PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Jailbreak - Unlock Sorunları IPhone 3Gs 16 gb. Yurtdışı kayıtlı. Jb sorunu.

anilcanmutlu
13-11-2009, 15:49
Siteden yararlanarak;

http://www.ikaynak.com/forum/showthread.php?t=11/

telefonumu DFU moduna alarak 3.0 versiyonundan 3.1.2 versiyonuna yükselttim.

devamında siteden takip ederek

http://www.ikaynak.com/forum/jailbreak-yontemleri/yurtdisi-telefonlar-icin-unlock-cikti!-5-11-07-baseband-ve-firmware-3-1-2/

linki altından blackra1n.exe yi kurdum . Buralarda hiçbir sorunla karşılaşmadım. blackra1n.exe sorunsuz yüklendi. Ancak telefonu açtığım zaman sim şifresini sordu , şifreyi girdim ancak şebeke 1 kademe görünüyor ve Turkcell logosu gelmiyor.

Ne yapabilirim . ? Şimdiden teşekkürler.

SaTuSa
13-11-2009, 16:02
http://www.ikaynak.com/forum/jailbreak-yontemleri/yurtdisi-telefonlar-icin-unlock-cikti!-5-11-07-baseband-ve-firmware-3-1-2/
burayada bakmanda fayda var

anilcanmutlu
13-11-2009, 16:09
http://www.ikaynak.com/forum/showthread.php?t=5574/

bu link üzerindeki " itunesden Shift+Restore yaparak indirdigimiz FW yi cihazimiza " kurdum.

Daha sonra blackra1n.exe çalıştırdım. Yine bir problem yoktu blackra1n olayı sırasında.

Ancak kilitli sim sorunu alıyorum. Sim girsem bile hat gelmiyor. ? Ne yapmalıyım.?

Sylar
13-11-2009, 16:44
iphone kurulan blackra1n dosyasini calistirip wifi acikken blacksn0w unlockunu kurdunuz mu????

anilcanmutlu
13-11-2009, 16:54
Çok teşekkür ediyorum. Halloldu :)

SaTuSa
13-11-2009, 17:36
author=satusa link=topic=10409.msg61903#msg61903 date=1258120958]
http://www.ikaynak.com/forum/jailbreak-yontemleri/yurtdisi-telefonlar-icin-unlock-cikti (http://../../jailbreak-yontemleri/yurtdisi-telefonlar-icin-unlock-cikti)!-5-11-07-baseband-ve-firmware-3-1-2/
burayada bakmanda fayda var

bu linki o yüzden verdim sana Anıl kardeşim ben yazdıktan sonra tekrar belirtmişsin sorununu ama halettiysen iyi

north
15-11-2009, 02:42
tekrar slm.. bende yurtdışıyım ve 3g 16 var... T-mobile kayıtlı

yaptıklarım şunlar

1-)önce temiz bi restore yaptım(shift+restore değil!!!!) temizinden kendini sıfırlattım
2-)sonra üstüne blackrain kurdum ve cydia + snow u tek tek yükledim...(içinde diğer hat olan eplus la beraber)
3-) yükledikten sonra itunes ne derse desin kurulumuna devam edip eplus hattının full çektiğini gördüm... cihazı kapattım. kapalıyken tekrar pc ye bağladım, sonra cihazı normal açtım... biraz uzun sürdü açılması ama açıldı... bu sefer itunes da kabul etti cihazı ve diğer hat takılı.. çalışıyor ve konuşmada yaptım... zaten önemli olan uygulaması değil, diğer hattın çalışmasıydı.. umarım yardımcı olur...

bu arada, snowsuz hattın açılmasına rağmen çekmediğini farkettim.. yani snow yüklemek dedikleri gibi işi çözebilir...

yok
15-11-2009, 03:18
Zaten snow u yuklemezseniz cihaz unlock olmaz.. Snow u yukleyince unlock islemi gerceklesmis oluo...

