PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Firmware Update-Restore Sorunları İpod touch 2g .2.1 den 3.1.2 ye yükseltmek istiyorum

utabev
17-11-2009, 23:52
Arkadaşlar;2.2.1 versiyonu yüklü jailbreakli 2 nesil ipod touch ım var.
Ve software yükseltmek istiyorum.Ancak önceki jailbreak ı kendim yapmış olmama rağmen 3.1 veya üzerine software yüksellttikten sonra yinemi jailbreak yapacağım.Birde bilgisayardan oyun atarken ITK_pc_Suite_TR Diye bir program kullanıyordum.Yükseltmeden sonra bu programda değişecek heralde.Bu konularda yardımcı olursanız çok sevinirim.
Şimdiden teşekkürler...

gfb_st
17-11-2009, 23:56
Evet sonunda konuyu doğru yere açtnız.Gelelim sorunuza:

- 3.1 firmwere dosyasını yükledikten sonra mecburi olarak tekrar Jb işlemlerini yapmak zorunda kalıcaksınız.

- Sürüm yükselttikden sonra direk itunes üzerinden uygulamaları yükleyebileceğiniz gibi İphonebrowser gibi programlarlada cihazınıza bağlanabilirsiniz.

utabev
18-11-2009, 00:03
Oğlum günlerce albümleri ve fotolarını düzenledi bunların jailbreak ten sonra geri yüklenmesi için belgelrimin içindeki i tunes dosyalarını kopyalamak yeterli değilmi.
Birde 3.1 in kötü yanlarımı var bir çok kişi 2.1.1 e dönmenin yollarını arıyor.
Son olarak da 3.1 yüklendikten sonra jailbreak işlemleri için beni yönlendirirmisiniz.
Çok şey istedim biliyorum ama mutlaka bu konular vardır forumda ama çok karmaşık.

gfb_st
18-11-2009, 00:06
İTunes üzerinden gerekli yedeklemeleri yaptıysanız şarkılarınız silinmez tabiki doğru bir şekilde yaptıysanız.
Ben şuanda 3.1.2 kullanıyorum ve olumsuz hiç bir özelliğini göremedim.
3.1 için jb gerekli konu başlığında açılmıştır eğer,takılırsanız tabiki yardımcı oluruz.

utabev
18-11-2009, 00:11
Direkt 3.1.2 ye geçebiliyorum değilmi.Yedeğide bu yönergedeki dosyaları C:\Documents and Settings\xxxxxx\Belgelerim\Müziğim\iTunes kopyalayıp jailbreaktan sonra aynı yere yapıştırarak yaptım daha önce ve sorunla karşılaşmadım.
İtunes açık şuan burdan yükleyerek başlayayımmı.Yani itunes üzerinden update tuşuna basarak...

gfb_st
18-11-2009, 00:14
Sitenin indirme merkezinden 3.1.2 versiyonu indirin ve itunes sürümünü 9.0 çıkartın daha sonraki işlemşleri burdan takip edebilirsiniz.

http://www.ikaynak.com/forum/showthread.php?t=5574/

SaTuSa
18-11-2009, 00:14
İlk öncelikle sizden konu başlığınızı kurallara uygun şekilde düzenlemenizi rica edeceğim.

Sorununuza gelince yükseltmek istediğiniz sürüm ile ilgili JailBreak yöntemleri başlığı altında gerekli tüm açıklamalar sürümler ayrı tutularak yapılıyor nasıl yükleyeceğiniz veya nasıl JB yapacağınız doğrultusunda.
Öncelik olarak bunları size uygun olanını karar verdikten sonra iyicene inceleyiniz,haklısınız işlemler çok kolay olmayabilir ama genel olarak bu yöntemlerle başarılı olarak yapılıyor;ama oldu ki problem yaşadınız yada aklınıza takılan herhangi bir soru oldu okurken,o zaman her türlü sorunuzu hiç çekinmeden sorabilirsiniz.Konuyla ilgili yerleri okumadan incelemeden soracağınız sorular da size bir fayda getirmeyecektir çünkü,az da olsa bilgi sahibi olursanız gelen yardımları çok daha net şekilde uygulamaya dökebilirsiniz.Şüpheniz olmasın kimse yardımlarını esirgemez,gönül rahatlığıyla sorabilirsiniz.

