PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Jailbreak - Unlock Sorunları Her kapatmada recovery mod sorunu

Viperafl
08-11-2009, 11:47
Merhaba arkadaşlar,
ipod touch 3g 32gb kullanıyorum. Daha alalı 2 hafta oldu, yavaş yavaş öğreniyorum aleti. Sürümü 3.1.2. Blackra1n le anlatılanlara uyarak sorunsuz bir şekilde jailbreak yaptım. Cydia yı falan yükleyip uygulamalar falan da indirdim. Buraya kadar herşey normal. Ama ne zaman aleti kapatsam (yukardaki tuşa basılı tutarak), geri açtığımda alet recovery moda giriyor ve itunes a takıp restore etmem gerekiyor. Dolayısıyla da jailbreak falan gidiyor.
Bu, genel bir durum mudur, yani jailbreak yaptıktan sonra her kapatıp açmada restore etmek gerekir mi? Yoksa bu benim başıma gelen bir sorun mu?
Teşekkürler

gfb_st
08-11-2009, 12:47
Öncelikle bu normal bir sorun değildir [:)].
Cihazını kapattıktan sonra sadece power tuşuna basarakmı açıyorsunuz yoksa home ve power tuşlarına basarkmı açıyorsunuz.
Eğer normal yoldan power tuşuna basarak açıyorsanız,ve yine recovery moda geçiyorsa cihazınızı home ve power tuşuna basılı tutarark kapatın daha sonra cihazı normal şekilde açın,umarım çözüm olur.

Viperafl
08-11-2009, 14:49
Sadece power tuşuna basarak açıyorum.
Buraya yazdıktan sonra internette biraz daha araştırdım. Okuduklarıma göre bu blackra1n nin touchlarda sınırlı jailbreak sağlamasıyla alakalı bir durummuş. Çözümü de her kapatıp açmada tekrar blackra1nden jailbreak yapmakmış. Denedim işe yaradı. Tekrar restore yapmaya gerek kalmadı.
Sizin dediğinizi de denedim şimdi ama ne yazık ki yine itunes kablo işareti geldi. Bilgisayara takıp tekrar blackra1nle jb yapınca açıldı.

eurasta
08-11-2009, 14:52
author=Viperafl link=topic=10207.msg60816#msg60816 date=1257684598]
Sadece power tuşuna basarak açıyorum.
Buraya yazdıktan sonra internette biraz daha araştırdım. Okuduklarıma göre bu blackra1n nin touchlarda sınırlı jailbreak sağlamasıyla alakalı bir durummuş. Çözümü de her kapatıp açmada tekrar blackra1nden jailbreak yapmakmış. Denedim işe yaradı. Tekrar restore yapmaya gerek kalmadı.
Sizin dediğinizi de denedim şimdi ama ne yazık ki yine itunes kablo işareti geldi. Bilgisayara takıp tekrar blackra1nle jb yapınca açıldı.

hocam blacra1n ipod touch 3g lar için tethered jb yapıyor yani cihaz kapanınca tekrardan jb yapmanız gerekiyor ondan dolayı oluşan bir sorundur tahminimce

Oosak
02-01-2012, 19:52
snowbreeze den jailbreak yapıyorum hep recovery mode diyor ne yapmam lazım?
Teşekkürler...