north
15-11-2009, 04:20
yau iphone u kırdım, ipod kaldı çıldırcam. fw düşürüp 3.0 a öyle yapmayı deniycem... umarım daha önce yapan birileri vardır ve yardım ederler...
galiba bunun formalitesi bu.. yeni de alsan önce eski fw'yi jb yapcan ve onu kullancan. diğer sürümün onaylı oluru gelmeden de dokunmayacan.. neyse bakalım becerebilecekmiyim..

eurasta
15-11-2009, 16:15
author=north link=topic=10409.msg62312#msg62312 date=1258251622]
yau iphone u kırdım, ipod kaldı çıldırcam. fw düşürüp 3.0 a öyle yapmayı deniycem... umarım daha önce yapan birileri vardır ve yardım ederler...
galiba bunun formalitesi bu.. yeni de alsan önce eski fw'yi jb yapcan ve onu kullancan. diğer sürümün onaylı oluru gelmeden de dokunmayacan.. neyse bakalım becerebilecekmiyim..

yoo hocam kendi touch ımı kırdım ve tamamen sorunsuz kullanıyorum ben mesela hiçbir sorunumda yok aletle ilgili

north
16-11-2009, 01:05
şöyle diyeyim; bu cihazdan değil firmware den kaynaklı bi problem. touch ı eğer kırmak istersem en temiz firmware 3.0 onada redsnow. ama şöyle bi problem var:

ben zaten toucha o kadar para verip aldım, oynamayacağım kullanmayacağım hatta daha alete alışmadan ne idüğü belirsiz uygulama indirmekten ziyade, kullanımla ortaya çıkan eksiklerimi belli bi ücret karşılığında satın alırım. bu bana çokda yüklenmez. uygulamalar 5€ den başlıyorda ps3 orjinal cd ne kadar? iphone u kırmak zorunda kaldım çünkü sim kilitliydi ve hanım kullanıyor. asıl hattı başka telefonda iphone öylesine elinde dolanıyordu. şükür onu hallettim ama toucha 3 -4 kez jb yapmak istedim. diğer kullanıcılar gibi yapa yapa neyin ne olduğunu öğrendim ve aletime kıymak istemiyorum. yani şimdi ücretsiz uygulamay yükleyeceğim diye arada asıl özelliklerini neden kullanmayayım. isteyen yapıyor ki bende denedim ama içim rahat etmedi. asıl bana lazım olan şeyi ses yükseltme programı yada sesinin biraz daha yüksek çıkması için gereken herhangi bi uygulama. onun dışında itm dj lik programını kullanıyorum, pioneer mk1000 gibi çalışıyor. fiyatı 8 tl.. değmezmi? değer çünkü ben kullanıcam. ha bozuldu ha silindi diye kaygılanmaktansa 2 ayda bi uygulama satın alırım legal olarak içim rahat eder. site süper inanın safaridende giriyorum ve inanılmaz eğlenceli ve açık. konular saptırılamıyor çünkü cihazlar değerli. o yüzden jb yi başarılı bi şekilde kullanan arkadaşlara uzuun uzun saadetler diliyorum cihazlarınızla. şimdilik bende iyiyim ya free olan app ler bile eğlenceli. herneyse fazla uzatmadan herkese tekrar yardımlarını esirgemedikleri için inanın çok çok teşekkürler ediyorum...

SaTuSa
16-11-2009, 02:05
site derken bizim forumdan mı bahsediyorsunuz????

north
16-11-2009, 02:11
olurmu canım ne alakası var bu siteyle [8D] tabiiki bu site iphone ipod touch jail break yaz google a en sağlam site burası çıkıyor... diğerlerinin hepsi kopyala yapıştır. uygulanmış bir cihazın anlatımı yok. dev team ne çıkarırsa onu yayınlıyolar, cevap kısmı daimi sorun dolu ama yararlı bi bilgiye ulaşılamıyor. fakat siteniz farklı. başarılarınızın devamını dilerim..

