PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Donanım - Bağlantı Sorunları şarj

sefakucuk
18-11-2009, 04:52
merhaba arkadaşlar,bnm telefonumun sürümü 2.2.1 bu sarj problemı yüzünden zamanında 3.0 a gecmemiştim.gelişmelerden de bi haberim .yeni çıkan sürümlerle bu problem düzeltildimi gönül rahatlığıyla geçebilirmiyim? bu sitedeki 3.1.2 jb sini yapıcam. teşekkürler

TARIK
18-11-2009, 09:32
3.1.2 de sorun yok gibi. Bazı arkadaşlar hala var diyor net bişi yok.

SaTuSa
18-11-2009, 10:17
arkadaşlar forumun çoğu yerinde bu konuyla ilgili görüşler tecrübeler mevcut okudukça karşınıza çıkacaktır yada arama ile bakarsanız daha da net bilgiler edinirsiniz,ama ben durumdan bahsedeyim sizlere kısaca...
her ne sürüm olursa olsun JB li bir cihazın şarj süresi orjinal FW ile kullanılandan daha kısadır,artık bu şüphe götürmez bir gerçek.bu işlem JB li cihazlarda elbetteki sürümden sürüme de değişiyor bunun da sebebi belli her zaman yeni sürüm şeylerde eskiye göre iyileştirme yapılarak kullanıcıya sunuluyor.Bu Şarj meselesi zaten kullanıcıdan kullanıcıya değişiyor malumunuz,çok kurcalamıyorsanız iki günde gidebilir,elinize yapışıksa yarım günde gidebilir.anlayacağınız göreceli bir durum,işlemi yapmadan cihazı o şekilde kullanmadan size kim ne dese boş,yanlış yönlendirmiş olur.İyisimi kendiniz tecrübe edin,bu sayede yanılgıyada düşmezsiniz.
saygılarımla

sefakucuk
18-11-2009, 14:25
teşekkür ederim cevaplar için bir ara gaza gelsem geçicem ama tırsıyorum :)

placebo
18-11-2009, 15:02
Ben de uzun süre 2.2.1'de kalmıştım, sonrasında direkt 3.1'e geçtim, gayet memnunum. Sonuçta yeni çıkan programlar genelde 3.x ve üzeri uyumlu. Eliniz mahkum geçeceksiniz zaten :) Boşuna beklemeyin bence. Sorun çıkarsa da buradayız zaten.

sefakucuk
18-11-2009, 16:56
Evet işin en gıcık kısmı o çalışmayan programlar ve yana cevirince çalışmayan sms ve navigasyon ve kopyala-yapıştır, düşündümde beklemem hata :)

almora
18-11-2009, 17:46
valla şarj süresi her versiyonda yetersiz bence :):)

sefakucuk
18-11-2009, 18:44
tabi o da var,ben en azından 2-3 gun yetse şükredicem :)

placebo
19-11-2009, 01:42
Hmm 3 güne çıkacağına hiç ihtimal vermiyorum, ama cihaz çok kurcalanmazsa 1,5-2 gün ancak dayanır şarj. Ama bence muhtemelen her gün şarj edeceksiniz, iPhone bu, kurcalamamak ayıp :)

almora
19-11-2009, 23:38
ben de 3gs var 1.5 gün falan gidiyor.oyun oynayınca 1 gün anca yetiyor.bide menüden pil yüzdesi açılabiliyor ama psikolojimi bozuyor:D neden mi açıyorum %90 diyelim.bi oyun oynuıyorum çok az bir süre çıkıyorum %85 diyor :):) şarj dert gerçekten.ama değer bu alet için :D