyorum

sentorry
20-11-2009, 22:47
merhabalar
ben iphone unumu yeni aldım ama açamıyorum ekranında bağlantı kablosunun işareti ve itunes un resmi var daha önceden kırıldı ve denendi aslında sanırım itunes a bağlanamıyorum ne yapmalıyım i tunesu silip tekrar yükledim fakat yine olmadı acil lütfen

gfb_st
20-11-2009, 22:59
Cihazınızı DFU moduna alıp restore edin.Daha sonra Jb işlemlerini yapabilirsiniz.

sentorry
20-11-2009, 23:27
teşekkür ederim o sorunu çözdüm fakat i tunes ta sadece restore etkin görünüyor tekrar restorayson mu yapacağım jb yapılmış hazır o riske girmek istemiyorum başka yolu yok mu bunun :'(

gfb_st
20-11-2009, 23:31
Cihazın ya DFU modunda kalmış yada Recovery modda cihazının pc'le bağlantısını geç yaklaşık 10-15 sn home + power tuşuna basılı tut cihazını kapat daha sonra cihazını tekrar aç sorun çözülmezse biryerde yalışlık yapmışsındır tekarar restore ediceksin.

Sylar
20-11-2009, 23:55
3gs mi sizin cihaz, öyleyse pcye bağlayıp blackra1n dosyasını yeniden çalıştırın, düzelecektir.

ozgurozt
25-01-2011, 15:32
Arkadaşlar İphone3GS 32GB cihazımda 4.2.1 sürümü yüklüyken JB yaptım(ilk JB deneyimim değil) sırasıyla appsync, afc2app ve activator yükledim her defasında rebbot olan cihaz activator yükledikten sonra reboot ederken bir daha açılmadı. Neden olabilir sizce, önerileriniz nelerdir. Yardımlarınıza ihtiyacım var. İlgilenen arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

Edit: DFU Mod'a almayı başardım ancak RedSnow 0.9.6 rc8 ile just booth thetred seçili iken cihazı yeniden başlatmak istediğimde cihaz görünmedi uyarısı alıyorum. Elma logosunta takılı kaldı maalesef.Yeniden restore etmek istediğimde de cihaz görünmediğinden bu yolda şimdilik kapalı.

XANTHE
25-01-2011, 15:42
Cihazı dfu moda alıp redsnow u çalıştırın ve just boot tethered right now seçeneğini seçip cihazı açın.

YzA
25-01-2011, 15:44
başka bilgisayar dene ,usb ni değiştir bir itunes sürümüne bak derim

XANTHE
25-01-2011, 15:48
başka bilgisayar dene ,usb ni değiştir bir itunes sürümüne bak derim
Onlarla hiç alakası yok tethered jb oldugu için ve sbsettings cihazı reboot ettiği için cihaz açılmaz.

ozgurozt
25-01-2011, 15:51
Cihazı dfu moda alıp redsnow u çalıştırın ve just boot tethered right now seçeneğini seçip cihazı açın.

işin tuhafı ilk iki uygulamada cihazı aynı yöntemle açtım ama şimdi açılmıyor. Mesele de burdan kaynaklanıyor:D

XANTHE
25-01-2011, 15:53
İlk iki uygulamada cihaz reboot olmaz sadece springboard restart olur ama sbsettıngs de durum farklı.

ozgurozt
25-01-2011, 15:54
İlk iki uygulamada cihaz reboot olmaz sadece springboard restart olur ama sbsettıngs de durum farklı.

Hocam sanırım karıştırdınız ben SBSettings yüklemedim henüz. Sırasıyla appsync, afc2app ve activator yükledim

Mesajım;
"Arkadaşlar İphone3GS 32GB cihazımda 4.2.1 sürümü yüklüyken JB yaptım(ilk JB deneyimim değil) sırasıyla appsync, afc2app ve activator yükledim her defasında rebbot olan cihaz activator yükledikten sonra reboot ederken bir daha açılmadı. Neden olabilir sizce, önerileriniz nelerdir. Yardımlarınıza ihtiyacım var. İlgilenen arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

Edit: DFU Mod'a almayı başardım ancak RedSnow 0.9.6 rc8 ile just booth thetred seçili iken cihazı yeniden başlatmak istediğimde cihaz görünmedi uyarısı alıyorum. Elma logosunta takılı kaldı maalesef.Yeniden restore etmek istediğimde de cihaz görünmediğinden bu yolda şimdilik kapalı."

XANTHE
25-01-2011, 15:56
Hocam sbsettings activator ile beraber gelir..

Redsnow 0.9.6b4 ile yapmanız lazım işlemleri.

ozgurozt
25-01-2011, 15:57
Olayı tam açıklamam gerekirse cihazı kapatıyorum, sonra RedSnow 0.9.6 rc8 ile just booth thetred seçili iken cihazı yeniden başlatıyorum ve bütün adımları güzelce geçtikten sonra 3. adımda yani sadece home tuşu basılı iken süre tamamlanınca cihazınız görünmedi, lütfen DFU mod'a almak konusunda daha fazla bilgi edininiz gibisinden bir yazı ile karşılaşıyorum.

"Hocam sbsettings activator ile beraber gelir..

Redsnow 0.9.6b4 ile yapmanız lazım işlemleri." ben activator'u direk cydia dan yükledim.

XANTHE
25-01-2011, 16:02
Olayı tam açıklamam gerekirse cihazı kapatıyorum, sonra RedSnow 0.9.6 rc8 ile just booth thetred seçili iken cihazı yeniden başlatıyorum ve bütün adımları güzelce geçtikten sonra 3. adımda yani sadece home tuşu basılı iken süre tamamlanınca cihazınız görünmedi, lütfen DFU mod'a almak konusunda daha fazla bilgi edininiz gibisinden bir yazı ile karşılaşıyorum.

"Hocam sbsettings activator ile beraber gelir..

Redsnow 0.9.6b4 ile yapmanız lazım işlemleri." ben activator'u direk cydia dan yükledim.

Yahu arkadaşım neyin peşindesin ?Nasıl açacağını söylüyorum ya.

ozgurozt
25-01-2011, 16:05
XANTHE kardeşim ben yalan mı söylüyorum, senin dediğin yöntemi bildiğimden ve defalarca uyguladığımdan bu yolu zaten deniyorum ama her ne hikmetse cihaz açılmıyor bu sefer. Neyse yarın götürüp yaptırırım ben. Biraz sakin olun ütfen. Benim de küçümsediğim bir sorun için kasılmana gerek yok ki. İyi forumlar

XANTHE
25-01-2011, 16:06
XANTHE kardeşim ben yalan mı söylüyorum, senin dediğin yöntemi bildiğimden ve defalarca uyguladığımdan bu yolu zaten deniyorum ama her ne hikmetse cihaz açılmıyor bu sefer. Neyse yarın götürüp yaptırırım ben. Biraz sakin olun ütfen. Benim de küçümsediğim bir sorun için kasılmana gerek yok ki. İyi forumlar

Kasıldığım felan yok hocam, bencede siz cihazı götürün tamir ettirin.

Konu yoruma kapatılmıştır.