SaTuSa
16-11-2009, 02:26
paylaşım ne kadar çok olursa verim de o kadar fazlalaşıyor tabii ki....farklı şeylerle de karşılaşabildiğimiz için sorma gereği duydum [:'(] zamanla sizinde paylaşımlarınız arttikça ve birbirimizi tanıdıkça konuşmalar daha da netlik içinde olacaktır zaten....

bu arada önceki msjınız için eksik kalanları yazmak istiyorum...bende daha önce iPhone kullanıyordum sonra eşime verdim istedi diye,uzunca bir zaman JB li olarak kullandı ama nedense üst sürrüme yükselttiğim zaman cihazı bazı özelliklerinde katılmasıyla birlikte ve kendim de kullanmadığım için JB yapma ihtiyacı duymadım,malum bizler konulara daha vakıf durumdayız [8D] şuanda da mevcut free uygulamalar ve birkaç ücretli uygulama ile gayet rahat kullanıyor cihazı ve JB li cihazı kullanırken yapabileceği hatalardan da mahrum oluyor ki bu hem cihaz hemde benim için en hayırlısı [8D] [:'(]

north
16-11-2009, 02:33
işte bu bilinçli bir kullanıcıya yarıyacaktır. çocuğu olanı var,eşi olanı var, kullanmasını bilen bilmeyen var. kullanmasını bilen için jb işlemi çerez zaten. ama olaya hakim olamayanlar, çok uğraşıp aletten bile soğuyabiliyolar. yazmıştım iphone hanımda, ama app için değil sadece başka hatla çalışsın diye jb yaptım. şuan jb li, az biraz ucundan gösterdim, aletin canına okudu. ne varsa işine yarayan source larıyla birlkte yükleyip kullanıyor. o derece olduk. benim touch garip free ve ücretli applere mahkum

SaTuSa
16-11-2009, 02:38
Yengeyi tebrik ediyorum haliyle [gl=9.gif] eşim zaten kendi istedi yapma diye,malum ben bildiğim için sanıyorum ki oda benim kadar biliyor [8D] karışıklıkda o zaman baş gösteriyor maalesef.şimdi herkes rahat ve halinden memnun bu şekilde de devam etmesi en büyük dileğim [gl=20.gif]

north
16-11-2009, 02:57
amin inşallah... allah muhabbetleri daim ve hayırlı kılsın...

sbz
30-11-2009, 20:42
arkadaslar ben de 3gs 3.1.2 cıhaz kullanıyorum blackra1ın ıle jb yaptım ama her acılısta cıhaz ıtunes e baglayın dıye cıkıyor. blackraın exe yı calsıtırınca da duzelıyor ama okadar ızdırap verıcı kı anlatamam sureklı yanımda bılgısayar tasıyamam kı... :( bı cozum onerın kac kere restore ettım.suan mecburen orjınal fw ye dondum. sıtedekı ustadlardan yardım beklıyorum ...

Sylar
30-11-2009, 21:03
author=sbz link=topic=10409.msg65005#msg65005 date=1259606523]
arkadaslar ben de 3gs 3.1.2 cıhaz kullanıyorum blackra1ın ıle jb yaptım ama her acılısta cıhaz ıtunes e baglayın dıye cıkıyor. blackraın exe yı calsıtırınca da duzelıyor ama okadar ızdırap verıcı kı anlatamam sureklı yanımda bılgısayar tasıyamam kı... :( bı cozum onerın kac kere restore ettım.suan mecburen orjınal fw ye dondum. sıtedekı ustadlardan yardım beklıyorum ...

cihazınız kapanırsa pcye bağlayıp blacra1ni çalıştırmanız yeterli her seferinde restore yapmanıza gerek yok.
maalesef iphone 3gs ve ipod 3g ye özel bı durum olduğu için çaresi yok, şarjı azaldığında şarja takmalı ve cihazı kapatmamalisiniz.