Saygılarımla

utabev
18-11-2009, 00:19
Hepinize teşekkürler.
Konu başlığını hemen düzeltiyorum.

ode
20-11-2009, 00:18
Öncelikle yardımlarınızdan dolayı çok teşekkür etmek isterim.Benim elimde fw sürümü 1.1.5 olan bir cihaz var.Bu cihazı yönlendirmeleriniz doğrultusunda 3.1.2 ye yükseltmeye çalıştım.Siteden fw dosyasını indirip dfu moduna aldım.Shift+restore yaptığımda itunes da herhangi bir durum olmuyor ve dosyayı internet üzerinden indirmeye baslıyor.Shift tuşuna basmadan restore yapmaktan herhangi bir farkı yok görünüşte.Bunun üstesinden nasıl gelebilirim?
Şimdiden teşekkür ederim...

edit:ayrıca itunes açıldıgında 'the ipod cannot be synced.An unknown error occurred (-50) uyarısı almaktayım.Bununla bır ılgısı olabılır mı?

Not:Bu soruyu başka bir başlık altına yazmam gerekiyorsa lütfen uyarın.Çünkü daha uygun bir başlık bulamadım

Sylar
20-11-2009, 14:28
author=ode link=topic=10611.msg63433#msg63433 date=1258669091]
Öncelikle yardımlarınızdan dolayı çok teşekkür etmek isterim.Benim elimde fw sürümü 1.1.5 olan bir cihaz var.Bu cihazı yönlendirmeleriniz doğrultusunda 3.1.2 ye yükseltmeye çalıştım.Siteden fw dosyasını indirip dfu moduna aldım.Shift+restore yaptığımda itunes da herhangi bir durum olmuyor ve dosyayı internet üzerinden indirmeye baslıyor.Shift tuşuna basmadan restore yapmaktan herhangi bir farkı yok görünüşte.Bunun üstesinden nasıl gelebilirim?
Şimdiden teşekkür ederim...

edit:ayrıca itunes açıldıgında 'the ipod cannot be synced.An unknown error occurred (-50) uyarısı almaktayım.Bununla bır ılgısı olabılır mı?

Not:Bu soruyu başka bir başlık altına yazmam gerekiyorsa lütfen uyarın.Çünkü daha uygun bir başlık bulamadım

1.x sürümden direk 3.0a geçiş olduğunu zannetmiyorum önce 2.xli versiyona yükseltmeniz gerekebilir.
eğer iphone 2g fake imeili/unlocklu kullanıyorsanız bu cihaz için custom firmwareleri kullanrak yükseltmeniz önerilir aksi takdirde cihazı kullanamayabilirsiniz.

ode
21-11-2009, 16:45
benim cihazım ipod toch birinci nesil...ve 2.x li firmwire de yükseltemiyorum şu an yine aynı sıkıntıyla karşilaşıyorum.Shift+restore yapınca yine internetten 3.1.2 yi indiriyor.itunes de mi ibr sorun var acaba şuan itunes 9 kullanıyorum...

SaTuSa
21-11-2009, 17:20
İtunes un eski sürümlerinde deneyin birde 2.xx sürümüne yükseltmek için

ode
25-11-2009, 03:11
vizelerden sebep uzun vakittir uğraşmadm cihazımla...ancak bu gece dediğiniz işlemleri yaptım.hallettim sonunda. [gl=20.gif] artık cihazım 3.1.2... sagolun tüm yardımlarınız için.. [gl=9.gif] sırada jailbreak var. [8D]